پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)
کهگیلویه ای که غنی از از منابع آب، نفت ، معادن و جاذبه های فرهنگی، دینی ، تاریخی و بوم شناختی است و کمتر اندیشمند و صاحب نظری را به جایگاه فعلی اش اقناع می سازد. در لابه لای فرسنگ ها جنگل های بلوط پیر زاگرس، کمترین توسعه را در ادوار گذشته در مقایسه با دیگر مناطق اطراف پیدا کرده است و به راحتی و به مدد کم مهری های شخصیت های سیاسی و تصمیم گیران عرصه مدیریت منطقه ای و فرا منطقه ای ، جایگاهی بهتر از توسعه نیافتگی پیدا نکرده است
شروع به کار و تجهیز کارگاه معدن فسفات چرام که به آمال مردم شهرستان چرام برای بهره برداری و کار فرزندانشان در این منطقه زرخیز ،رنگ واقعیت بخشید.

جغرافیای سیاسی کهگیلویه همواره تنش های زیادی را به خود دیده است. این تنش ها که جزء لاینفک این خطه از جغرافیا بوده است،مانعی بزرگ بر سر راه توسعه همه جانبه ی کهگیلویه بزرگ قلمداد می گردد.

کهگیلویه ای که غنی از از منابع آب، نفت ، معادن و جاذبه های فرهنگی، دینی ، تاریخی و بوم شناختی است و کمتر اندیشمند و صاحب نظری را به جایگاه فعلی اش اقناع می سازد. در لابه لای فرسنگ ها جنگل های بلوط پیر زاگرس، کمترین توسعه را در ادوار گذشته در مقایسه با دیگر مناطق اطراف پیدا کرده است و به راحتی و به مدد کم مهری های شخصیت های سیاسی و تصمیم گیران عرصه مدیریت منطقه ای و فرا منطقه ای ، جایگاهی بهتر از توسعه نیافتگی پیدا نکرده است.

محصول این بی تدبیری ، چیزی جز پاشش بذر یاس و مهاجرت به شهرهای اطراف و خالی نمودن کهگیلویه بزرگ از سرمایه های عظیم انسانی و نخبگان نبوده است.سد مارون که امروز می توانست ناجی بحران سرنوشست ساز آب و اشتغال باشد، آرزوی زیستمان پایا در کهگیلویه بزرگ را به سرابی بزرگ تبدیل کرده است.

مهندسی ناصحیح منابع و مدیریت گتره ای و سنتی در سیاست های ادوار گذشته در استان کهگیلویه و بویراحمد تا حد زیادی به روند نزولی انزوای اقتصادی و سیاسی در کهگیلویه بزرگ افزوده است. در کنار همه این عوامل مهم توسعه نیافتگی این جغرافیای استراتژیک،اوج بی مهری و کم لطفی است که از تلاش های مردی که گفتمان سازندگی را با خود برای مردم رنجدیده کهگیلویه بزرگ به ارمغان آورده است، سخن نرانیم.

گاز برای چاروسا و دیشموک که مردمانش با زمختی سرمای سرد کوه های زاگرس خو کرده اندو آن را در افسانه ها و ارمان های خود جست و جو می کردندبا تلاش های سردار سازندگی به همه این آرزومها جامعه عمل بخشیده شد تا شعله های گاز گرمابخش خانه های این مردم عزیز باشد.

جاده ها و محورهای مواصلاتی شهرستان های چهارگانه بیش از آنکه به عنوان محور توسعه و ارتباط تلقی گردند، به عنوان قتل گاه جوانان مظلوم یاد می شدند، امروز به مدد تلاش های شبانه روزی سردار هاشمی، روزنه های امید برای بهیود اوضاع حمل و نقل و ترابری بر مردم کهگیلویه بزرگ گشوده شده است.

کمتر کسی تصور می کرد که کهگیلویه بزرگ در اوج محرومیت و بن بستی در خود وجود سرمایه گذار را ببیند ولی امروز به زعم سنگ اندازی ها و تلاش های خباثت محورانه و خائنانه عده ای که مخالف توسعه در کهگیلیه بزرگ هستند، جامه عمل پوشانیده شد. حق آبه مارون و انتقال آب شرب از سد کوثر امروز با حداکثر بازدهی و راندمان در حال انجام و نهایی سازی است.

کتمان تلاش سردار در عرصه سیاست و دفاع از احقاق حقوق قربانیان هواپیمای تهران یاسوج که نمود آن در نطق اتشین استیضاح وزیر راه اوج بی مهری و کم لطفی است. دفاع از حقوق مردم سرزمین ایل احساس ، بهمیی گرمسیر که تا چند سال اخیر فقط دودش در چشمان مردم صبور و انقلابی اش می رفت ، امروز با پرداخت درصد توسعه نیافتگی مناطق نفت خیز و موافقت جهت بومی بودن فرزندان بهمیی در استخدامی های خوزستان و مناطق نفت خیز به ثمر نشست.

شروع به کار و تجهیز کارگاه معدن فسفات چرام که به آمال مردم شهرستان چرام برای بهره برداری و کار فرزندانشان در این منطقه زرخیز ،رنگ واقعیت بخشید.

شهرستان لنده که زمانی به عنوان شهر اولین ها یاد می شود در ادوار گذشته مورد شدیدترین بی مهری ها قرار گرفت تا در اوج محرومیت در بن بست جغرافیایی قرار گیرد ولی امروز به لطف زحمات نماینده پرتلاش شهرستان های اربعه در استانه خروج از بن بست و توسعه سیاسی و اقتصادی است.

حال که شخصی از جنس تلاش و خدمت ، فارغ از جهت گیری های سیاسی سعی در بهبود اوضاع نابسامان کهگیلویه بزرگ دارد، چرا عده ای علیه این همه حجم خدمت به سان بنگاه فرافکنی و یاس پراکنی سعی در نادیده گرفتن تلاش های ایشان دارند؟

به عنوان یک شهروند طلبه و خادم مردم ضمن عرض دست مریزاد و خدا قوت برای تلاش های سردار سازندگی کهگیلویه بزرگ که با پراکنش راحیه خوش خدمت امید را به سرزمین گل های بی منت از باران ، به ارمغان آورده است، همه منتقدان و دلسوزان کهگیلویه بزرگ را به تلاش جهت احقاق حقوق خود و کمک به نماینده مردم فهیم کهگیلویه بزرگ که برخواسته از تفکر و انتخاب مدبرانه این مردم بوده است،دعوت می نمایم.

زیرا که تغییر در کلام خداوند به زیباترین شکل به اراده ی مردم تجلی و پیوند زده شده است زیرا «ان الله لا یغییر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم».

این تغییر را از نگرش خودمان و افکار ناصحیحیمان شروع کنیم تا کهگیلویه ای پویا و در خور مردمانش داشته باشیم.

شیخ ارسلان آروند

و من الله التوفیق

 پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :