پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

گردهمایی همراه با پاکسازی جهت آگاهی سازی و ارتقای فرهنگ شهرنشینی به همت شهرداری و شورای شهر  در دهدشت در حالی برگزار شد که خبری از حضور  دانش آموزان و و مسولان آموزش و پرورش کهگیلویه نبود !

فرماندار کهگیلویه در این  گردهمایی  اظهار  کرد:پاک  بودن  زمین  و محیط  زیست  در سلامت  و بهداشت  روانی  ما  تاثیر  بسزایی  خواهد داشت،با توجه به شعار سازمان بهداشت جهانی مبنی بر« سلامت  برای  همه  و در همه  جا» باید با رعایت نظافت و حفاظت از محیط زیست سلامت همگانی را تحقق بخشیم.

علی پوزش ضمن تشکر از برگزاری این پاکسازی و حضور مسولان از همه مردم در خواست کرد تا با نهاد ها و اداراتی که در جهت بهداشت و سلامت فعالیت می کنند همکاری داشته باشند .

وی در پایان مطرح کرد بدون شک استمرار این گردهمایی و پاکسازی ها تاثیر بسزایی در فرهنگ سازی برای رعایت نظافت و زباله نریختن خواهد داشت.

****پاکسازی جهت ارتقای فرهنگ شهر نشینی

اسفندیار برخه  شهردار دهدشت  نیز ضمن  قدردانی از حضور مسولان در این گردهمایی اظهار کرد:این گردهمایی همراه با پاکسازی جهت ارتقای فرهنگ شهرنشینی برگزار شده است که سعی می کنیم این گردهمایی  به صورت ماهانه تکرار شود که قطعا همکاری دیگر نهاد ها و ادارات تاثیر بسزایی خواهد داشت.

شهردار دهدشت در پاسخ به سوال خبرنگار کبنا مبنی بر علت غیبت دانش آموزان  در این پاکسازی عنوان کرد:شخصا با رییس آموزش و پرورش کهگیلویه صحبت کردم تا دانش آموزان در این پاکسازی شرکت کنند  ولی  رییس آموزش و پرورش کهگیلویه  موافقت با تعطیلی کلاس های درس نکردند و حتی اجازه حضور یک کلاس را  در این همایش فرهنگی ندادند!

 ***رویکرد فرهنگی در نریختن زباله

کوروش داوری رئیس شبکه بهداشت  کهگیلویه نیز در این گردهمایی اظهار کرد:۱تا ۷ اردیبهشت ماه هفته سلامت نام  گذاری شده است و شعار سازمان بهداشت جهانی مبنی بر«سلامت برای همه در همه جا» است.

یکی از ارکان سلامت،مسائل محیط زیستی  است که به نوعی به عنوان یک رویکرد فرهنگی و خانوادگی و اجتماعی به عنوان  نمادی هست که باید در راستای استحقاق آن گام برداریم.

داوری  بیان کرد:امروز نیز  مسولان بهداشت محیط  کهگیلویه در کنار سایر مسولان و اعضای شورای شهر و شهرداری  حضور داشتند تا جدای از پاکسازی شهر از زباله ،یک رویکرد فرهنگی و آموزشی برای نریختن زباله  رقم بزنند.

به گزارش کبنا،مانند سایر حوزه‌ها، آموزش اهمیت محیط زیست و ضرورت محافظت از آن به کودکان، دانش آموزان  می‌تواند موثرترین روش برای اصلاح رفتار زباله ریختن شهروندان باشد. آموزش و ترویج فرهنگ جمع‌کردن زباله هم بخش مهمی  است که باید به آن توجه ویژه کرد و از آنجایی که فرهنگ سازی وظیفه اصلی آموزش و پرورش است غیب دانش اموزان در این گردهمایی خود جای بسی تامل است!

به راستی آیا گاه آن فرا نرسیده است که آموزش و پروش ،بیش از این که در اندیشه تست ، نکته، نمره و معدل باشد در راه پرورش اخلاقی- اجتماعی شهروندان بکوشد!

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :