پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

جلسه شورای اجتماعی با موضوع”سد معبر” به ریاست معاون فرمانداری کهگیلویه برگزار شد.

به گزارش“صبح خرد”،اسلام خسروی معاون فرمانداری کهگیلویه ضمن گلایه از عدم حضور به موقع برخی مدیران در جلسات گفت : وقتی دعوت نامه ای برای اداره ای جهت حضور در جلسه ای ارسال می شود طبیعتا دعوت نامه تاریخ وزمان معین دارد واین یعنی باید مدیر در زمان مشخص شده در جلسه حضور داشته باشد.وی ادامه داد؛ جلسات کلیشه ای و فاقد خروجی موثر بی فایده است و فقط باعث اتلاف وقت می شود ولازم است نسبت به اجرایی کردن مصوبات حساسیت خاصی صورت گیرد.

خسروی افزود : اساسا اداره تک نفره نداریم و مدیری که نمی تواند در جلسه ای حضور پیدا کند میشود با هماهنگی مدیر معاون یا کارشناسی در جلسه حضور پیدا کند.

معاون فرمانداری کهگیلویه با ذکر این نکته که مدیران قبل از حضور در جلسات اطلاعاتی در مورد جلسه داشته باشند ودر صورت عدم حضور در جلسه قبل حتما موصوبات جلسه قبل را بداند و صرف حضور در جلسه بدون اطلاع کار بیهوده است.

خسروی در مورد فرهنگ و تفاوت کشورهای توسعه یافته با کشورهای دردحال توسعه یا عقب مانده گفت ؛ لزوما تفاوت در پیشرفت در علوم مختلف و صنعت و پیشرفت های نظامی نیست بلکه ؛ در ” سبک زندگی” است.

معاون فرماندار افزود : گاهی شاهد هستیم برخی مسائل ساده انگاشته میشوند که روی فرهنگ تاثیر مستقیم دارد.

وی ادامه داد : فرهنگی بودن و احترام به قانون مادرزادی نیست بلکه پروسه است که در طی فرایند خاص و با آموزش ها مدون صورت می گیرد و امروز در کشورهای پیشرفته  ملاحظه می شود تماشاگر ورزش در یک متری زمین ورزش با پذیرفتن حد وحدود خود ورعایت قانون  به تماشای ورزش می نشیند که این ناشی از ساختار درست فرهنگی ان جامعه است.

خسروی افزود : یکی از مشکلات اساسی در شهر ما این است که اولا ؛ فرهنگ درست پیادروی را یاد نگرفتیم دوما ؛ پیادرو های ما شلوغ است و توجیه ندارد که کسبه و فروشگاه ها با استفاده از حریم پیاده رو فرصت استفاده از ان را از سهروندان می گیرد.

معاون فرماندار کهگیلویه گفت : جهت رعایت قانون همیشه لزومی به استفاده از جبر نیست و قطعا می شود با استفاده از فرهنگ گفتگو تا حدودی به رفع مشکل کمک کرد.

خسروی در پایان در مورد مشکلات بازار روز دهدشت گفت : صورت خوشی ندارد فضای حاکم براین بازار چه از حیث بوی زباله ،مشکلات برق چنین باشد و اساسا ما هیچگاه عبرت نمی گیریم وفقط پس از حادثه یاد گرفتیم عزاداری کنیم وگلایه و چرا از حادثه پلاسکوبی تهران درس نمی گیریم که تعداد زیادی از آتش نشانان عزیز ما به دلایل سو مدیریت از دست رفتند.

وی در پایان لزوم برخورد با متکدیان را ضروری دانست و گفت : لزومی ندارد دست فروشانی که نه مالیات می دهند و نه اجاره زمان فروش آنان با فروشندگان قانونی یکی باشد واین اجحاف بزرگی است.

خسروی به تاریک بودن برخی خیابان های شهر اشاره کرد و گفت : خیابان تاریک هم به لحاظ سرقت و هم به لحاظ مزاحمت های دیگر آسیب زا هستند که لازم است نسبت به حل مشکل آنها اقدام شود.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :