پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

نماینده شهرستان های کهگیلویه، چرام، بهمئی و لنده از آغاز عملیات اجرایی ساختمان‌های غیر صنعتی پتروشیمی دهدشت خبر داد و گفت: در فاز دوم این پروژه سه هزار متر مربع سازه غیرصنعتی احداث می‌شود.

به گزارش“صبح خرد”، عدل هاشمی پور در بازدید از پتروشمی دهدشت اظهار داشت: عملیات اجرایی خاکبرداری پتروشیمی دهدشت پایان یافته و فاز دوم یعنی احداث ساختمان‌های غیرصنعتی آن آغاز شده است.

نماینده شهرستان های کهگیلویه، چرام، بهمئی و لنده با بیان اینکه در فاز دوم این پروژه سه هزار متر مربع سازه غیرصنعتی احداث می‌شود، افزود: در این فاز دو سوله اجرا که هزینه ساخت آنها ۳۰ میلیارد ریال است.

وی از آغاز آرماتوربندی و قالب بندی ساختمان‌های غیرصنعتی پتروشیمی دهدشت خبر داد و افزود: بتن ریزی نیز به زودی انجام و همزمان با ساخت سوله‌ها به صورت موازی مناقصه E.P.C فاز سوم یعنی سازه‌های صنعتی نیز برگزار و امیدوارم تا آخر خرداد ماه پیمانکار آن مشخص و عملیات اجرایی ساختمان‌های صنعتی آغاز شود.

هاشمی پورادامه داد: اعتبار پروژه از صندوق توسعه ملی، بانک‌های داخلی و فاینانس خارجی تامین شده و جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد.

رئیس کمیته پتروشیمی و گاز مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان شرکت هلدینگ خلیج فارس در حضور وزیر نفت وعده داند که عملیات اجرایی این پروژه تا بهمن ماه ۱۳۹۹ به بهره برداری برسد و خوشبختانه خوراک مورد نیاز این پتروشیمی توسط پتروشیمی گچساران به طول ۶۰ کیلومتر تامین و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.  

هاشمی پور افزود: با بهره برداری از پتروشیمی دهدشت بیش از ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار و با راه اندازی واحدهای پایین دستی اشتغالزایی زیادی در منطقه ایجاد می‌شود.

وی بخش پایین دستی این طرح را مهم‌تر از خود پتروشیمی دانست و گفت: پتروشیمی دهدشت ۱۲ واحد پایین دستی دارد که راه‌اندازی این واحدها در دستور کار قرار دارد.

به گزارش تسنیم پتروشیمی دهدشت در دشت ۴ هزار و ۵۰۰ هکتاری کلاچو در پنج کیلومتری دهدشت مرکز شهرستان ۱۳۲ هزار نفری شهرستان کهگیلویه واقع شده و این طرح در صورت راه اندازی ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن پلی اتیلن سنگین را دارد.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :