پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

 

در همایش سی و چهارمین یادواره نکوداشت مقام معلم از ۸۴ معلم نمونه و برتر استانی کهگیلویه وبویراحمد تجلیل شد.

به گزارش“صبح خرد”، در آئینی با حضور مسئولان استانی و شهرستان بویراحمد از ۷۱ معلم نمونه استانی و فرهنگیان شهرستان بویراحمد و عشایر سیار کهگیلویه وبویراحمد تجلیل شد.

هادی زارع‌پور مدیرکل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد در این آئین گفت: از ۸۴ معلم نمونه شامل ۱۳ نمونه استانی و ۷۱ معلم نمونه بسیجی-نمونه های شهرستان بویراحمد وعشایر سیار تقدیر شد.

زارع پور افزود: معلمان نمونه بر اساس ارزیابی از شاخص‌های فعالیت علمی، آموزشی، تربیتی، آموزش‌های ضمن خدمت، سابقه ایثارگری، تألیف واختراع انتخاب شدند

وی ادامه داد: معلم محور اصلی تحول در جامعه وکارگزار اصلی نظام آموزشی است.

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی هم گفت: تمامی مدیران-اندیشمندان وکارگزاران جامعه دست پرورده تربیت وآموزش معلم‌اند.

غلامحمد زارعی گفت: رسالت بزرگ زیبنده اخلاص، تلاش، ایثار وانجام وظیفه مسئولانه است که معلمان جامعه به آن آراسته‌اند.

وی گفت: افکار دینی و انقلابی عامل پویای جامعه است ومعلمان محور اصلی آن هستند.

 

***سردار بوعلی فرمانده سپاه فتح استان هم گفت: علاوه برآموزش در مدرسه تربیت وپرورش روحی فرزندان مهمترین جلوه کارکرد معلم وعامل اصلی سعادت فرد است.

 

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور حقوق شهروندی با تبریک هفته معلم، گفت: رسالت‌های این وزارتخانه سنگین و از سوی دیگر نیز اعتبارات آن به دلیل ناکافی بودن جوابگو نیست که باید تعادل بخشی لازم توسط متولیان امر و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایجاد شود.

مهناز احمدی دستجردی اظهار داشت: باید نگاه مردم و مسئولان اجرایی کشور به نهاد مهم آموزش و پرورش و جایگاه والای معلمان فراتر از نگرش به دیگر مشاغل و نهادهای دولتی باشد تا احساس تبعیض بین قشر معلم به وجود نیاید.

وی افزود: بروز احساس تبعیض بین معلمان کشور آثار مخربی دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها تأثیر منفی در تدریس آنان خواهد بود و به همین دلیل نیز باید جلوی آن را گرفت.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور حقوق شهروندی بیان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور باید وضعیت رفاهی و معیشتی معلمان نیز ارتقا یابد و مشکلات مالی آنان تا حد امکان برطرف شود.

احمدی دستجردی عنوان کرد: سال گذشته منشور حقوق شهروندی توسط رئیس جمهوری تهیه، تدوین و به دستگاه‌های مختلف اجرایی کشور ابلاغ شد.

وی با اشاره به اینکه این منشور بر اساس آیات و روایات و قوانین جمهوری اسلامی ایران تهیه و تدوین شده، ابراز داشت: حقوق شهروندی معلمان که جزو این منشور است ایجاب می‌کند آحاد مختلف مردم و تمامی نهادهای دولتی کشور نسبت به مقوله تعلیم و تربیت و جایگاه والای معلم احساس مسئولیت کنند و پاسخگو باشند.

احمدی دستجردی با اشاره به لزوم هماهنگی هر چه بیشتر بین تعلیم و تربیت معلمان و آموزش‌های دیگر نهادهای فرهنگی، گفت: وجود برخی ناهماهنگی‌ها در این زمینه عامل بروز بخش عمده‌ای از ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی در کشور شده است.

معاون آموزش سازمان نهضت سوادآموزی کشور نیز گفت: درد امروز بسیاری از معلمان ایران اسلامی علاوه بر مشکلات مالی وجود برخی بی عدالتی‌ها در زمینه تفاوت میزان پرداخت حقوق و دستمزد در آموزش و پرورش با دیگر دستگاه‌های اجرایی است.

محمد مهدی زاده اظهار داشت: باید حرمت، جایگاه، مقام، شأن، ارزش و منزلت والای معلمان کشور بیش از پیش توسط مردم و مسئولان اجرایی رعایت شود.

وی احترام به معلمان را وظیفه‌ای همگانی دانست و افزود: معلمان جزو بهترین الگوها برای نسل جوان به عنوان آینده سازان کشور هستند.

مهدی زاده بیان کرد: ترویج و نهادینه شدن فرهنگ احترام به معلمان بین قشرهای مختلف مردم کشور مستلزم بخشنامه، آیین نامه یا دستورالعمل نیست بلکه بستگی به رفتار و عملکرد بزرگترها و متولیان امر دارد.

۸۴ معلم نمونه کهگیلویه و بویراحمد در این آیین با اهدای لوح سپاس و جوایز ارزنده تجلیل شدند.

۱۳ کتاب تألیفی معلمان کهگیلویه و بویراحمد در سال‌های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ نیز در این آیین رونمایی و از مؤلفان آنها تجلیل شد.

۱۲ تا ۱۸ اردیبهشت هر سال به مناسبت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری به نام هفته معلم نامگذاری شده است.

 


پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :