پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

جشن بزرگ تکلیف دختران مدارس ابتدایی آموزش وپرورش دهدشت در مصلی نمازجمعه این شهر برگزار شد.

به گزارش“صبح خرد” و به نقل از “روابط عمومی آموزش وپرورش دهدشت”، امام جمعه‌دهدشت در این‌جشن اظهارکرد: اشنایی بافرهنگ نماز و انجام اعمال دینی ازوظایف اصلی آموزش وپرورش و خانواده هاست.

در آستانه ایام ولادت با سعادت حضرت زینب(س) مراسم جشن تکلیف ۵۰۰ نفر از دانش‌آموزان دختر شهرستان کهگیلویه با حضور، مادران، مدیران و معلمان مدارس ابتدایی در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد.

حجت‌الاسلام سیدنصیر حسینی در این آیین ضمن تبریک این جشن به همه دانش‌آموزان، خطاب به آن‌ها اظهار اشت: از امروز شما دانش‌آموزان عزیز به عنوان نمونه و الگوی عبادت‌های واجب و اساسی مثل نماز خواندن و رعایت دیگر مسائل دینی را آغاز خواهید کرد.

امام جمعه دهدشت اکثر مشکلات جامعه امروزی را ناشی از بی‌توجهی والدین نسبت به تربیت فرزندان دانست و تصریح کرد: والدین با بی‌توجهی نسبت به فرزندان خود، راه فساد و شیطان را برای آن‌ها باز می‌کنند.

وی افزود: عمل کردن و رعایت احکام الهی باعث ورود انسان‌ها به بهشت برین خواهد شد و در صورت سهل‌انگاری به احکام دین، گناه وجود انسان را فرا خواهد گرفت.

حجت‌الاسلام حسینی ضمن تقدیر و تشکر از شرکت کنندگان در این جشن خطاب به والدین و مدیران آموزشی و تربیتی بیان کرد: باید در طی دوران تحصیل به فکر تکالیف الهی دانش‌آموزان هم در خانه و هم در مدرسه باشیم و انجام همین تکالیف است که می‌توان راه سعادت و بهشت را به فرزندان خود نشان دهیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :