پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

نماینده مردم شهرستان‌های ۴گانه کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای تملک اراضی بافت تاریخی بلادشاپور(دهدشت) بیش از ۲۴ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش“صبح خرد”، عدل هاشمی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج اظهار داشت: بافت قدیمی بلادشاپور به قدمت دوره صفویه ۳۶ هکتار بوده که ۱۸۰ منزل مسکونی و ۲۶۵ قطعه زمین قبل از انقلاب تاکنون در این محدوده وجود دارد.

وی با بیان اینکه سخات و ساز در بافت قدیمی دهدشت ممنوع است، عنوان کرد: برای تملک این اراضی ۲۴ میلیارد تومان نیاز بوده که تاکنون پیگیری‌های در این زمینه با مسئولان و متولیان امر از جمله نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی داشته‌ایم.

هاشمی‌پور با تاکید بر اینکه به دلیل پایین بودن درآمد ساکنان بافت قدیمی دهدشت تنها راه تملک آن خرید اراضی از مالکان است، ادامه داد: امیدوارم مسئولان و متولیان امر در این زمینه چاره اندیشی کرده و مردم را از بلاتکلیفی نجات دهند.

نماینده شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، لنده و چرام در مجلس شورای اسلامی افزود: پیگیر اخذ مجوز خرید منازل مسکونی در بافت تاریخی بلادشاپور هستم و امیدوارم شاهد استفاده بهینه از کاروانسرا و این بافت تاریخی باشیم.

هاشمی‌پور با بیان اینکه بافت تاریخی بلادشاپور یکی از آثار ارزشمند کشور بوده که سازمان میراث فرهنگی باید برای توسعه و بهسازی این بافت تاریخی تلاش کند، تصریح کرد: برای توسعه و احیاء این بافت تاریخی و ارزشمند معارضاتی وجود دارد که برای رفع معارضات، مکاتبه‌ای برای صدور مجوز و تامین اعتبار خرید منازل مسکونی محدوده این بافت تاریخی با رئیس سازمان برنامه و بودجه صورت گرفته که نیاز به پیگیری و تعیین تکلیف توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دارد.

وی بافت تاریخی بلادشاپور را ظرفیتی ارزشمند برای جذب گردشگر و اشتغالزایی دانست و گفت: با صدور مجوز تاسیس کارگاه‌های تولیدی زود بازده صنایع دستی در کاروانسرای بلادشاپور ضمن ایجاد رونق گردشگری می‌تواند در زمینه اشتغالزایی اثر گذار باشد.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :