پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

امام جمعه قلعه رئیسی با بیان این که مردم گرفتار تهیه نان هستند و این آقا دغدغه تلگرام دارد گفت: به جای برگزاری همایش حقوق شهروندی به فکر مشکلات جوانان باشید.

به گزارش“صبح خرد”، حجت‌الاسلام اسماعیل صلواتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه قلعه‌رئیسی با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: راه نجات از گناه توبه و استغفار، یاد خدا و استعانت از خداوند متعال، عبادت و بندگی خدا و اراده قوی انسان است، تقوا سبب از بین رفتن بسیاری از گناهان می‌شود.

صلواتی به همایش حقوق شهروندی در تهران هم اشاره و یادآور شد: در بحث حقوق شهروندی نباید از منظر غربی‌ها و غرب گرایانه و متکی به غرب که هر چه غرب می‌گوید درست است همان حق است نگاه کنیم و نباید مثل مساله حقوق بشر شود که بگوییم هر چه غرب می‌گوید و در بحث حقوق شهروندی نباید مبانی و آموزه‌های اسلامی را فراموش کنیم و نباید به مسائل شعاری اکتفا کنیم و باید در مساله حقوق شهروندی به مسائل اصلی پرداخت و اگر شما به فکر جوانان هستی جوانان دردشان بیکاری است و دردشان اشتغال است.

امام جمعه قلعه رئیسی به روز ثبت احوال اشاره و با تعجب نامی از رئیس این اداره در چاروسا نبرد بلکه از یکی از کارمندان این اداره تشکر کرد و در ادامه به روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش بلایای طبیعی اشاره و خواستار جدیت در امر زلزله و ایمنی شد.

وی به سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی اشاره و اضافه کرد: تشکیل نهضت سواد آموزی از دستاوردهای پر خیر و برکت انقلاب اسلامی بود که جا دارد از زحمات و تلاش های حاج آقای قرائتی تقدیر و تشکر کرد.

صلواتی به مشکلات مردم در این روزها اشاره و متذکر شد: این روزها گرانی کمر مرد خانه را شکسته و با شرمندگی از بازار بر می‌گردند ملتی که معاش ندارد معاد هم ندارد مردم فقیرند بی بضاعت هستند  فقر دین و ایمان و معنویت را به باد می‌دهد و گرانی همه جا هست در استان ما ویژه است هر روز مواد غذایی گرانتر می شود بعضی مغازه داران بی‌انصاف هستند از خدا بی خبرند به فکر پول جمع کردن هستند در مناطق محرومی مثل چاروسا گرانی بعضی از اقلام مایحتاج ضروری مردم سر به فلک کشیده این منطقه از ضعف مدیریت و نظارت رنج می‌برود و دود کم‌کاری مدیران ضعیف به چشم مردم می‌رود.

وی تاکید کرد: امروز در منطقه ما گوشت گران، نفت گران ، سیلندر گاز گران و در نوسان است. گرانی برق و آب و پالایش مددجویان و قطع مستمری بعضی مددجویان مناطق محروم توسط کمیته امداد خود مصیبت عظماست مخارج زندگی هر پدری را نزد فرزندانش و همسرش شرمنده می کند مگر نمایندگان استان خواب هستند مگر مجلس از درد و رنج مردم بی خبرند؟ نمایندگان صدای مردم را بگوش دولتمردان برسانند.

امام جمعه قلعه رئیسی تصریح کرد: بعضی از مسئولان در تلویزیون واقعیتها را به مردم بگویند واقعیتها آن چیزی نیست که تو میگویی. مردم گرسنه هستند تو به فکر تلگرام هستی بابا شعار دیگر بس است و حل مشکلات این کشور با مدیران انقلابی و دلسوز و جهادی امکان پذیر است و کلید حل مشکلات کشور در داخل است در خارج نیست در مذاکرات نیست نسخه شفا بخش و التیام بخش آلام مردم اقتصاد مقاومتی است و این گرانی ها ظلم به مردم است. 

وی در پایان به موضوع انتخاب شهردار قلعه رئیسی هم اشاره و خاطرنشان کرد: بالاخره انتخاب شهردار بعد از آن همه مکافات و دغدغه و صبوری منجر به این شد که برادری که در نهایت توسط شورای شهر یا قانون کلید شهرداری این شهر را به دست بگیرد و امید است مردم بخاطر علاقه به شهر و دیارمان و برای آبادانی شهر همه در کنار هم و با وحدت و همدلی جهت پیشرفت شهر کمک کنند و بزرگان و نخبگان برای آبادانی و حل مشکلات دست به دست هم دهند و با شورای شهر همکاری کنند تا مشکلات این شهر یکی پس از دیگری برطرف شود و این همه فشار روانی را از دوش شورای شهر بردارید و بزرگان دلسوزی کنند و همراهی کنند و فضا را برای خدمت آماده کنید و فرصت سوزی نکنید.

امام جمعه قلعه رئیسی تاکید کرد: شهرداری و یا شورای شهر به تنهایی نمی توانند کاری کنند و باید همه مردم به خصوص نخبگان و مردم و بزرگان کمک و همیاری کنند و از خانواده معظم شهدا انتظار است که این عزیزان که آبروی شهر هستند بیشتر یاری کنند و آنها پیش قدم شوند و شورای شهر هم لج بازی، خودخواهی، سهم خواهی را کنار بگذارند و بنده به عنوان امام جمعه هم به دنبال پیشرفت این شهر هستم اگر ببینم کسانی در این عرصه تلاش می کنند آنها را یاری می‌کنم و اگر ببینم کسانی حاشیه‌سازی می کنند و در حق مردم ظلم می‌کنند با تمام وجود در مقابل آنها خواهم ایستاد و با مردم در میان خواهم گذاشت.

***********************************************************************************************************************

امام جمعه سوق گفت: قرار بود مسائل اقتصادی مردم حل شود و جوری حل شود که نیاز به یارانه نداشته باشند ولی امروز نه تنها مشکلات حل نشده بلکه دوباره می‌خواهید با دست بردن در جیب مردم مشکلات مردم را بیشتر کنید.

حجت‌الاسلام مهدی کیانی‌اصل در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر سوق با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: غیبت یکی از گناهانی است که موجب ضایع شدن عبادات و تقوای انسان می‌شود.

امام جمعه سوق بیان کرد: ورود به باغهای بهشت، درمان بخل، کلید برکت و زیاد شدن رزق، بیمه کردن مال، محبوب بودن نزد خدا، سبب استجابت دعا و سبب قبولی نماز نشانه کامل بودن دین و ایمان خواهد شد.                             

وی به مشکلات مردم اشاره و یادآور شد: امروز مردم مشکلات زیادی دارند نمی‌شود مشکلات و گلایه‌های مردم را نادیده گرفت، مسئله اشتغال و بیکاری جزء مشکلات مردم است، گرانی قیمت‌ها،کوچک شدن سفره مردم، مفاسد اقتصادی جزء مشکلات مردم است، همه دارند اینها را لمس می‌کنند مخصوصاً طبقات ضعیف اینها مشکلاتی نیست که مسؤولان نتوانند آنها را حل کنند مسئولان توجه کنید امروز مردم دیگر شعار نمی‌خواهند شعار زیاد داده شده آنچه مردم از مسئولان می‌خواهند عمل است حقوق شهروندی خوب است  ولی حقوق شهروندی نباید شعار باشد.

کیانی‌اصل تصریح کرد: حق اشتغال، حق زندگی آبرومندانه اقتصادی، حق بهره‌مندی از هوای سالم، حق فرصت های شغلی برابر، اجرای عدالت، عمل به وعده‌های داده شده مسائل اصلی حقوق شهروندی است و وعده‌هایی که به  مردم دادید چه شد، چرا به وعده ها عمل نمی‌کنید؟ سهام عدالت چه شد چرا اعتماد مردم به مسئولان را از بین می برید اگر قرار بر ندادن بود چرا شعار دادید چرا در چند وعده مردم را امیدوار کردید به سهام عدالت اگر قرار بر دادن بود خوب چه شد چرا این ماه و آن ماه می‌کنید؟ این قبیل مسائل اعتماد مردم به وعده های مسؤولان را از بین می‌برد.

وی ادامه داد: قرار بود مسائل اقتصادی مردم حل شود و جوری حل شود که نیاز به یارانه نداشته باشند ولی امروز نه تنها مشکلات حل نشده بلکه دوباره می‌خواهید با دست بردن در جیب مردم مشکلات مردم را بیشتر کنید، با گران کردن حامل‌های انرژی و به تبع آن اجناس دیگر قرار بود از این دست به مردم ندهید و از آن دست چند برابر بگیرید و امروز برعکس شد امروز با قطع یارانه ها و گران کردن حاملهای انرژی و به تبع آن گران کردن اجناس دیگر که طرح آن را به مجلس دادید به مردم چیزی که  ندادید هیچ، دست در جیب مردم هم بردید،  می‌خواهید حقوق خودتان را افزایش بدهید و حقوق نجومی بگیرید با گرفتن از جیب مردم، این درست نیست که بگوید نماینده مجلس اگر هیچ کاری هم نکند حقوق ۱۰ میلیونی برای او کم است.

امام جمعه سوق خاطرنشان کرد: مبارزه با مفاسد اقتصادی چه شد مردم انتظار دارند شفاف  ببینند که با مفسدین اقتصادی چه کار کردید سران سه قوه وظیفه دارید تلاش کنید کار کنید از حاشیه‌ها بپرهیزید هر شخصی وظیفه خودش را انجام دهد تا مشکلات کشور حل  شوند.

وی گفت: امام فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند مقام معظم رهبری هم فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند آمریکا خودش هم فهمیده که برای براندازی این نظام هیچ غلطی نمی تواند بکند فهمیده نمی‌تواند این نظام را در خارج از این مرزها از بین ببرد نه با تحریم، نه با تهدید نه با جنگ ،و نه با ترور، امروز مسؤولان آمریکا میگویند ما می خواهیم با کمک عناصر داخلی انقلاب را براندازی کنیم امروز ب‌عدالتی مسؤولان، تبعیض، مفاسد اقتصادی، پارتی بازی، رشوه گرفتن، همه اینها کمک به دشمن است کاری که دشمن نتوانسته است با جنگ و تحریم انجام دهد کاری که دشمن نمی‌تواند با موشک و بمب  انجام دهد برخی با  بی‌عدالتی، با تبعیض، با فساد اقتصادی، با پارتی بازی، با رشوه  گرفتن دارند انجام می دهند اینها به مراتب از موشک و بمب دشمن خطرناکتر است.

وی گفت: امروز هر کسی بی عدالتی و پارتی بازی بکند و دفاع از مفسدین اقتصادی بکند، رشوه خواری و پارتی بازی کند در واقع کمک به دشمن کرده است و اینها همان عناصر داخلی کمک به دشمن هستند. مسئولان مراقب باشید امروز دشمن  می‌خواهد نظام را ناکارآمد جلوه بدهد می‌خواهد بین مردم و مسؤولان فاصله بیندازد و اعتماد مردم به مسئولان را از بین ببرد و باید کاری کرد که مردم ببینند مسؤولان به  دنبال رفع مشکلات و مسائل آنها هستند و به مسئولانشان اعتماد داشته باشند.

کیانی‌اصل یادآور شد: البته مردم هم نباید پیشرفت‌های انقلاب اسلامی و نظام اسلامی را نادیده بگیرند باید قدردان پیشرفته ها باشیم انقلاب اسلامی به مردم خدمات بسیار بزرگی را ارائه کرده است در زمینه مسائل مختلف (علمی.اقتصادی. نظامی. سیاسی) علیرغم  مشکلاتی که دشمنان برای ما به وجود آوردند از جنگ تحمیلی گرفته تا تحریم ها و کارشکنی‌ها و ترور نخبگان ولی پیشرفتهای زیادی کردیم بنابراین باید در کنار گفتن نقاط ضعف پیشرفتهای انقلاب و خدمات انقلاب را هم مطرح کرد و قدردان زحمات مسئولان هم باشیم.

*********************************************************************************************************************

امام جمعه ديشموك گفت: دولت، مجلس و قوه قضاییه در اجرای اقتصاد مقاومتی خوب عمل نمی‌کنند.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر راوند ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال از طرف مقام معظم رهبری اظهار کرد: در بودجه سال ۹۷ اجرای اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال هیچ مصوبه‌ای دیده نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: دولت در لایحه‌ بودجه سال ۹۷ برنامه‌ای برای اجرای اقتصاد مقاومتی در نظر نگرفته است و مجلس و قوه قضائیه هم در این طریق خوب عمل نمی‌کنند و چیز دیگری که برای اقتصاد مقاومتی خیلی مهم است مسئله ورود کالاهای غیربهداشتی به درون ایران است که کسی با این مسئله مبارزه نمی‌کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی دیشموک گفت: کالاهایی که به ایران وارد می‌شوند کالاهای غیربهداشتی و خیلی ضعیفی هستند که در ایران مشابه این چنین کالاهایی به صورت خوب و مرغوب وجود دارد.

وی اذعان کرد: مسؤولان باید با واردات چنین کالاهای غیربهداشتی مبارزه کنند و بلاتکلیفی مسؤولان در خصوص واردات کالاهای غیر بهداشتی مبهم است و ما باید بدانیم ورود چنین کالاهایی به درون کشور باعث ضربه به کالاهای ایرانی و به هم زدن اقتصاد ایران و بازار داخلی است.

راوند گفت: با توجه به بینش بالای مقام معظم رهبری در خصوص نامگذاری سال ۹۶ مسؤولان باید توجه کنند در این ۳ ماه پایانی در جهت اجرای نام سال که به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است برنامه‌ریزی بهتری کنند و بودجه سال ۹۷ را طبق اجرای اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال برنامه‌ریزی کنند که ان‌شاالله مشکلات مردم تا حدودی رفع گردد.

وی با اشاره به روز سوم دی‌ماه روز ثبت‌احوال ضمن تبریک این روز به زحمتکشان در عرصه ثبت‌احوال بیان کرد: از ثبت‌احوال می‌خواهم در خصوص نامگذاری افراد و ثبت نامهای فرزندان خود بیشتر دقت کنند.

راوند گفت: ما باید بر نامگذاری فرزندان خود سهل‌انگاری به خرج ندهیم و نامهای خوب برای فرزندان خود انتخاب کنیم که یکی از مهمترین وظایف والدین انتخاب نام نیک برای فرزندان است.

امام جمعه دیشموک گفت: با توجه به اینکه استاندار محترم استان در سفری که به دیشموک داشتند قول بر پیگیری و راه‌اندازی اداره ثبت‌احوال در دیشموک را دادند امیدوارم با توجه به اینکه فاصله زیادی تا مرکز شهرستان و همچنین راههای ناهمواری روستاهای اطراف دیشموک تا مرکز بخش همجوار وجود دارد با راه اندازی ثبت‌احوال دیشموک مشکلات مردم را رفع کنند.

وی به روز چهارشنبه ۶دی‌ماه و هشتم ربیع‌الثانی ولادت حضرت امام حسن عسکری(ع) اشاره وضمن تبریک این روز بزرگ گفت: این امام همام کوشش‌های علمی در گسترش فرهنگ تشیع و فرهنگ اسلام ناب محمدی داشت و در گسترش از اسلام و دفاع علمی از اسلام هیچگاه کوتاهی نکردند.

خطیب نماز جمعه شهر دیشموک با بیان اینکه در هفته گذشته تودیع و معارفه شهردار دیشموک بود ضمن تبریک به شهردار دیشموک گفت: امیدوارم شورای اسلامی شهر دیشموک با برنامه ریزی دقیق و در اولویت قرار گذاشتن مشکلات منطقه دیشموک در صدد رفع این مشکلات برنامه‌ریزی دقیق به کار بگیرند.

وی ضمن تقدیر از تلاش شورای شهر دیشموک در خصوص سفری که به تهران در خصوص رفع مشکلات منطقه دیشموک داشتند گفت: شورای شهر دیشموک در جهت پیگیری بیمارستان دیشموک و کمبود تجهیزات پزشکی در دیشموک برنامه‌هایی در دست اقدام دارند که امیدوارم مردم و مسؤولان با این شورا همکاری لازم را در رفع مشکلات بیمارستانی دیشموک به کار بگیرند.

**************************************************************************************************************

امام جمعه چرام گفت: مردم به شما رأی دادند تا مشکلاتشان را حل کنید.

حجت‌الاسلام سید نورالله افشار ظهر امروز در خطبه‌های اول نماز جمعه این هفته با بیان اینکه با شعار توحید مردم به هدایت و اسلام دعوت شدند، اظهار کرد: بسیاری از آیات قرآن راجع به مساله توحید است و تاکید می‌کند با تعقل و تفکر و اندیشه؛ توحید و خداپرستی پذیرفته شود.

امام جمعه چرام عنوان داشت: گاهی اوقات دیده می‌شود در فضاهای مجازی تبلیغ می شود که اسلام دعوت به تفکر نکرده، طبق نظر علامه طباطبایی در قرآن بیش از ۳۰۰ بار انسان‌ها را به استفاده و بهره جستن از عقل این نیروی خدادادی هدایت کرده است.

حجت‌الاسلام افشار ادامه داد: آنچه مشهود است زندگی بسیاری از افراد جامعه به سختی می گذرد و توان اداره فرزندان و خانواده را بخاطر فقر و مشکلات معیشتی ندارند که گران کردن حامل‌های انرژی و حذف یارانه فشار مضاعف و بیشتری بر خانواده‌ها وارد می‌کند.

امام جمعه چرام در بخش بعدی از سخنان خود با اشاره به جلسه حقوق شهروندی هفته پیش، تصریح کرد: یکی مفاد حقوق شهروندی توجه به رفاه و امنیت اقتصادی مردم است، برای این مساله چه فکری اندیشیده‌اید، آیا  فشار اقتصادی بر مردم وارد کردن خلاف حقوق شهروندی نیست، در هنگام سخنرانی به مناسبت حقوق شهروندی بنری پشت سر شما نصب بود و عناوینی  مثل حق مسکن، حق رفاه، حق تامین اجتماعی و… را از مصادیق حقوق شهروندی برشمرده بود،به جای گران کردن حامل‌های انرژی فکری به حال این امور کنید.

وی،متذکر شد: تا قبل از برجام می‌گفتند به خاطر هرروز تاخیر در اجرای برجام روزانه ۱۷۰ میلیون دلار ضرر می‌کنیم، با این حساب در این دو سال پسابرجام ۱۲۰ میلیون دلار در حساب دولت وجود دارد پس چرا امروز گفته می‌شود حتی برای پرداخت حقوق کارمندان دولت نیز مشکل وجود دارد، این پول‌ها کجا رفته است، همین پول ها را صرف اشتغال کنند.

وی ابراز کرد: واقعیت این است که چهار  سال به جای توجه به ظرفیت‌های داخلی و اقتصاد مقاومتی و توجه به خدا اعتماد به کدخدا شد و کدخدا، هسته‌ای را توسط دولت تعطیل کرد و به قول‌های  خود عمل نکرد و حال که دستتان خالی است می‌خواهید با گران کردن حامل‌های انرژی فشار بر مردم بیاورید بجای فشار بر مردم جلوی اختلاس‌ها را بگیرید و این پول را صرف اشتغال کنید، حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان از صندوق فرهنگیان اختلاس شد،چرا مردم باید فشار آن را تحمل کنند.

خطیب جمعه چرام با بیان اینکه  گران کردن حامل‌های انرژی ساده‌ترین کاری است که هر انسانی هم مسئول باشد توان آن را دارد،گفت: مردم به شما رای دادند که با تدبیر مشکلات زندگی مردم را کم کنید نه بر مشکلات آنها بیفزایید.

********************************************************************************************************************

امام جمعه دهدشت خواستار نظارت‌ها با وجدان کاری از ناظرین پروژه‌ها شد و گفت: بسیاری از مشکلات ساخت و سازها به این دلیل است که ناظرین نظارت نکردند و این عدم نظارت‌ها خیانت به مردم و پروژه‌ها است.

امام جمعه دهدشت در خطبه اول ضمن توصیه خود و همه نمازگزاران به رعایت تقوی الهی، ولادت حضرت عیسی(ع) را یادآور شد و اظهار داشت: حضرت عیسی(ع) از پیامبران اولوالعزم الهی در همان نوزادی مردم را به نماز، زکات و نیکی به پدر و مادر سفارش کرد.

وی با بیان اینکه حضرت عیسی(ع) معجزات فراوانی از جمله شفای بیماران و زنده کردن مردگان داشت، گفت: خداوند به حضرت عیسی(ع) اذن داد که دارای چنین جایگاهی باشد و وقتی حضرت مهدی(عج) ظهور کند همراه او خواهد آمد.

حسینی، رأس همه خطاها را دل بستن به دنیا عنوان و با بیان اینکه همه باید خداترس باشیم، گفت: زلزله تهران و آن همه ترس مردم نشانگر این موضوع است که باید بترسیم.

امام جمعه دهدشت در ادامه سخنان خود، رحلت آیت الله حائری شیرازی را یادآور شد و ضمن تسلیت به مقام معظم رهبری و خانواده ایشان افزود: این عالم بزرگوار انسانی وارسته و با بصیرت، دارای شخصیتی انقلابی و زحمت فراوان کشید.

وی، روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی را یادآور شد و با بیان اینکه ساخت و سازها باید اصولی و مهندسی باشد، خواستار نظارت‌ها با وجدان کاری از ناظرین پروژه‌ها شد و بیان کرد: بسیاری از مشکلات ساخت و سازها به این دلیل است که ناظرین نظارت نکردند و این عدم نظارت‌ها خیانت به مردم و پروژه‌ها است.

خطیب جمعه دهدشت با بیان اینکه عدم نظارت باعث می‌شود در یک زلزله عده‌ای جان خود را از دست دهند، گفت: چرا نظارت‌ها دقیق انجام نمی‌گیرد؟ ناظرین باید پاسخگوی همه دستگاه‌ها، بیت‌المال و هزینه‌کردها باشند.

حسینی خواستار آمادگی لازم برای مقابله با بلایای طبیعی شد و با بیان اینکه هر وقت گناه و معصیت فراوان شد زلزله هم فراوان می‌شود، گفت: خداوند انسان‌ها را تنبیه می‌کند و همه ما باید برای دفع این بلایا در پیشگاه خداوند دعا کنیم.

وی با توجه به سالروز نهضت سوادآموزی در سال ۵۸ به فرمان امام خمینی(ره) افزود: علی‌رغم همه تلاش‌ها و هزینه‌های انجام شده، هنوز تعداد افراد بی‌سواد زیاد هستند.

امام جمعه دهدشت فضیلت سواد خواندن و نوشتن را یک کمال دانست و افزود: افراد بی‌سواد تلاش کنند تا به کمال و فضیلت دست یابند.

 ********************************************************************************************************************
 مهمترین راهکار برای پیروزی و خنثی کردن توطئه دشمنان داشتن اتحاد و انجسام ملت و همچنین پیروی از فرامین رهبر معظم انقلاب است.

امام جمعه یاسوج افزود:حضرت عیسی از پیامبران اولوالعزم و پیامبر صلح و صفاست اما پیروان آن حضرت یعنی کشورهای غربی جنایت‌های زیادی مرتکب شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ۶ دی سالروز ولادت امام حسن عسکری است، گفت: آن حضرت به عنوان امام یازدهم شیعیان و اباالمهدی معروف هستند.

حسینی به آغاز تشکیل نضت سوادآموزی در سال ۵۸ به فرمان امام خمینی(ره) اشاره کرد و افزود: هفته نهضت سواد آموزی از اول تا هفتم دی ماه هر سال است و این نامگذاری به خاطر اهمیت و جایگاه علم ودانش است.

 وی با بیان اینکه نهضت سوادآموزی تا کنون خدمات زیادی ارائه کرده است، تصریح کرد: در دین اسلام تاکید زیاد به علم آموزی شده این کار فضایل و برکات زیادی دارد.

حسینی افزود: افراد کم سواد و بی سواد در استان با هر سن و سالی که هستند برای حضور در کلاس های نهضت سواد آموزی اقدام کنند.

امام جمعه یاسوج گفت: کشورهای غربی از جمله آمریکا و متحدانش دشمنان ایران هستند و از هر ترفند و دسیسه‌ای برای ضربه زدن به کشور و ملت ایران دریغ نمی‌کنند.

وی ادامه داد: دشمنان به این نتیجه رسیده که با اقدام‌های نظامی نمی توان حریف ملت ایران شد و به سایر روشها از جمله بکارگیری افرادی به عنوان جاسوس برای کسب اطلاعات روی آورده‌اند.

حسینی تصریح کرد: بهترین و مهمترین راهکار برای خنثی کردن توطئه دشمنان داشتن اتحاد و انجسام ملت و همچنین پیروی از فرامین رهبر معظم انقلاب است.

وی ضمن رحلت آیت الله حائری شیرازی افزود: آیت الله حائری شیرازی به عنوان یک عالم برجسته و خدوم همیشه در حال تلاش و مجاهدت در راه حق بود./فارس

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :