پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

برای عقب نماندن دانش آموزان شهرستان از این رقابت علمی پژوهشی که در کشور بوجود آمده، طرحی بنام استعداد پروری در آموزشگاه فارابی جهت شناسایی و پرورش خلاقیت ها راه اندازی شده است

صبح خرد؛ در شرایط الان یکی از معیارهای مهمی که در جذب دانشجوی مقاطع ارشد و دکتری و همچنین در جذب بازار کار مورد ارزیابی قرار می گیرد، رزومه یا سوابق تحصیلی، علمی و پژوهشی فرد هست. اهمیت تحقیق و پژوهش آنقدر مهم است که چه بسا فردی که در آزمون کتبی دکتری رتبه تک رقمی کسب کرده اما به دلیل نداشتن امتیاز پژوهشی لازم در قسمت مصاحبه از جذب در دانشگاه یا شرکت های معتبر باز می ماند. به همین خاطر است که در شهرهای توسعه یافته، والدین از همان سنین کودکی تمایل زیادی به شرکت دادن فرزندان خود در دوره ها و مسابقات نوآوری و ابتکارات دانش آموزی بمنظور شناسایی و پرورش استعدادهای نهفته فرزندانشان دارند. بخصوص در شرایط الان که معیار ورود به پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی، سوابق تحصیلی فرد شده است، انتظار میرود در آینده نزدیک این اتفاق برای پایه دهم و کنکور نیز بیفتد. آنچه مسلم است این هست که موقعیت های علمی و شغلی خوب آینده در انتظار افرادی هست که در سنین دانش آموزی علاوه بر کسب نمرات علمی خوب، به پژوهش و تحقیق روی آورده و خود را ملزم به شرکت و کسب رتبه در مسابقات و جشنواره های ملی و بین المللی علمی پژوهشی کرده اند.
به همین خاطر، برای عقب نماندن دانش آموزان شهرستان از این رقابت علمی پژوهشی که در کشور بوجود آمده، طرحی بنام استعداد پروری در آموزشگاه فارابی جهت شناسایی و پرورش خلاقیت ها راه اندازی شده است. همچنین، این طرح پژوهشی در سال تحصیلی جدید برای تمامی دروس در مدرسه دخترانه متوسطه اول فروغ پیاده خواهد شد و آماده هستیم که این همکاری را با تمامی مدارس داشته باشیم.
همشهریان عزیز، بیاییم دست به دست هم بدهیم و با ترویج فرهنگ پژوهش در فرزندانمان، سرمایه گذاری هوشمندانه ای در جهت ساختن آینده آنان برداریم.
 دروس ارائه شده ترم تابستان مرکز استعدادپروری دکتر توان برای پایه های هفتم، هشتم و نهم

 

 

 

ریاضی 👈 دکتر توان
علوم 👈دکتر سروش- خانم خندانی
ادبیات 👈خانم تقوی
عربی 👈خانم داورپناه
زبان 👈خانم پورفرزاد

بعد از آموزش ۲۰ جلسه ای دانش آموزان اواخر شهریور ماه در آزمون تعیین سطح ۱۰۰ امتیازی شرکت میکنند و برای آموزش تخصصی به سه سطح تقسیم میشوند.

 مدیران گرامی لطفا جهت درخشش دانش آموزان شهرستان در مسابقات ملی و بین المللی، دانش آموزان خلاق و سخت کوش خود را معرفی کنید.🙏
آدرس👈فلکه جهاد، بلوار شهید آرانپور، ابتدای خیابان ابن سینا آموزشگاه علمی فارابی
تلفن👈 ۰۹۱۷۵۴۰۵۴۳۶- ۰۷۴۳۲۲۶۹۲۵۹

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir) 

این خبر را به اشتراک بگذارید :