پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

نشست خبری رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه بااصحاب رسانه درسالن جلسات این اداره برگزارشد.

به گزارش“صبح خرد” وبه نقل از فارس سید ایرج کاظمی‌جو دراین  نشست خبری اظهار داشت: جشن رمضان با موضوع «قرآن و عترت» در دهدشت و سایر بخش‌های شهرستان اجرا می‌شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه، تصریح کرد: سه نشست تخصصی قرآن و عترت با حضور کارشناسان مجرب علوم قرآنی در سه بخش پیش‌بینی شده است.

کاظمی‌جو، افزود: این نشست تخصصی هشتم خرداد ماه در سوق، ۱۷ خرداد در دیشموک و ۱۳ خرداد در قلعه‌رئیسی اجرا خواهد شد.

وی، با بیان اینکه فراخوان عمومی در دهدشت و بخش‌های تابعه ارائه می‌شود، گفت: کارشناسان دعوت شده متناسب با موضوع هر نشست به ایراد سخن خواهند پرداخت.

این مسؤول، تفسیر و تدبر در قرآن را از دیگر برنامه‌های جشن رمضان برشمرد و بیان کرد: این آیین معنوی دوم خرداد در مصلای امام خمینی(ره) و ۲۳ خرداد در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) برگزار می‌شود.

برگزاری چهار محفل انس با قرآن از دیگر برنامه‌های جشن رمضان بود که اعلام شد روزهای ششم تا ۱۵ خرداد در سطح شهرستان اجرایی خواهد شد.

کاظمی‌جو محل اجرای محافل معنوی انس با قرآن را در مسجد موسی بن جعفر(ع) راک و مسجد امام حسین(ع) دهدشت در روز ششم خرداد و مساجد طولیان و چنگلوا عنوان کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه، در ادامه تشریح ویژه برنامه‌های رمضان گفت: برنامه لیالی پر فضیلت قدر و سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) با عنوان «شبی،شعری، شهیدی» ۱۵ خرداد در محل یادمان شهدای گمنام برگزار می‌شود.

وی، افزود: اجرای طرح «کتابت قرآن» توسط انجمن هنرهای تجسمی و اجرای نمایش خیابانی با موضوع قرآنی از دیگر برنامه‌ها است.

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir) 

این خبر را به اشتراک بگذارید :