پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

شهر یاسوج که به دلیل مواهب خدادادی عنوان “پایتخت طبیعت ایران” را یدک می‌کشد با مشکلات متعددی از جمله ترافیک و نامناسب بودن منظر و سیمای شهری رنج می‌برد.

به گزارش“صبح خرد”، این روزها ترافیک به یکی از مهمترین معضلات شهری یاسوج تبدیل شده و مردمی که شاید آشنایی چندانی با واژه ترافیک نداشتند این روزها باید زمان زیادی را در ترافیک بمانند.

شورای ترافیک کهگیلویه و بویراحمد ظهر امروز در دفتر معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار با حضور فرمانداران، پلیس و مدیران دستگاه‌های اجرایی و متولی حمل و نقل و …برگزار شد و به نوعی در این نشست بحث‌های فراوانی در زمینه معضل ترافیک در شهر یاسوج مطرح شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این نشست سیما و منظر شهری یاسوج را نامناسب دانست و گفت: پایتخت طبیعت ایران این روزها با مشکلات متعددی در حوزه زیرساختی، روشنایی، ترافیکی و سیما و منظر شهری دست و پنجه نرم می‌کند.

عزیز فیلی اظهار داشت: مشکلات موجود شهر یاسوج در زمینه ترافیک بسیار زیاده بوده که در یک بازده زمانی کوتاه امکان برطرف کردن تمامی این مسائل و مشکلات نیست و باید با اولویت بندی صحیح و درست به مراتب این مشکلات برطرف شود.

وی خواستار رفع چند گره ترافیکی در شهر یاسوج تا قبل از تعطیلات نوروز شد و افزود: برای بهبود شرایط در شهر یاسوج تبدیل وضعیت شبکه هوایی به زمینی در برخی مناطق، لکه گیری خیابان‌ها و رفع گره‌های ترافیکی باید در سدتور کار قرار گیرد.

شهردار یاسوج نیز در این نشست یکی از مهمترین معضلات شهر یاسوج را ترافیک عنوان کرد و گفت: یکی از مهمترین اولویت‌های مدیریت شهری دور پنجم اعم از شورای شهر و شهرداری برطرف کردن این مشکل و به حداقل رساندن آن است.

نستهن مقدم با اشاره به ضرورت اجرای طرح جامع ترافیکی در یاسوج، افزود: اجرای این طرح همزمان با هدفگذاری ضروری بوده و در این زمینه شهرداری از هیچ گونه کمکی دریغ نمی‌کند.

وی بیان کرد: ۱۰ سال پیش و در زمان فعالیت شورای شهر دور سوم تبلیغات شهری یاسوج به یک شرکت واگذار شده که این شرکت می‌بایست طبق قرارداد پل‌های برقی ایجاد کند ولی تاکنون این مهم محقق نشده است.

سرپرست فرمانداری شهرستان بویراحمد نیز در این نشست از آغاز فعالیت مشاور تهیه طرح جامع ترافیک شهر یاسوج خبر داد و گفت: این طرح برای اولین بار و با هدفگذاری‌های مختلف در شهر یاسوج اجرایی می‌شود.

شاهرخ کناری ادامه داد: ترافیک موجود در شهر یاسوج سبب نگرانی و نارضایتی مردم شده که انتظار می‌رود شورای شهر و شهرداری یاسوج در این زمینه چاره اندیشی کرده و از هیچ کوششی دریغ نکنند و البته در این زمینه فرمانداری آماده همکاری است.

وی تصریح کرد: عدم خط کشی مناسب در مناطق دارای مدرسه، کمبود پل عابر پیاده، عدم خط کشی خیابان‌ها،  نبود و یا عدم جانمایی درست چراغ راهنما و ایجاد بلوار غیر اصولی از جمله مهمترین مشکلات موجود در شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد است./تسنیم

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :