پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در این نشست زمان بندی برگزاری امتحانات داخلی دوره های تحصیلی سال ۹۶-۹۷ را اعلام کرد.

به گزارش“صبح خرد” و به نقل از روابط عمومی آموزش وپرورش استان ؛ هادی زارع پور گفت: ۱۶ ‌درصد از دانش آموزان استان در مدارس غیر دولتی مشغول به تحصیل هستند.

وی افزود: تا قبل از سال ۹۲معادل ۸.۵ درصد از دانش آموزان استان در مدارس غیر دولتی مشغول به تحصیل بودند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به مصوبه کشوری مبنی بر عدم فعالیت مدارس غیر دولتی در نوبت عصر، اظهار کرد: برنامه ریزی و هدفگذاری برای تحقق این موضوع در استان انجام خواهد شد.

وی بازدهی بهتر تحصیلی، امکان نظارت مستمر کارشناسان ادارات آموزشی و اداری و افزایش امکان یادگیری را از مزیت های آموزش در نوبت صبح دانست.

مدیرکل آموزش وپرورش استان تصریح کرد: در دوره ابتدایی در مناطق گرمسیری استان، امتحانات از ۲۲ اردیبهشت آغاز و تا ۳۱ اردیبشهت ماه ادامه دارد.

وی افزود: همچنین در دوره ابتدایی امتحانات از ۲۵ اردیبهشت آغاز و تا پنجم خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان از همزمانی زمان برگزاری امتحانات داخلی دوره متوسطه اول و دوم در مناطق گرمسیری و سردسیری خبر داد و اظهار کرد: در دوره متوسط اول در مناطق گرمسیری و سردسیری، امتحانات از ۲۲ اردیبهشت آغاز و تا ۱۳ خرداد ماه ادامه دارد.

زارع پور افزود: همچنین در دوره متوسطه دوم نیز در مناطق سردسیری و گرمسیری امتحانات از ۲۲ اردیبشهت آغاز و تا ۱۳ خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: اجرای برنامه زمان بندی شده برای توسعه زیرساخت ها و تحقق کامل پوشش تحصیلی دانش آموزان در نوبت صبح مدارس استان ضروری است.

نظری با بیان اینکه اقدام در این حوزه نگاه تخصصی و کارشناسی شده را طلب می کند، اظهار کرد: باید طی چهار سال گذشته اقداماتی مناسب انجام می شد که با توسعه زیرساختی، تحقق تدریجی مصوبه انجام می شد.

وی عنوان کرد: باید برنامه ریزی مدت دار برای انتقال مدارس به نوبت صبح انجام شود و کم کم از حجم دانش آموزان کم شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گفت: همچنین باید در حوزه جذب و تخصیص سهیمه دانش آموزان در مدارس غیر دولتی کنترل مناسب انجام شود.

فرماندار بویراحمد در این نشست گفت: ۴۰ درصد از جمعیت دانش آموزی استان در شهرستان بویراحمد مشغول به تحصیلند.

کناری افزود: با توجه به مهاجر پذیری شهر یاسوج، سالانه بر تعداد دانش آموزان افزوده می شود.

وی با اشاره به مصوبه کشوری عدم فعالیت مدارس غیر انتفاعی در نوبت عصر، اظهار داشت: بر اساس آمار ارائه شده توسط متولیان، با اجرای این طرح، ۵۰۰۰ نفر به آماری که باید ظرفیت و زیرساخت تحصیلی برای آنها فراهم شود، افزوده می شود.

کناری با ارائه پیشنهاد اجرای این طرح در شهرستان های کوچکتر استان، گفت: با اجرای این طرح در شهرستان هایی که تعداد کمی از مدارس غیر انتفاعی را دارند، می توان نسبت به بهبود ظرفیت و زیرساخت ها در شهرستان بویراحمد اقدام کرد.

در این نشست یکی از دستور کارها در خصوص تک شیفت کردن مدارس غیر انتفاعی بود که دستورالعمل آن از طرف وزارت آموزش و پرورش صادر شده است.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir) 

این خبر را به اشتراک بگذارید :