پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

در گردهمایی برخی اصلاح طلبان کهگیلویه بزرگ برخی چهره ها به ایراد سخن پرداختند.

به گزارش“صبح خرد”، عنایت شیخی از جوانان اصلاح طلب کهگیلویه بزرگ یکی از سخنرانان بوده که با این شعر صحبت خود را آغاز کرد؛

چه روزگار غریبی چه روزگار بدی ست

به هر کجا که نظر میکنی فقط درد است

ستاره ها به شب انتظار دل بستند

چه سود آه اگر روزگارتان سرد است

وی ادامه داد ؛ جریان بزرگ اصلاح طلبی از زمان تحیّر عباس میرزای فقید در جنگ اصلاندوز در قبال جنگ افزارهای روس و  فهم عقب ماندگی عمیق ملت ایران از سایر ملل مترقی آغاز شد و تا الان که دویست و اندی سال از مواجه ایرانیان با پیشرفت و تعالی سایر ملل پیشرفته می گذرد ادامه دارد.

عنایت شیخی افزود : جریان زجر و زحمت کشیده و خون دل خورده اصلاح طلبی اگرچه این روزها بدلیجات زیادی پیدا کرده و هضم شده در منفعت طلبی عمیقی گشته است اما از گذشته های دور تا حال به دنبال ساری و جاری کردن اهداف بلند و خیرخواهانه و توسعه مدار در این ملک زرین بوده ست.

جوان اصلاح طلب چرامی ادامه داد ؛ اهدافی که جهت تعالی انسانها و ریشه کنی فقر و تنگدستی و توسعه جامعه کوتوله و رنگ و رورفته ایران زمین تدوین گشته است. معرفت شناسی و روش مندی اصلاح طلبان در مواجه با پدیده ها و پدیدارهای اجتماعی مشخص و واضح بوده و اندیشمندان از گذشته های دور تا حال با معرفت علمی و شناخت کافی در راه ریشه کنی پدیده های ناصواب و جهت دادن به افراد ایرانی گام برداشته اند. این جریان فکری عمیق در این راه ها خون دلها و مرارت های بسیار کشیده و جهت استقرار اهداف بلندمرتبه خویش من بعد هم مرارت ها و شرارت های بسیاری خواهند دید.

شیخی گفت : مولفه های سترگی که جریان اصلاح طلبی بر آن توافق کرده و در  راه استقرار آنها روش مندی خاصی را دنبال می کنند عبارت اند از اخلاق مداری، توجه به معرفت علمی و مدیریت علم محور جهت حل معضلات و پدیده های اجتماعی انسانی، نگاه توسعه محور جهت اعتلای ایران زمین ، ضابطه مندی در امر مدیریت و چینش مدیران، نخبه گرایی و تخصص محوری، توجه به زنان و نقش های اجتماعی سیاسی آنها، توجه به تحقیق و پژوهش در امر مدیریت، استفاده از تجارب انسانی سایر ملل در کنار توجه به فرهنگ بومی محلی ایرانیان، تمرکز بر مسأله محیط زیست و زیست زندگانی پاک همراه با توجه به آیندگان، چرخش نخبگی و قس علی هذا.

وی در پایان گفت : در راه استقرار این اهداف مهم قطعا روش مندی و متدلوژی علمی همراه با توجه به همه لایه های اجتماعی و فرهنگی جامعه نیاز هست. پس برای اعتلای سرزمین ایران زمین همه اصلاح طلبان باید حول مولفه های این جریان سیاسی جمع شده و برای رفع فقر و اعتلای ایران زمین همه اختلافات را به کناری گذاشته و با تلاش مضاعف در این راه گام بردارند.

دست در دست هم دهیم به مهر

میهن خویش را کنیم آباد

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :