پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد(جمانیوز)

 سرویس ورزشی :روزگاری کشتی و کشتی گیران چرامی در استان قدرت نمایی می کردند و مقام های قهرمانی رده های مختلف سنی را در استان کهگیلویه و بویراحمد را به دست می آوردند.

هرچند علیرغم همه توانمندی هایی که داشتند به علت دور بودن از مرکز استان و عدم توجه به اعزام کشتی گیران به مسابقات کشوری نتوانستند به حق خود برسند.

ورزش علاوه بر جنبه های قهرمانی به عنوان جایگاهی برای سپری شدن اوقات فراغت ، سالم و سازنده می باشد که نقش مهمی در شادابی نسل جوان دارد.

یکی از محورهای اصلی توسعه ورزش قهرمانی ,توسعه زیرساخت های ورزشی و سالن های مجهز می باشد.

شهرستان چرام به لحاظ پتانسیل و استعدادهای خوبی که در رشته های ورزشی دارد به علت نبود مدیریت خوب ورزشکاران از سنوات گذشته تاکنون و هم چنین نبود سالن های استاندارد این استعدادها هرز می روند ضمن اینکه ورزشکاران زیادی در این سالن ها به علت کیفیت پایین دچار صدمات و شکستگی های متعدد بدنی شده اند.

سالن کشتی چرام که با کشیدن دیواری بلوکی به دو قسمت تمرینی کشتی و ورزش های رزمی تبدیل شده است.

سالن کشتی چرام که چند سال پیش دچار آتش سوزی شده بود هنوز سقف آن در همان وضعیت مانده و همچنین امکانات تشک و دیگر وسایل تمرینی مناسب و استاندارد ندارد.

نائب رئیس هئیت کشتی استان:فرماندار چرام به سالن کشتی چرام توجه کند

  در حاشیه مسابقات قهرمانی کشتی آزاد نوحوانان استان در چرام ,بازدید نایب ریس هیات کشتی استان و فرماندار از سالن کشتی چرام و دیدن وضعیت اسفبار این سالن موجب نگرانی همراهان شد

 پورمحمدی نایب ریس هیات کشتی استان خواستار توجه فرماندار به این سالن و دادن اعتبار لازم شد وی با ذکر مثالی از رحمانی فرماندار بهمیی نسبت به توجه به کشتی و ورزش بهمیی تقدیر کرد .

وی با ابراز تاسف از شرایط این سالن و امکانات آن و به درخواست تعدادی از کشتی گیران گفت با وضعیت موجود اجازه نمی دهم که تشک کشتی در این سالن انداخته شود.

نایب ریس هیات کشتی استان خواستار بهسازی سقف سالن وایجاد فضا و امکانات بهتری توسط مسولان اداره ورزش و حوانان شد.

تعدادی از کشتی گیران در گفت و گو با این پایگاه خبری ضمن ابراز ناراحتی از شرایط این سالن خواستار توجه مسولان شهرستان چرام  و اقدام نماینده کهگیلویه بزرگ در عمل به وعده ها و توجه به  سالن های ورزشی شدند.

آنها اعلام کردند که بعداز هئیت فوتبال بیشترین واریزی بیمه را در شهرستان دارند و همچنین وزنه های سالن توسط خود کشتی گیران با هزینه شخصی خریداری شده که هم اکنون مقداری از پول آن بدهکار هستیم.

آنها از عدل هاشمی پور نماینده چرام و کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی خواستند با توجه به وعده های داده شده به وضعیت ورزش چرام رسیدگی فوری و اورژانسی داشته باشند .

معاون توسعه ورزش کهگیلویه و بویراحمد:تجهیز سالن کشتی چرام دست فرماندار را می بوسد

img-20161217-wa0040

احمد حکمتی معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با صبح خرد(جمانیوز) با اشاره به سابقه خوب کشتی چرام و کمبود امکانات در این رشته اظهار داشت:ورزش کشتی چرام از رشته های قوی ورزشی در استان بود که متاسفانه به علت مشکلاتی چند سال تعطیل بود.

وی افزود:با تلاش هئیت کشتی شهرستان چرام خوشبختانه این ورزش دوباره رو.نق گرفته است.

حکمتی در خصوص کمبود تجهیزات و سالن مناسب برای کشتی چرام گفت:شورای ورزش چرام باید تشکیل شود و با توجه به شرایطی که بر ورزش هم اکنون حاکم است برای تجهیزات مشکل اساسی داریم و دست فرماندارچرام را می بوسدکه با تشکیل جلسه ای و با حضور مسئولان استانی بتوانند سالن را تجهیز کنند.

معاون توسعه اداره کل ورزش و جوانان استان در خصوص پول واریزی به حساب هئیت های ورزشی چرام گفت:پول واریزی هئیت ها باید مستقیما به حساب آنها ریخته شود و قاعدتا وقتی پول به حساب هئیت واریز می شود از صفر تا ۱۰۰اختیارات مربوط به همان هئیت است و باید صرف آن هئیت شود.

تصاویر تکمیلی از وضعیت اسفبار سالن کشتی چرام:

20161216_14144620161216_14131720161216_14132420161216_14171320161216_141329

این خبر را به اشتراک بگذارید :