پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

محمد سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان کشور به همراه استاندار و نماینده کهگیلویه بزرگ و برخی مدیران استانی و شهرستانی دیروز وارد شهر لنده شدند.

به گزارش“صبح خرد”، گزارش کامل این سفر به همراه تصاویر را در ادامه می خوانید و میبینید.

****طرح پایلوت اقتصادی لنده با حضور استاندار و رئیس بنیاد مستضعفان کشور مورد ارزیابی قرار گرفت

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: طرح شهر نمونه اقتصاد مقاومتی شهرستان لنده به عنوان طرحی پایلوت با مشارکت بنیاد علوی برای توسعه در زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و بهداشت و درمان مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت تا به یاری خداوند متعال وارد فاز اجراء شود. 
علی محمد احمدی با حضور سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان کشور و مدیر بنیاد علوی  که در شهر لنده حضور داشتند، اظهار داشت: امروز در لنده پذیرای مسئولان بنیاد مستضعفان وهمچنین بنیاد علوی از زیر مجموعه‌های بنیاد مستضعفان کشور هستیم تا تفاهمنامه‌ طرح پایلوت اقتصادی لنده با بنیاد علوی امضاء شود.
استاندار تصریح کرد: طبق این تفاهمنامه  قرار است، کاری شبیه به آن چه که بنیاد علوی در قلعه گنج کرمان برای توسعه آن منطقه انجام داده در لنده نیز انجام گیرد و این منطقه همانند قلعه گنج پایلوتی برای توسعه در کهگیلویه وبویراحمد شود.
احمدی افزود: این طرح که به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی در کشور مطرح است و با تکیه بر توانمندی محلی مردم منطقه و بهره گیری از ظرفیت بخش غیردولتی اجرا می شود، سبب محرومیت زدائی، ایجاد اشتغال، توسعه اقتصادی و معیشتی مردم منطقه خواهد شد.
استاندار با تشکراز سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان و مدیریت بنیاد علوی به منظور قرار گرفتن شهرستان لنده به عنوان پایلوت محرومیت زدائی و طرح شهر نمونه اقتصاد مقاومتی در این استان، افزود: همه توان و تلاشمان را به کار می بندیم تا این طرح با موفقیت اجراء و به سرانجام برسد و گامی برای رفع محرومیت، توسعه و رشد دیگر مناطق و کل استان باشد.
احمدی با اشاره به اینکه، محرومیت و مشکلات در مناطق مختلف این استان زیاد بوده و انتظار این است که بطور فراگیر عمل شود، اظهار داشت: از این فرصت استفاده می کنیم و همه توان، ظرفیت ها را بکار می بندیم و تمام فکر، اندیشه و دغدغه مان در استان این خواهد بود که با  اراده و انگیزه پای کار برویم و این طرح را به کل استان تعمیم دهیم.
احمدی ابراز داشت: در شهرستان لنده علاوه بر اختصاص بودجه استانی، دستگاه های اجرائی استان با تمام توان بنیاد را برای پیشبرد تحقق این امر یاری می کنند. 
رئیس بنیاد مستضعفان کشورهم گفت: طرح پایلوت اقتصاد مقاومتی شهرستان لنده به بنیاد علوی که زیرمجموعه بنیاد مستضعفان است واگذار شده و با مدیریت این بنیاد به اجراء در خواهد آمد.
سعیدی کیا به مسئله اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری و موضوع محرومیت زدائی که از برنامه ها و اهداف اصلی این بنیاد است، اشاره کرد و افزود: انتخاب شهرستان لنده به عنوان پایلوت گامی مهم برای توسعه این شهرستان در جهت محرومیت زدائی و رفع مشکلات معیشتی خود بود.
وی اظهار داشت: از آنجائی که دکتر احمدی استاندار کهگیلویه وبویراحمد با جدیت و بطور مداوم پیگیر اجرای این طرح است، ما هم با حضور مسئولین ارشد و کارشناسان این بنیاد با سفر به کهگیلویه وبویراحمد با حضور مدیران استانی و شهرستانی با هدف ایجاد هماهنگی لازم برای اجرای طرح هستیم.
سعیدی کیا تصریح کرد: دراین سفر به شهرستان لنده  در بازدید میدانی از نزدیک با مزیت ها و توانمندی های منطقه  آشنا شدیم و نحوه آغاز و اجرای طرح مورد بررسی نهائی قرار گرفت.
 رئیس بنیاد مستضعفان کشور یادآور شد: مدیریت کشوری این طرح در شهرستان لنده مشخص شد و مهندسین مشاور این بنیاد هم متناسب با مزیت ها و فرصت های سرمایه گذاری که در این شهرستان وجود دارد، برنامه ریزی لازم را به عمل می آورند.
 به گفته سعیدی کیا، این طرح در قالب یک پروسه زمانی به مدت چهار سال انجام می شود و در این مدت برروی درآمد، اشتغال و معیشت مردم تاثیر خوبی خواهد گذاشت.

****نماینده کهگیلویه بزرگ : رفع محرومیت در منطقه بخصوص شهرستان لنده نیازمند مدیریت جهادی و روحیه انقلابی است

نماینده کهگیلویه بزرگ در نشست برنامه ریزی محرومیت زدایی شهرستان لنده در حضور رئیس بنیاد مستضعفان کشور و رئیس بنیاد علوی گفت ؛

رفع محرومیت در منطقه بخصوص شهرستان لنده نیازمند مدیریت جهادی و روحیه انقلابی است .
سردار هاشمی پور با قدردانی از خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی اظهار داشت ؛با گذشت قریب به ۴۰ سال همچنان چهره فقر ، محرومیت و نارسایی  بر سیمای لنده حکمفرماست .
رئیس کمیته گاز و پتروشیمی کمیسیون انرژی ضمن تشکر از حضور مجموعه بنیاد مستضعفان از ریاست بنیاد درخواست کرد  در راستای توسعه ، رفع بیکاری و کمک به جوانان در ایجاد اشتغال ، یکی از هلدینگ های فعال زیر مجموعه بنیاد مستضعفان معدن فسفات قیام را بر عهده بگیرد چراکه این معدن ظرفیت و پتانسیل تحول عظیم در بحث اشتغال را دارد .
هاشمی پور خطاب به مهندس سعیدی کیا گفت ؛
 بعنوان یک شهروند لنده ای سوال میکنم ، نقشه راه بنیاد برای محرومیت زدایی از شهرستان لنده چیست ؟

رئیس بنیاد مستضعفان در این برنامه گفت ؛
اساس و محور کار بنیاد ، اجتماعی و فرهنگی است و اصل کار ما توانمند ساختن مردم برای اداره زندگی است .
سعیدی کیا افزود ؛
 نقشه راه ما خدمتگزاری به مردمی است که آمادگی و توانایی توسعه دارند اما فرصت کافی در اختیار نداشته اند و طرح مطالعاتی معدن فسفات قیام را به یکی از هلدینگ های بنیاد واگذار می کنیم .
سعیدی کیا در پایان برنامه اظهار داشت ؛ از دو هفته آینده با حضور مشاور و انجام مقدمات لازم فعالیت خود را در شهرستان لنده آغاز خواهیم کرد .

****فرماندار لنده : مزیت ها و فرصت ها هم در این شهرستان احصاء شده است

فرماندار شهرستان لنده هم گفت: از زمانی که موضوع پایلوت اقتصادی شهرستان لنده مطرح شد، هم مردم و هم مدیران مربوطه استانی و مسئولان شهرستانی با آمادگی کامل برای هرگونه همکاری و سرمایه گذاری در اجرای طرح با این بنیاد در آمادگی کامل به سر می برند.
کریمی نژاد افزود: برای شروع به کار این بنیاد زمین و ساختمان جهت واگذاری و استقرار شرکت فراهم شده است.
وی تصریح کرد: مزیت ها و فرصت ها هم در این شهرستان احصاء شده است که در اختیار بنیاد علوی و مشاورین این بنیاد قرار گرفت.
فرماندار لنده، کشاورزی، صنایع دستی، معادن و حوزه فرهنگی را بخش های مد نظر فعالیت حوزه بنیاد علوی در شهرستان لنده برشمرد.

****استاندار: شهرستان لنده بعد از قلعه گنج کرمان رسما به عنوان دومین جایگاه اجرای طرح پایلوت اقتصاد مقاومتی در کشور انتخاب شد.

علی محمد احمدی با حضور سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان کشور، هاشمی پور نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه، بهمئی ، لنده و چرام در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مدیران استانی و مسئولین شهرستانی در شورای اداری لنده، افزود: بنیاد مستضعفان یکی از بازوهای اساسی با رویکرد محرومیت زدائی در کشور کارهای زیربنائی خوبی انجام داده و محرومیت زدائی از لنده  در قالب برنامه های این بنیاد قرار گرفت.
وی اظهار داشت: یکی از وظایف بنیاد مستضعفان براساس توصیه های رهبری ارتقاء شاخص ها و توانمند سازی مناطق محروم در کشور است و خوشبختانه شهرستان لنده به عنوان دومین پایلویت اقتصاد مقاومتی در کشور انتخاب شد.
احمدی تصریح کرد: این شهرستان در زمینه کشاورزی، آب و خاک و از سویی دارای مردمانی سرشار از استعداد و توانمندی بوده که امید است، بنیاد مستضعفان با تجربیات ارزنده ای که دارد با بهره گیری از این مزیت ها به محرومیت زدائی، عمران، آبادانی و پیشرفت این منطقه شتاب بخشد.
استاندار یادآور شد: امام راحل به تمام کسانی که در روزهای سخت انقلاب در کنار مردم و رهبری بوده اند، خواسته همواره توجه جدی به جامعه محرومین را از وظایف اصلی خود بدانند.
وی ادامه داد: برهمین اساس امروز به دور هم جمع شده ایم تا گام جدی دیگری در جهت محرومیت زدائی در یکی از دورترین مناطق کشور یعنی شهرستان لنده برداشته شود.
احمدی بیان کرد: انقلاب ما انقلاب محرومین و پا برهنگان است و در دکترین و اندیشه امام راحل کسانی که تا آخر خط با هم هستند، درد فقرا، رنج کشیدگان و محرومیت را درک کرده اند و با آنها و در کنار آنها می مانند.
استاندار تصریح کرد: حضور بنیاد مستضعفان در این گوشه از کشور تجربه بزرگ و فرصتی ارزشمند است و مدیران استان باید با همتی جهادی و تلاشی مضاعف  برای رفع گوشه ای از محرومیت های این شهرستان اقدام کنند.

****رئیس بنیاد مستضعفان کشور: رویکرد اساسی ما کمک گرفتن از مردم  برای توانمند سازی و اداره زندگی خود آنهاست

محمد سعیدی کیا با حضور احمدی استاندار، هاشمی پور نماینده شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، لنده و چرام در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مدیران استانی و مسئولین شهرستانی در شورای اداری لنده، افزود: اساس کار و اقدامات ما بنیادی و بر مبنای مسائل اجتماعی و فرهنگی بوده هر چند در حوزه فیزیکی هم خدماتی صورت می پذیرد.
وی، بهره مندی از نیروی مردمی در راستای تامین نیازها و رفع مشکلات آنها را از برنامه های اصولی این بنیاد برشمرد و خطاب به مسئولین گفت: تا ما به مردم میدان ندهیم و عرصه را برای فعالیت و کار مهیاء نسازیم و به آنها اعتماد نکنیم، قطعا هیچ کاری به پیش نمی بریم.
رئیس بنیاد مستضعفان کشور تصریح کرد: بدون شک ما بدون همکاری مسئولین محلی توانائی انجام بسیاری از خدمات را نداریم و در این راستا نیازمند همکاری فکری و معنوی مسئولان استانی و بومی هستیم.
سعیدی کیا با تاکید براینکه، ما باید تلاش کنیم زمینه معیشت مردم را فراهم و فرصت برابر برای اشتغال پایدار را مهیاء سازیم، افزود: ماموریت ما انتخاب نقطه ای محروم از کشور و تلاش برای رفع محرومیت و عمران و آبادانی آن است.
وی تصریح کرد: شهرستان لنده را به عنوان دومین منطقه از کشور برای اجرای طرح پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب کردیم تا بتوانیم ماموریت ذاتی این بنیاد که محرویت زدائی است را در آن به اجرا در آوریم و برای تحقق این امر مهم نیازمند یاری همه مسئولین استانی، شهرستانی و مردم این منطقه هستیم.

ورود رئیس بنیاد مستضعفان کشور به استان
ادای احترام به مقام شامخ شهدا
بازدید از نمایشگاه صنایع دستی استان
نشست شورای اداری شهرستان لنده

 

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :