پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

آئین تکریم و معارفه شهردار دهدشت برگزار شد.

به گزارش“صبح خرد“،عصر امروز و با حضور پژمان نیک اقبالی معاون عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد ، مدیر کل دفتر امور شهری و روستاها وبرخی مدیران شهرستان  آئین تکریم ومعارفه شهردار دهدشت برگزار شد.

آغاز این برنامه با تلاوت قران کریم و طنین خوش سرود جمهوری اسلامی ایران بود.علی پوزش فرماندار کهگیلویه در این آئین با تسلیت ماه محرم و گرامی داشت هفته دفاع مقدس و خیر مقدم خدمت حضار، گفت: مدیریت کلان استان با رفتن  استاندار  تغییر یافت و دکتر احمدی استاندار استان شده ، بنده به نمایندگی از شورای اداری از دکتر خادمی تشکر میکنم و یقینا خادمی فراموش نخواهد شد و به استاندار جدید خوش آمد می گویم وامیدوارم این تغییرات باعث پیشرفت استان شود.

پوزش گفت : از شهردار سابق وشورای قبلی هم تشکر میکنم و همچنین به  شهرداران بقیه شهرهای کهگیلویه خسته نباشید می گویم.پوزش گفت: شهرداری های کهگیلویه بویژه دهدشت شرایط خوبی ندارند و دست یاری به سمت مسئولان دراز می کنیم.از شورای پنجم بخاطر انتخاب شهردار جدید هم تشکر میکنم وامیدوارم تغییر در شرایط شهر بعد چهارسال مشخص باشد.

فرماندار کهگیلویه گفت : امیدوارم شهردار جدید پاسخگوی مطالبات مردم وشورای پنجم باشد و شورای پنجم از شورای چهارم درس عبرت بگیرند.

وی سپس به تغییر و تحولات جدید در کهگیلویه اشاره کرد و گفت : از زحمات مدیران سابق تشکر و به مدیران جدید تبریک می گویم.پوزش در پایان نسبت به حساسیت مدیران در مورد تاسوعا وعاشورا ومناسبت های پیش رو تاکید کرده و گفت : همه مدیران پای کار باشند و همه شرکت کنند.

حجت الاسلام حسینی امام جمعه دهدشت در این مراسم  با تسلیت وتعزیت ایام سوگواری محرم و گرامی داشت هفته دفاع مقدس و خیر مقدم خدمت حضار گفت : محرم ماه معرفت به اخلاق انسانی است ،معرفت به انسانی که هر چه دارد بر طبق اخلاص بگذارد و انسان ها را به بهشت هدایت کند.

حجت الاسلام حسینی گفت : راه ورود به بهشت عبادت است و راه دیگری هم وجود ندارد.کار امام حسین درسی است برای همه مسئولان و فراموش نکنیم که کار دنیا با محوریت دین و قرآن باشد ومحور فرهنگ عاشورایی باشد که عزت بخش است.

وی در ادامه گفت:از مسئولان سابق تشکر میکنیم وتبریک وتهنیت به مسئولان جدید عرض میکنیم و مسئولیت امتیازی نیست بلکه راهی است برای خدمت به مردم که اگر چنین بود جای تبریک دارد.

حسینی  گفت : از زحمات گذشته ها تشکر میکنیم ونقاط ضعف و قوت آن ها را بشناسیم وکار شهرداری کار سخت ودشورای است.باید جدی باشند و شورا وشهرداری هماهنگ باشند و اختلاف نظرها در عمل اتفاق نیفتد و بیشتر در اظهار نظر باشد.

امام جمعه دهدشت ادامه داد: نظافت در اولویت کار شهر باشد و دهدشت نیروی خدماتی کم دارد و با سی نفر نمی شود شهر را نگهداری کرد و به شدت نیازبه  کار دارد.ورودی های شهر دهدشت ویرانه است که باعث خجالت میشود ونیازمند توجه جدی است.

وی در پایان گفت : باید تمرکز زدایی شود و شهرک های اطراف توسعه یابد وبه دلیل عدم ساخت وساز اجاره خانه به شدت افزایش یافت وامیدوارم همه کمک کنند شهر پاک و زیبایی داشته باشم و شهردار وشهرداری  باید کار انقلابی انجام دهند.

بالوایه به نمایندگی از شورای پنجم دیگر سخنران این جلسه بود.وی با عرض خیرمقدم خدمت حضار گفت : شهروندان دهدشت به هفت نفر از کاندیدها افتخار خدمت دادند و نشان دادند خواستار تغییر وتحول بودند و صمیمانه از اعتماد انها تشکر میکنم.

بالوایه گفت : شورای پنجم از میان ۱۷نفر متقاضی شهرداری دهدشت برنامه گرفتند که جناب برخه با کسب اکثریت آرا شهردار دهدشت شدند که قطعا نه مردم با ما عقد اخوت بستند نه ما با برخه عقد اخوت بستیم وامیدواریم ایشان پاسخگویی اعتماد ماباشد .وی در ادامه گفت :از جناب آقای نیک اقبالی میخواهم سلام مردم کهگیلویه را به استاندار جدید برسانید و بدانید وضعیت شهرداری دهدشت اصلا مناسب نیست و مشکلات ومعضلات بسیاری داریم .

عضو شورای شهر در ادامه گفت : از مسئولان میخواهیم بخاطر خدا برای مردم دهدشت کاری انجام دهند که اگر کاری نکنیم شهر دهدشت خالی از سکنه خواهد شد.وی گفت : دست نیاز دراز میکنیم بخاطر مردم هر کاری می توانیم انجام دهیم .

پژمان نیک اقبالی معاون استانداری استان گفت : انقلاب اسلامی اگر امروز پرچمدار حکومت های مبارز  است بخاطر درس گرفتن از عاشورای حسینی است.در شرایط بحرانی منطقه باید قدردان امنیت وآرامش نطام جمهوری اسلامی باشیم.

نیک اقبالی گفت: جامعه شهرنشینی نسبت به جمعیت روستایی در کشور در حال گسترش است که این نشان از مهاجرت روستاییان به شهر است که دلایل مختلفی دارد.

وی گفت : در روستا شغل است که روستایی را نشان میدهد و در واقع ایجاد شغل در روستا مانع اصلی مهاجرت می شود.سابقه شهرنشینی در استان ما زیاد نیست و شهرنشینی جدید ما را دور هم جمع کرده و همه فرزند ایل و اهل کوج هستیم ولی در شهر چنین نیست و مقدور هم نمی باشد و شهریت را پذیرفتیم.

نیک اقبالی گفت : اگر اعضای شهر یعنی مردم ومسئولان به وظایف خود عمل نکنند کاری پیش نمی رود و اصل همراهی وهمگامی مردم مهم است ولازمه آبادانی شهر دهدشت همراهی مردم است که اگر از مردم استفاده نشود اشکال ایجاد میشود.

وی گفت : غیر از یاسوج حکم بقیه شهرداران شهرها توسط استاندار امضا میشود و معیار تخصص داشتن معیار از معیارهای اصلی باشد.اصل همراهی و هم سویی شهرداران  با دولت مهم است که این به معنای همفکر بودن نیست  که اگر چنین نباشد باعت نا هماهنگی میشود.

وی گفت : در چهارسال گذشته فراز ونشیب زیاد داشتیم و چون اکثر شهرداری ها به دولت وابسته بودند ولی توانستیم شهرداری ها از مرحله بحران خارج کردیم.نیک اقبالی گفت : در چهارسال گذشته از شهرداری دهدشت ناراضی بودیم و متاسفانه عملکرد خوبی نداشتیم وحیف است دهدشت با بلاد شاپور که اولین شهر استان بوده چنین مشکلاتی داشته باشد.معاون استاندار گفت : انتظار ما این است شهرداری ها درآمد پایدار ایجاد کند از جمله وصول عوارض ومتکی به کمک دولت باشد.

نیک اقبالی گفت : باید نیروی انسانی دهدشت ساماندهی شود و متاسفانه ورود نیروی اضافی به بدنه شهرداری زیاد نبود و خدا را شاهد میگیرم هیچگاه از طرف من نیروی معرفی نشده و تاخیر در حکم چتد شهردار به دلیل هم رویکرد است.

پژمان نیک  اقبالی با گلایه از نبود شهردار سابق دهدشت از زحمات ایشان تشکر کرده و گفت : تشکر میکنم از مجموعه شورای سابق و شهردارقبلی که زحماتی کشیده اند وامیدوارم شورای جدید یکی از بهترین شوراها باشد وحیف است دهدشت چنین شرایطی داشته باشد و شهردار فعلی با که با شرایط شهر آشنا هستند و سوابق خوبی هم دارند انتظار داریم با مجموعه ادادی و شورای اداری وامام جمعه تعامل خوبی داشته باشند.واز امروز بحث اقلیت واکثریت نداریم وهمه با هم تعامل داشته باشیم در جهت ابادانی و توسعه شهر دهدشت وحقوق همه حفظ شود.

وی در پایان گفت : نماینده کهگیلویه را شخصی اجرایی وعمرانی میشناسم و امیدوارم شهردار جدید با ایشان تعامل خیلی خوبی داشته باشندواز شهردار میخواهیم بودجه شهرداری را بر اساس قانون وروال مشخص ببندد و آینده خوبی را برای دهدشت متصور هستم که با اتحاد وهمراهی همه خصوصا نخبگان میسر خواهد بود.اسفندیار برخه شهردار جدید دهدشت در این جلسه با ذکر این نکته که لازم بود جناب تخشا شهردار قبلی حضور داشت واز عملکرد خود دفاع میکرد و  گفت : تسلیت میگویم ایام سوگواری امام حسین و گرامی میدارم یاد وخاطره رشادت های رزمندگان اسلام در دفاع مقدس و از حضور حضار محترم تشکر میکنم.

برخه گفت : از فرماندار سخت کوش ومعاون ایشان و پدر معنوی شهر حاج اقای حسینی تشکر میکنم.

شهردار دهدشت با انتقاد از ورودی های نازیبا و عدم وجود فضای سبز و نبود امکانات رفاهی گفت : شهرداری دهدشت با مشکلات فراوانی همراه است از جمله بدهکاری ۱۱میلیاردی و تاخیر ۴ماهه در پرداخت حقوق ومزایای کارمندان شهرداری از جمله این مشکلات است.برخه در ادامه از انتخاب هفت چهره جوان و توانمند شورای پنجم به وسیله مردم به نیکی یاد کرده وگفت : امیدوارم با ساماندهی و خصوصا نصب تندیس های بزرگان علمی و دینی قدردان این بزرگان باشیم.

وی گفت : باور دارم اعضای شورای اداری اجازه خواهند داد با طیب خاطر کار کنم وبه مردم شهر دهدشت قول میدهم با عبرت گرفتن از مشکلات گذشته از توان استاندار محترم ومعاونان وی و نماینده مردم به موفقیت های بزرگی خواهیم رسید.وی افزود: تک روی بس است وادامه این راه ناسالم خیانت به مردم است وباعث افزایش بار گناهانمان خواهد بود.برخه گفت : جهان امرور جهان فرهنگ است و اگر میخواهیم پیشرفت کنیم در همه زمینه ها باید کار فرهنگی کنیم و رقابت تمام شد و وقت ، وقت تلاش وکوشش است واز همه برای توسعه دهدشت از همه کمک می خواهم.

 

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :