پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

به مناسبت آغاز هفته ی بزرگداشت مقام معلم با همکاری آموزش وپرورش و بنیاد شهید دهدشت ؛ ویژه برنامه «حدیث تکاپو»  به همت بنیاد شهید کهگیلویه جهت گرامیداشت  ۱۸ شهید فرهنگی با حضور خانواده های معزز شهدا،جانبازان،ایثارگران و عموم مردم،دانش آموزان،مدیر کل اموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویر احمد در گلزار مطهر شهدای دهدشت برگزار شد.

به گزارش“صبح خرد”، مدیر کل  آموزش و پروش  استان  در این  ویژه برنامه  اظهار  کرد:وقتی جلسه ای با یاد و نام شهدا در این شهرستان برگزار می شود به ویژه شهدای فرهنگی انتظار می رود که مسولان جلسه هم زمان  دیگری  برگزار نکنند تا زمینه حضور مسولان شهرستان و شورای اداری در یاد واره های شهدای والا مقام فراهم شود که این خود جای گلایه دارد!

 

هادی زارع پور ضمن تبریک  نیمه شعبان بیان کرد:تفکر مهدویت و حاکمیت نظام اسلامی در پایان تاریخ بر جهان حاکم خواهد شد و وعده خداوند محقق می گردد.زارع پور عنوان کرد:جایگاه و مقام معلم بر همگان آشکار است  و باید در اولیت هر جامعه باشد  اگر بخواهیم مشاغل را ارزشیابی کنیم  هیچ شغلی بالاتر از مقام معلم نیست همانگونه که پیامبر(ص) با افتخار می فرمایند فقط برای تعلیم برانگیخته شده ام.

وی ادامه داد:اگر کشوری بخواهد در مسیر توسعه گام بردارد و رنگ و روی تعالی را به خود ببیند  باید جایگاه معلمان را  قدر بدانند،اگر بخواهیم سرمایه ایجاد کنیم باید به تعلیم و آموزش بها دهیم.مدیر کل آموزش و پروش عنوان کرد:همانگونه که خداوند در قرآن می فرمایند اگر انسانی توانست یک نفر را نجات  دهد گویا همه انسان ها را نجات داده است بدون شک از معلمی در ۳۰ سال خدمت خود نیز بتواند تنها یک دانش آموز را هدایت کنند  چرا که معلمان پیام آوران هدایت هستند گویی همه انسان ها را هدایت کرده است.

 

****معلم پاسخگوی شبهات انسان

سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه نیز در این ویژه برنامه اظهار کرد:به تاریخ که بنگریم  می بینیم خداوند در راستای هدایت انسان و بشریت به راه مستقیم  پیامبرانی  را فرستاد  تا هر کدام در عصر خود بشریت را از ظلمات نجات دهند.

سید کمال الدین  دولتخواه  عنوان کرد:اگر تعلیم و تربیت را در جامعه سنگ بنای پرورش فکری انسان بدانیم ،اگر امروزه جوامع توسعه اقتصادی  رسیده اند  اینا همه  نتایج تعالیم معلمان است.

گزارش تصویری :

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir) 

این خبر را به اشتراک بگذارید :