پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

احسان رضاپور عضوی شورای روستای قیام در لنده با ارسال یادداشتی به مشکلات این روستا پرداخت.

به گزارش“صبح خرد”؛ متن یاداشت وی با عنوان”روستای قیام و افعال معکوس” چنین است ؛ 

یکی از عبارت هایی که در سالیان گذشته و در سریال طنز “شب های برره” مطرح شده بود عبارت ‘افعال معکوس’ است.
به این نحو که مطلب یا عبارتی از سوی کسی بیان می شود،حال آنکه با رفتار او تناسب ندارد و مفهوم و برداشت واقعی آن مطلب،درست بر خلاف آن چیزی است که گفته می شود.
این نوع ادبیات به بیان اعتراضات هم کشیده شد و در اصفهان شاهد بودیم که کارگران معترض شعار “مرگ بر کارگر درود بر ستمگر”را سر دادند تا نگاه ها را به زیباترین شکل به سمت خود بکشانند.
یکی از افراد روستای قیام مشکلات قیام را با این شیوه بیان کرده که در ادامه مشاهده میکنیم.

-یکسال ویک ماه از زمان کلنگ زنی گاز رسانی به روستای قیام وحومه گذشته و خوشبختانه الان همه داریم از نعمت گاز طبیعی بهره میبریم لازم است از همه تشکر کنم که در کمترین زمان ممکن به وعده شون عمل کردند ودر کوتاهترین زمان ممکن خانه های مردم را گرم ومردم را امیدوار کردند،همچنین از نماینده محترم مجلس که فرمودند چون میدانستم به این زودی عملیاتی نمیشه در کلنگ زنی شرکت نکردم ولی همان روز در کلنگ زنی گازرسانی به سراسیاب وممبی شرکت کرد در حالی که گاز اون مناطق از قیام باید بگذرد.
دست مریزاد
-دو سال ونیم از زیر سازی کوچه ها ومعابر میگذرد ومردم بسیار خوشحال اند که خبری از آسفالت نشده چون پس از هر باران ماسه وشن ها به کانال ها وکوچه ها سرازیر می شود و نیازمندان ازش استفاده میکنند در واقع نوعی یاری رسانی است وتقسیم پول بین مردم.
یا زیرسازی انجام میشه قیر نیست،قیر مهیا میشه زیر سازی درست نیست،قیر نیست زیر سازی نیست .
-در عصر انفجار اطلاعات خوشبختانه سرعت اینترنت ما لاک پشتی است و مردم بسیار خرسندند چون تلگرام منشا جرم بود و بی خبری از دنیا اطلاعات مسئولیت و دغدغه های هر فرد را کمتر میکنه و کمتر وقت خود را برای گوشی واینترنت صرف میکنیم،اگر هم نیازی ضروری داشتیم به تپه های اطراف مراجعه میکنیم و نوعی ورزش و تنوع هست.
ما را به اینترنت چکار !
در دولت مهرورز وپاکدستان!!!خطوط تلفن ثابت ما را جمع کردند وهر چه نگاه میکنم از روی خیرخواهی بود دیگه همه گوشی بدست شدند وتازه ی سرگرمی هست ومدتی این طرف واون طرف دنبال برگردوندنش میشیم.
-واقعا اداره راه وشهرسازی وحمل ونقل جاده ای را باید دست مریزاد گفت این همه فعالیت در این حوزه جای خسته نباشید داره،پس از هر بارانی سریعا وسیله خود را میفرستند وجاده را دو تا تیغ میزنند،جاده مال ملا به قیام را هم یکطرف آسفالت کردند و تا ۱۴۰۰یک سمت دیگه را آسفالت خواهند کرد اگه کسی تا اونوقت در این جاده مرگ زنده باشه !!!.
جاده را آنقد در این مدت عریض کردند وپیچ ها را برداشتند که دیگه این اداره کاری ندارد در این مناطق انجام دهد.
تکه جاده چهارراه به کتج هم پس از ۴دهه قراره آسفالت بشه،به نمایندگی از ملت از مسئولان خدوم تشکر میکنم.
-مشکلات بهداشتی مردم نیز کاملا حل شده پزشک عمومی هفته ای دو بار روستا میاد وتایم اداری می ماند وفقط بحث تزریق آمپول ها می ماند که حل خواهد شد.
-پرتگاه روستا سالانه چندین میلیون بهش تعلق میگیره ومدیریت بحران ردیف بودجه برای آن در نظر گرفته است و اصولی کار میشه ؛ دیگه مردم نگران فرو نشست و قطع جاده ارتباطی وخطرات آن نیستن.
-بواسطه جمعیت زیاد و علاقه مندان به ورزش سالن ورزشی و چمن مصنوعی در روستا ساخته شده و جوانان کمتر سراغ اعتیاد و بزهکاری های اجتماعی می روند.
-نماینده محترم مجلس مداوم به روستا مراجعه و مشکلات روستا را پیگیری میکند و آنقد گره از مشکلات این روستا باز کرده که وقتی به ایشان مراجعه کردیم که برای ارتقای جایگاه سیاسی روستا به دهستانی نامه ای روی وزارت کشور بده ایشان عرض کردند سالی یک کار مهم انجام میدم نمیتونم نامه بدم،این نماینده پرتلاش را باید قدردان باشیم.

ای کاش اما،مخاطبین اینگونه بیان های رندانه،شنوندگان عاقلی باشند و رفتاری با تدبیر وعالمانه در پیش گیرند تا مشکلات این روستاهای بزرگ مرتفع یابد.
مردم این دیار دَین خود را به این انقلاب ادا کردند حال وظیفه حکومت و دولت هاست که پاسخی درخور وشایسته دهند و با خدمت رسانی بی منت و جهادی مشکلات آنها را رفع نمایند.
<دریاب کنون که نعمتت هست به دست/که این دولت وملک می رود دست به دست>
روستای قیام با جمعیتی بالغ بر ۱۰۰۰نفر یکی از پرجمعیت ترین روستاهای شهرستان لنده می باشد که در ۲۷کیلومتری آن قرار دارد.
احسان رضاپور-۱۸خرداد۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :