پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

بسته ویژه خبری آموزش وپرورش شامل افزایش تصاعدی حقوق کارکنان ،شرایط پرداخت حق مهد کودک به زنان شاغل در آموزش وپرورش وتوضیاتی در مورد پاداش پایان خدمت فرهنگیان می باشد.

به گزارش“صبح خرد”، جزئیات هر سه خبر بدین شرح است ؛

***توضیحاتی در مورد پاداش پایان خدمت فرهنگیان

بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق و الحاق یک بند به تبصره ۱۲ بودجه سال ۹۷ پاداش پایان خدمت کارکنان پس از ۳۰ سال کار، حداکثر ۲۵۲ میلیون تومان تعیین شد . نحوه محاسبه این پاداش به این شرح است:

۷ برابر حداقل حقوق ماهانه، که در سال آینده حداقل حقوق ۱۲۰۰۰۰۰ تومان است .

۷×۱۲۰۰۰۰۰×۳۰=۲۵۲۰۰۰۰۰۰

با این فرمول هیچ کدام از کارکنان دولت بعد از سی سال خدمت نباید پاداش بیشتر از ۲۵۲میلیون تومان دریافت نمایند.
باتوجه به این که اکثر کارمندان به خصوص کارکنان آموزش و پرورش حقوق کمتر از ۴میلیون در ماه دریافت می نمایند شامل این قانون نمی شوند و ۳۰ برابر آخرین حقوق مشمول کسور بازنشستگی را دریافت خواهیم نمود.
این مصوبه شامل برخی اعضای هیات علمی ، قضات و… می شود.

هر گونه پرداخت خارج از ضوابط این بند تحت هر عنوان در حکم تصرف غیرقانونی در اموال عمومی محسوب و مرتکب مشمول مجازات مقرر در ماده‌ ۵۹۸ قانون مجازات اسلامی (تعزیرات) می‌شود.

 

***شرایط پرداخت حق مهدکودک به زنان شاغل آموزش‌ و پرورش

فرحناز مینایی پور مدیرکل امور زنان وزارت آموزش و پرورش درباره پرداخت حق مهدکودک به زنان شاغل آموزش و پرورش که دارای فرزند زیر هفت سال هستند, اظهار کرد: ۷هزار نفر از زنان شاغل در این وزارتخانه که دارای فرزند خردسال هستند برای دریافت حق مهدکودک به #دیوان_عدالت_اداری شکایت کردند و در برخی استان‌ها, دیوان عدالت مدیران کل آموزش وپرورش را #ملزم به پرداخت حق مهدکودک می‌کرد. وی افزود: در بودجه آموزش و پرورش اعتباری از سوی سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت حق مهدکودک به زنان شاعل در نظر گرفته نشده است.

مدیرکل امور زنان وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به افزایش تعداد رای‌های صادر شده از سوی دیوان عدالت اداری در این رابطه, موضوع در هیئت عمومی دیوان بررسی و مصوب شد بر این اساس سازمان برنامه و بودجه مکلف است اعتبار مربوط را در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار دهد تا این وزارتخانه نسبت به پرداخت حق مهدکودک زنان شاغل دارای فرزند خردسال اقدام کند.

مینایی پور با اشاره به اینکه این مصوبه به نفع آموزش و پرورش و مادران شاغل در این وزارتخانه است,گفت:مصوبه هیئت عمومی دیوان عدالت اداری باید به دولت ابلاغ شود و پس از تامین اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت آن به مادران شاغل اقدام شود. وی تاکید کرد: در آموزش و پرورش تعداد زنان شاغل از بسیاری دستگاه‌ها بیشتر است و برخورداری این همکاران از این حق موجب برقراری عدالت خواهد شد و از #تبعیض بین کارمندان کاسته خواهد شد.

 

***افزایش تصاعدی حقوق کارمندان در لایحه بودجه ۹۷

امیرآبادی فراهانی، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی: حقوق کارکنان دولت نسبت به دریافتی‌شان بین یک تا ۱۸ درصد افزایش می‌یابد.

بر اساس یکی از طرح‌های مجلس در تنظیم حقوق‌های دریافتی کارمندان که از هفته آینده به مجلس ارائه می‌شود، در نظر است حقوق وزیران، وکیلان، استانداران و مسئولان ارشد کشور نسبت به حقوق امسال ۱۰ درصد کم شود.

اضافه شدن ۱۰ درصد حقوق برای تمام کارمندان قابل قبول نیست و فاصله طبقاتی را افزایش می‌دهد.

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :