پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

دکتر احمدی در امر مديريت موفق بوده است ایشان قادر به سخنراني مفيد و اثربخش در اماکن عمومي ودر کنار مافوق ودر بين زيردستانش میباشد. دکتر احمدی قادر به برقراري ارتباط با سبک و شيوه خاص سازمان هست و پيام و منظور او مناسب با فهم و درک شنوندگان و حضار میباشد.

علی نوری زاده؛ قابل توجه عده ای از قلم به دستانی که در این مدت کوتاه دکتر احمدی را نقد می کردند یکی از نقد انها در فضای عمومی نسبت به جلوگیری از جذب نیروهای فله ای در ادارت استان بود ضمن سپاس از نگارنده های محترم ولی این جذب ها قبل از دکتر احمدی بودند در مدت مدیریت ایشان بیشترین دغده را نسبت به جذب این گونه نیروها داشتند و تذکر های لازم را به مدیران مربوط دادند شاید تنها راه لغو این فرهنگ غلط و جلوگیری از جذب نیروهای فله ای انتخاب مدیران غیر بومی باشد .
چنانچه چنین اتفاقی پیش بیاید همه ماها از دکتر احمدی انتقاد میکنیم.و شاید هم به بهانه جلوگیری از نیروهای فله ای به دنبال تخریب دکتر احمدی باشیم و اگر چنین باشد این برخورد دور از انصاف میباشد چرا دکتر احمدی مدیر توانمند و موفق است ایشان مدیری با ویژگی هایی خاص هست که دستیابی به خصلت ها و پیروی از رفتارش به داشتن اراده دست یافتنی و امکان پذیر است.

بي شک رسيدن به هر موفقيتي بدون داشتن ابزار و لوازم آن امکان پذير نيست. همانگونه که مديريت هم ابزار خاصي نياز دارد که اصلي ترين آنها کاراکتر و شخصيت مدير است. در اين مقاله چند خصوصيت اخلاقي از دکتر احمدی را ليست کرده ایم، به اين اميد که با شناخت آنها، از نقاط ضعف و قدرت خودتان و فاصله اي که از لحاظ شخصيتي با این مدير موفق داريد، اگاه شوید.
انگیزش بیانگر نیروهای در درون یک فرد است که بر جهت،شدت و تداوم رفتار داوطلبانه او تاثیر می گذارند.
انگيزه يکي از ويژگي هاي مديران موفق است که حتي مي توان به عنوان يک صفت شخصيتي از آن نام برد. وقتي تاريخچه زندگي دکتر احمدی را بررسي میکنیم داراي انگيزه هاي قوي برای مدیر شدن جایگاهای کلان کشور بوده است.

نمونه بارز ان ارتباط نزدیک دکتراحمدی با مسولین کشوری و معرفی جاذبه های گردشگری استان کهگلویه وبویراحمد از شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی بیانگر همه واقعیت هاست.

دکتر احمدی در امر مديريت موفق بوده است ایشان قادر به سخنراني مفيد و اثربخش در اماکن عمومي ودر کنار مافوق ودر بين زيردستانش میباشد. دکتر احمدی قادر به برقراري ارتباط با سبک و شيوه خاص سازمان هست و پيام و منظور او مناسب با فهم و درک شنوندگان و حضار میباشد.

در کنار مسولین و مافوق خود از کلمات پيچيده و تخصصي استفاده میکند و در کنارخ کارکناني که داراي دانش تخصصي محدود هستند هم زبان با خودشان سخن میگوید.چر که کارکنان آموزش ديده مي توانند منظور خاص ایشان را درک کنند، اما زيردستاني که داراي محدوديت در آموزشهاي رسمي هستند، ممکن است منظور ایشان را درک نکنند.

در کل زبان ایشان متناسب با ويژگي ها، معلومات و اطلاعات زيردستان هست در یک کلام دکتر احمدی میداند با چه کسی چگونه صحبت کنید. مهارت برقراری ارتباط با دیگران براساس سن و جنسیت و شرایطی که شخص دارد، مهارتی است که برخورداری از آن مدیران را یک گام دیگر به موفقیت نزدیک میکند.
دکتر احمدی مدیری موفق است که براي تلاش چندين ساله آماده و در اين راه داراي روحيه مقاومت و پشتکار بوده و از هيچ گونه تلاشي دريغ نمیکند و آماده رويارويي با ناکامي ها و شکست ها میباشد.
صبر، شکيبايي و خودنظمي از صفات اصلي و اساسي دکتر احمدی است . براي بسياري از مديران جوان، صبر و مقاومت بسيار دشوار است. آنها بايد آگاه باشند که پذيرش عقايد جديد و تغيير در رفتار زيردستان زماني صورت مي گيرد که زمان لازم براي تفکر در مورد تغييرات وجود داشته باشد.
دکتر احمدی نسبت به خواسته هاي زيردستانش آگاهي دارد.

تأمين خواسته هاي زيردستان عامل موثري در گسترش اعتماد آنان به ایشان است. ایشان مدیری باهوش و با ذکاوت است ایشان میتواند به طور دقيق وضعيت خلقي زيردستان را تشخيص داده و به رفع ناراحتي ها و مشکلات روحي آنها بپردازد. اگر چه با زیر دستان زیاد ارتباط ندارد ولی توانايي گوش دادن از مهارت هاي انها را دارد.

وصداقت و اطمينان در برخورد با زيردستانش دارد. و زيردستان باید بدانند که ایشان صادق و قابل اطمينان میباشد. همانگونه که پذيرا بودن و خلوص، دو ويژگي هستند که اغلب زيردستان از آن تقدير مي کنند و دوست دارند که مدير آنان داراي اين دو ويژگي باشد.

راستي و صداقت مدير باعث گسترش روابط زيردستان با وي و حرف شنوي آنها و در نتيجه مديريت اثربخش ميباشد و دکتر احمدی سرشار از این دو ویژگی میباشد.

یکی دیگر از خصوصیات و ویژگی های دکتر احمدی تشویق و پاداش دادن به زیر دستان است،همه افراد دوست دارند به خاطر کارهايي که براي سازمان انجام مي دهند از آنها قدرداني و تعريف شود. اگر مدیری موفق باشد مطمین باشد به موقع و به طرز مناسبي کليه کارکنان تحت امرش را که به گونه اي مفيد و اثربخش براي سازمان کار مي کنند، مورد تشويق قرار میدهد همان گونه که دکتر احمدی معتقد است پاداش بر اساس عملکرد فردی و تیمی و در صورت
رسیدن به اهداف پیش بینی شده سازمان باعث ایجاد رضایت در کارکنان میباشد بعنوان فرزند کوچکی از این استان توصیه میکنم بخاطر پیشرفت استان دست به دست هم دهیم و هرانچه در توان داریم دکتر احمدی را بجای تخریب حمایت کنیم و از تجربه و ویژگیهای خواص ایشان در راستای پیشرفت و توسعه استان استفاده کنیم.

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :