پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

 بهرام پارسایی نماينده مردم شيراز در مجلس درباره حادثه سقوط هواپیمای تهران ـ یاسوج تذکر جدی به مجلس وهیات رئیسه مجلس داد.

به گزارش”صبح خرد”، نماینده مردم شیراز در مجلس خواستار استعفای آخوندی و ربیعی و همچنین خارج کردن هواپیماهای از رده خارج شد.
بهرام پارسایی در نشست علنی عصر امروز (چهارشنبه، ۲ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای مسیر تهران- یاسوج گفت:

”شب تاریک و بیم موج و گردابی چنین هایل
کجا دانند حال ما سبکباران ساحل ها”

حادثه غم انگیز سقوط هواپیمایی آسمان دل هر انسان به خصوص هر ایرانی میهن دوستی را به درد می آورد و عکس العمل و عمل مسئولان مربوطه پس از چنین حوادثی که نباید اتفاق می افتاد بر این تالم می افزاید.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: مگر فرزندان این سرزمین، فرزندان مسئولان و کارگزاران نظام و کشور ما نیستند، یک لحظه خود را به جای مصیبت زدگان بگذاریم و قضاوت کنیم و یک بار دلنوشته های بازماندگان را بخوانیم شاید وجدان خفته مان بیدار شود.

وی با بیان اینکه به اندازه یک جنگ تمام عیار از آسمان، زمین و دریا بر این مردم مرگ و غم نازل می شود، ادامه داد: مقصر این مرگ و اندوه ندانم کاری و بی تفاوتی مسئولان است چرا که در جهان هواپیما، کشتی و خودرو برای رفاه مردم اما در ایران یادآور نکبت و شوم ضحاک ماردوش است.

پارسایی یادآور شد: ضحاک ماردوش روزی دو قربانی می گرفت، اما ضحاک کشتی، هواپیما و خودرو روزی ۶۰ جان و سالی ۲۵ هزار کشته بر جای می گذارد و صدها هزار مصدوم به ارمغان می آورد.

 وی افزود: به مجلس شورای اسلامی و هیات رئیسه مجلس تذکر می دهم که با این جایگاه پس از ۴ دهه چرا مجلس نمی تواند و یا نمی خواهد کاوه ای باشد برای نجات ملت از این مصیبت ها.

 این نماینده مردم در مجلس دهم در تذکری به وزرای راه و شهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: نه به خاطر گریز از استیضاح بلکه به حرمت مردم شریف ایران و به احترام جان های بیگناه گرفته شده سنگ بنای مسئولیت پذیری را به استعفا و عذرخواهی از مردم بنا نهند تا نام نیکی در مسئولیت پذیری و شجاعت عذرخواهی از خود به جای بگذارند و پیش از استعفا نسبت به عزل تمامی مدیران مقصر و همچنین خارج کردن هواپیماهای از رده خارج که در کمین جان مسافران نشسته اند اقدام کنند.

 عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تذکر دیگرمن به کسانی است که به خاطر عوام فریبی و تلاش در راستای عدم موفقیت دولت در مخالفت با خرید هواپیمای نو در تحقیر این ملت کارشکنی کرده اند، که جا دارد به خاطر اعمال و رفتار ضد مردمی خود از ملت عذرخواهی کنند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تذکر شفاهی خود را با خواندن قطعه شعری به پایان رساند
“ولیکن چاره را امروز زور و پهلوانی نیست،
رهایی با تن پولاد و نیروی جوانی نیست،
در این میدان،
بر این پیکان هستی سوز سامان ساز،
پری از جان بباید تا فرو ننشیند از پرواز.”

 چهارشنبه ۲اسفند۱۳۹۶

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :