پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی دهستان دشمن زیاری و جاورده در بخش چاروسا از توابع شهرستان کهگیلویه گازدار شدند.

به گزارش“صبح خرد”،  امروز روز تاریخی برای مردم ۲ بخش چاروسا و دیشموک‌بود.

مشعل گاز در جاورده چاروسا روشن شد و کمتر از۳ ماه دیگر مردم متدین و محروم دیشموک و قلعه رییسی از این‌نعمت خدادادی استفاده خواهند کرد.

سردارعدل هاشمی پور باتوکل برخدا و همکاری مسیولان ودعای خیر مردم درکمتر از۲۰ ماه نمایندگی به وعده غیر ممکن خود( از دید مردم) عمل کرد و گاز رابه این دو بخش اورد تا به همگان ثابت شود خواستن توانستن است ومی توان با وحدت وهمدلی و پرهیز از تنش کارهای بزرگی انجام داد .

امروز مردم از هاشمی پور تشکر می کردند و هاشمی پور از خداوند….

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در آیین بهره برداری از نعمت گاز طبیعی در دهستان جاورده گفت : از وزیر نفت و مدیر عامل گاز کشور سپاسگزارم که پیشنهاد خادم مردم در خانه ملت را مبنی بر گازرسانی به مناطق دشمن زیاری، چاروسا و دیشموک در قالب یک پکیج کامل را پذیرفتند و مساعدت لازم را مبذول داشتند.
عدل هاشمی پور عنوان کرد: خدای بزرگ را شاکرم که امروز و در آستانه ۲۲ بهمن، مشعل گاز در دهستانهای دشمن زیاری و جاورده روشن شد.
رئیس کمیته گاز و پتروشیمی کمیسیون انرژی گفت: افتتاح گاز در دهستانهای فوق قطعا حاصل یک کار تیمی و ناشی از خرد جمعی است که از همه عوامل دخیل در این امر صمیمانه و خاضعانه قدردان و سپاسگزار.
سردار هاشمی پور اظهار داشت: نقش برجسته مردم و دهیاران در همکاری با شرکت گاز استان قابل تقدیر و ستایش است و از این بابت ممنونم.
خادم مردم در خانه ملت در ادامه گفت: از جناب دکتر حسنوند نماینده مردم در مجلس و ریاست کمیسیون انرژی که در این مدت صادقانه همکاری نمودند سپاسگزاری می نمایم و انتظار دارم با توجه به محرومیت منطقه و مشکلات مالی و اقتصادی مردم در جهت تخصیص یارانه برای خرید انشعاب همچون گذشته همکاری ویژه و لازم را داشته باشند.
عدل هاشمی پور ضمن قدردانی از مدیرعامل و مجموعه شرکت گاز افزود: امیدوارم با برنامه ریزی منظم و فشرده تا پایان خرداد گازرسانی در شهر قلعه رئیسی و بخش دیشموک به بهره برداری برسد.

دراین مراسم که استاندار کهگیلویه وبویراحمد ؛ حسنوند رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ؛  مدیرعامل شرکت افتاب سیوان و جمعی ازمدیران استانی وشهرستانی حضورداشتند نماینده کهگیلویه بزرگ گفت: این‌نیروگاه از ۳ نیروگاهی است‌که درسال جاری درسطح کشور مصوب شده است.

 

عدل‌هاشمی‌پور ظهر امروز در آیین کلنگ‌زنی طرح نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی شهرستان کهگیلویه در منطقه پادوک اظهار داشت: برای اجرای این پروژه از هیچ کوششی دریغ نکرده‌ام.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه خود می‌دانم شبانه روزی برای اجرای پروژه و طرح‌های که اشتغال جوانان این دیار را به همراه دارد تلاش کنم، عنوان کرد: بدون نگاه‌های سیاسی و منطقه‌ای به جوانان این دیار می‌اندیشم و خیل بیکاران بویژه افراد تحصیل کرده بیش از هر چیزی عذابم می‌دهد.

هاشمی‌پور بیشترین خواسته مراجعه‌کنندگان به نمایندگان مجلس را شغل عنوان کرد و گفت: به دلیل نبود کارگاه‌های بزرگ تولیدی و صنعتی بسیاری از جوانان حوزه انتخابیه‌ام از بیکاری رنج می‌برند و نرخ بیکاری در این شهرستان‌ها با انچه گفته می‌شود تفاوت دارد.

نماینده مردم شهرستان‌های چهارگانه کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: برای احداث نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی شهرستان کهگیلویه در زمین به مساحت ۳۰ هکتار از اراضی ملی ۳۲۵ میلیون یورو معادل ۱۵ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است که امیدوارم مسئولان و متولیان امر در این زمینه توجه ویژه داشته باشند.

هاشمی‌پور ادامه داد: طبق گفته مسئولان و متولیان امر مدت زمان اجرای این طرح را سه سال پیش بینی شده که با بهره برداری از آن برق طرح‌های صنعتی کهگیلویه از جمله پتروشیمی، سیمان سپو و کارخانه آجر به‌صورت پایدار تأمین می‌شود.

وی ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی شهرستان کهگیلویه را مصوبات سفر رئیس جمهوری به این استان در سال گذشته عنوان کرد و افزود: به طور حتم با اجرای این پروژه برق پایدار مورد نیاز شهرستان تامین می‌شود.

به گزارش تسنیم، آئین کلنگ زنی نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی شهرستان کهگیلویه با حضور حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :