پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

ویژه برنامه«شبی،شعری،شهیدی» با حضور مسولان استانی و شهرستانی ،امام جمعه دهدشت،اعضای شورای شهر،فعالین قرآنی و مساجد ،شاعران،و دیگر هنرمندان و مردم جهت گرامیداشت ۱۵ خرداد ،شهادت حضرت علی (ع) و رحلت امام خمینی(ره) به همت اداره فرهنگ و ارشاد کهگیلویه در دهدشت برگزار شد.

به گزارش“صبح خرد”، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد در این شب شعر ضمن تسلیت شهادت امام علی(ع) اظهار کرد:در راستای اجرای عدالت،حریت و آزادگی،تحقق حقوق مردم و…امام علی (ع)حرف های فراوان دارد و ما بر این باوریم که پیرو این مکتب هستیم.
رضا دهبانی پور عنوان کرد:انقلابی در بهمن ۵۷ رقم خورد امام خمینی (ره) بنیانگذار این نظام زحمات فراوانی از ایران به نجف،از نجف به فرانسه و در ۱۰ ساله حکومت کشیدند و امروز نیز این حکومت جاری است و به دست رهبر انقلاب و دیگر خدمتگذاران به جامعه اداره می شود، اما برای تحقق مفاهیم انقلاب ما هنوز راه درازی در پیش داریم.
دهبانی ادامه داد:این مسیر همواره با موانع متعددی رو به رو بوده است که نمونه ملموس آن تشییع شهدای ۸ سال دفاع مقدس است که هنوز ادامه دارد،جنگ ۸ ساله ای که پس از فتح خرمشهر، دشمنان ما دست واحدی شدند پشت صدام ،تلاش ها همواره این بود که انقلاب را ،منافع ملی مردم را تهدید کنند،همواره تحریم می کنند.
وی خطاب به فعالین فرهنگی مساجد گفت : شما که تریبون دارید و در محافل قرآنی و مساجد با مردم حرف می زنید،این روزها را نباید ساده گرفت، پیرامون حرکات و اقدامات دشمن و خروج آمریکا از برجام،مسائلی که اروپاییان، امروز فرانسه و فردا دیگرکشورها به وجود می آورند از بیانات رهبری بهره ببرید.که اگرچه از این موانع زیاد دیدیم اما مردم ما مشت گره کرده هستند و امروز هم باید بیشتر هم دل باشیم.
مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد عنوان کرد:این خطرهایی که دارد گوشزد می شود،وحدت،همدلی و یک پارچگی ما را می خواهد همانطور که رهبری فرمودند نباید جریان های سیاسی به همدیگر زخم زبان بزنند امروز باید دست به دست هم دهیم و هوشیار باشیم تا بتوانیم از این گردنه و موانع پیش رو در مسیر رسیدن به اهداف انقلاب عبور کنیم!دهبانی پور گفت:همه ما سوار بر یک کشتی هستیم،چپ و راست نداریم و باید بدانیم هر آسیبی کشتی ببیند همه آسیب می بینیم!
وی در پایان مطرح کرد:در شرایط ایده آل نسبت به همدیگر قضاوت غیر منصفانه نباید داشته باشیم بلکه می باید خودمان را آماده کنیم برای شرایطی که ممکن است سخت باشد و با همت خود از مملکت دفاع کنیم.

در این ویژه برنامه از فعالین قرآنی و مساجد،شاعران و انجمن خوشنویسی نیز تجلیل شد و همچنین حضار از اشعار شاعران شهرستان بهره بردند./کبنا

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :