پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد

به گزارش صبح خرد(جمانیوز) از چرامرژه مشترک شکوه و عظمت نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان چرام با حضور یگانهایی از سپاه ناحیه مقاومت، نیروی انتظامی و بسیج شهرستان در بلوار شهید بهشتی، از مقابل جایگاه، کلام الله مجید و تمثال فرماندهی کل قوا برگزار شد.

رژه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی، با حضور امام جمعه، فرمانده سپاه ناحیه چرام، فرمانده نیروی انتظامی، معاون فرماندار و جمعی از مسوولان و خانواده های معظم شهدا و رزمندگان، بار دیگر یاد و خاطره رشادت های شهدا و رزمندگان ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس را در خاطره ها زنده کرد.

،حجت‌الاسلام سیدنورالله افشار  در همایش گرامیداشت هفته دفاع مقدس با بیان اینکه بالاترین امکانات نظامی در هر عصر را باید در اختیار داشته باشیم، اظهار کرد: به دستور پیامبر اسلام ما متجاوز نیستیم اما در مقابل تجاوزگرانی که بخواهند به حریم امنیت و نظام ما تجاوز کنند قاطعانه پاسخ خواهیم داد.

Image result for ‫افشار امام جمعه‬‎

امام جمعه چرام، اضافه کرد: در جنگ‌های صدر اسلام و در جنگ هشت ساله آنچه بزرگان ما توصیه می‌کردند، ابتدا ملاک اخلاق حتی در جنگ بود.

وی، تصریح کرد: امروزه کسانی که می‌گویند نیازی به توان نظامی نیست خوشبینانه‌ترین حالت این است که بگوییم انسان‌های ساده لوحی هستند، آنان اگر نمی‌توانند خدمت کنند به هدف این مملکت و به بسیجیان، سپاه و سلحشوران سکوت کنند و با سخنانشان به مملکت خیانت نکنند.

افشار با ابراز تاسف از اینکه امروزه در دنیایی هستیم که گرگ‌ها حاکم هستند، گفت: سازمان ملل در اختیار قدرت‌هایی مانند آمریکاست، دشمن، دشمن بدعهدی است، ما ماجراهای اخیر را در لیبی و عراق دیدیم که مصداق سخنان ماست.

وی در بخش بعدی از سخنان خود با تاکید بر این مطلب که امروز برد موشک‌های سپاه انقلابی پاسداران ما، ۲ هزار کیلومتر و قابل ارتقاست، خاطرنشان کرد: فاصله هوایی ما با اسرائیل غاصب حقوق مسلمین در فلسطین، ۱۴۰۰ کیلومتر است.

افشار، ادامه داد: آنچه آمریکا را پای میز مذاکره آورد، توان دفاعی ما بود و آنچه آنها را در برجام پای میز نشاند، قدرت موشکی ما بود.

خطیب جمعه چرام با بیان اینکه کسانی که بخواهند چهره آمریکا را تطهیر کنند به آرمان شهدا و امام راحل خیانت کرده است، ابراز کرد: ماهیت نظام اسلامی با ماهیت نظام سلطه در تقابل بوده و نظام سلطه با جوان شیعه‌ ما مخالف است.

وی، تصریح کرد: آنچه دشمن را در سوریه زمین‌گیر کرده، در واقع فداکاری مدافعان حرم و رزمندگان اسلام در آن منطقه است.

افشار با بیان اینکه توان نظامی ما متکی به قرآن است، خاطرنشان کرد: دشمن را باید به دید دشمنی نگاه کرد تا زمانی که با آرمان‌های شهدا، امام شهدا و انقلاب اسلامی و رهبری در تضاد است.

امام جمعه چرام بیان کرد:تا جناح های چپ و راست در خط رهبری و امام حرکت می کنند دشمن با ما دشمنی و بدعهدی می کند،اما توان نظامی دولت و ملت ، ارتش و سپاه ما دشمن را زمین گیر کرده است.

 همچنین در ابتدای این مراسم فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان چرام  با اشاره به پیشرفت و اقتدار نیروهای نظامی و انتظامی ایران اسلامی، اظهار داشت: اگر امروز شاهد پیشرفت و شکوفایی جمهوری اسلامی ایران در تمامی زمینه ها هستیم و دنیا در حال الگوگیری از انقلاب اسلامی ایران می باشند همه و همه به خاطر خون پاک شهیدانی هستند که بر دفاع از دین و وطن جانانه جنگیدند و جان خود را تقدیم انقلاب کردند.

گفتنی است که در پایان  این مراسم چند گروه ورزشی به نمایش پرداختنداین خبر را به اشتراک بگذارید :