پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: پیگیر ایجاد اورژانس هوایی در کهگیلویه بزرگ هستیم و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌شود.

به گزارش“صبح خرد”، جلال پوران‌فرد اظهار داشت: هم اکنون دو پایگاه اورژانس هوایی در شهرهای یاسوج و گچساران فعال بوده که در مجموع هیچ محدودیتی برای انتقال بیمار نداریم.

وی با بیان اینکه از ۳۴ مرکز دانشگاهی در کشور تنها کهگیلویه و بویراحمد دارای دو فروند بالگرد است، عنوان کرد: استان‌های بزرگ کشور از جمله تهران و البرز تنها یک بالگرد دارند.

رئیس اورژانش ۱۱۵ کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از ۲۰۸ سورتی پرواز داشتیم، ابراز کرد: در مجموع ۱۱۲ بیمار منتقل شدند که ۳۶ نفر تصادفی و ۱۲ مورد نیز مادران باردار بوده است.

وی با بیان اینکه از ۱۲ مادر باردار اعزامی با لگرد ۶ نفر از اهالی منطقه محروم آجم بوده است، افزود: بیشترین انتقال بیمار در سال گذشته از کهگیلویه بزرگ منتقل شده و میانگین رسیدن بالگرد بر بالین بیمار ۲۰ دقیقه بوده است.

پوران‌فرد از راه اندازی مرکز مراقبت‌های پایش تصویری استان در هفته سلامت خبر داد و گفت: این مرکز با اعتباری افزون بر ۶۰۰ میلیون تومان ایجاد و در این زمینه جزو ۱۰ استان اول کشور هستیم که با راه اندازی به صورت لحظه‌ای ورودی بیمارستان‌ها رصد می‌شود.

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :