پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد

معلمان ابتدایی  کهگیلویه و بویراحمد قدر زحمات وتلاشهای معاونت آموزش ابتدایی اداره کل رابدانند.

صبح خرد //یادداشت ارسالی مخاطبین:بی شک مقطع ابتدایی پایه وزیربنای آموزش ویادگیری می باشد دراین زمینه اشاره به بیت خشت اول چون نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج بهترین مصداق می باشد .

دوره ابتدايي در آموزش و پرورش آنقدر اهميت دارد كه نظام تعليم و تربيت و متوليان اين امر توجه ويژه اي به مقطع دبستان دارندمعاونت آموزش ابتدايي اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در سالي كه گذشت فعاليت هاي ارزشمندي را در تاريخ آموزش و پرورش  این استان به ثبت رساند.زهرایی

متاسفانه طی سالهای گذشته نگاه دیگری به این مقطع شده بود وعلاوه برپایین آمدن کیفیت کار که نتیجه آن درمقاطع بالاتر ازجمله متوسطه اول ودوم واضح ومشهود بود معلمان ابتدایی نیز بانگاه محقرانه ای دیده می شدند.

با ورود سند تحول بنيادين به آموزش و پرورش كشور، اجراي بند به بند اين سند در دستور كار معاونت ها و زيرمجموعه هاي اين وزارتخانه قرار گرفت که در استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور دکتر زهرایی تحولات مثبت و رو به جلویی در این حوزه ایجاد شد که علاوه بر تکریم و ارتقا جایگاه معلمان ابتدایی در نزد افکار عمومی و مسئولان موجب شده که مهاجرت معکوس  و درخواست های مکرر از مقاطع دیگر به این حوزه بیشتر شود.

بیرون آمدن ازاین وضعیت مستلزم سپردن سکان هدایت ورهبری این مجموعه به دست نیرویی قوی فعال پرتلاش باانگیزه وبرخاسته ازبطن وقلب معلمان ابتدایی بوده که این امر نیز محقق شده وباانتخاب شایسته جناب آقای دکتر زهرایی بالندگی وپویایی به حوزه آموزش ابتدایی سایه افکنده است.

پای درد دل معلمان ابتدایی نشستن وصحبت های انها را رصد کردن وبراساس گفتار آنها تصمیم گرفتن ازجمله خصوصیات بارز ایشان می باشد که نمود عینی آن رابه وضوح مشاهده میکنیم دربحث طراحی وساماندهی پوشه های کار دانش آموزان با توجه به مشکلات متعددی که وجود داشته امسال با وحدت رویه و تتظیم پوشه های هماهنگ و جلوگیری از اتلاف وقت آموزگاران محترم کمک بسیار بزرگی شده است که جای تشکر دارد.

در بحث راهبران آموزشی که پس ازسالها و تحقیق و بررسی کارشناسان وزارت درحوزه آموزش ابتدایی که خلا آن رابه درستی احساس کرده بودند نیز تلاش وزحمات این بزرگوا و مجموعه ایشان قابل ستایش می باشد، چرا که با رایزنی و رفت و آمدهای مستمر توانستند علاوه برسهمیه ابلاغی ازطرف وزارت با مطرح کردن موقیعت جغرافیایی استان و کوهستانی و سخت گذربودن آن سهمیه ابلاغی رابه دو برابر برسانند که نشان از تعهد کاری و دغدغه ایشان نسبت به آموزش ابتدایی می باشد.

در راستای افزایش کیفیت کلاس‌های آموزشی چند پایه، عشایری و مرزی راهبران آموزشی یکار گرفته می‌شوند. این افراد کیفیت کار مدیران و معلمان فعال در این کلاس‌ها را ارزیابی کرده و بر طبق این ارزیابی‌ها معلمان و مدیران برای این کلاس‌ها در نظر گرفته می‌شود.

چشم انداز آموزش و پرورش  در آینده تلاش در جهت ارتقای سطح کیفی کلاسهای چند پایه است.و با حضور دکتر زهرایی سکاندار معاونت آموزش ابتدایی اداه کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد و تعامل و برخورد حسنه و شایسته با معلمان زحمتکش حوزه سنگین ابتدایی خود گویای تحول و انتخاب درست وی جهت تلاش و ارتقا سطح علمی معلمان و دانش آموزان در مقطع مهم و تاثیرگذار ابتدایی است.

لذا جا دارد همانطور که این عزیز بزرگوار برای متحول کردن آموزش وارتقا سطح سواد فرزندان ما به بالاترین کیفیت خالصانه تلاش می نماید ماهم به عنوان آموزگاری که شاهد این تلاشها میباشیم خدا قوت وخسته نباشید وتشکری داشته باشیم چون برجسته کردن ودیدن خدمات یک فرد قطعا انگیزه وتلاش رادوچندان خواهد کرد .

تصاویر تکمیلی از نشست هم اندیشی راهبران آموزشی استان در گچساران:

img-20161223-wa0016img-20161223-wa0021img-20161223-wa0019img-20161223-wa0020

یادداشت:محمد تقی پور / راهبر آموزشی شهرستان لنده

این خبر را به اشتراک بگذارید :