رضا دهبانی پور گفت: امنیت و آسایش پایه اصلی پیشرفت، توسعه اجتماعی و فرهنگی هر جامعه بشری است.

به گزارش صبح خرد(جمانیوز)از یاسوج، صبح امروز رضا دهبانی پور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در نشست ستاد پیشگیری و پیش‌بینی از جرائم و تخلفات انتخاباتی اظهار داشت: امنیت و آسایش پایه اصلی پیشرفت، توسعه اجتماعی و فرهنگی هر جامعه بشری است.

وی افزود: شهروندان یک جامعه نیازمند امنیت ذهنی و جسمی است.و درون یک جامعه به لحاظ امنیت باید آسوده باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: در فلسفه وجودی حکومت‌ها هم به امنیت درون جامعه اشاره‌کرده‌اند، امام علی(ع) هم می‌فرمایند: حق تکلیف حاکمان ایجاد امنیت برای مردم است. این امنیت به دست عناصر مختلف همچون دادگستری، اطلاعات و نیروی انتظامی در نظام جمهوری اسلامی ایران برقرار و پایدار است.

وی بیان داشت: امروزه امنیت نظام جمهوری اسلامی ایران در دنیا مثال‌زدنی است که این امنیت تنها با مدیریت مقام معظم رهبری و از جان گذشتگی جوانان سرزمین ایران به وجود آمده است.

وی تاکید کرد: وظیفه تک‌تک مردم این کشور پاسداری این امنیت در جامعه است، ولی گاهی با قلم برخی از رسانه‌ها این امنیت به خطر می‌افتد.

دهبانی پور بابیان اینکه آزادی حق مسلم مردم است، گفت: رسانه هم حق آزادی دارد ولی نباید به خاطر آزادی قلم، زندگی دیگران را مختل کنیم.

وی با اشاره به اینکه در بیانیه حقوق بشر هم از آسیب آزادی آمده است، تاکید کرد: آزادی یعنی اینکه در زندگی دیگران اختلال ایجاد نکنیم.

این خبر را به اشتراک بگذارید :