پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

نشست اعضای شورای شهر وشهردار  دهدشت با مدیر آموزش وپرورش برگزار شد.

به گزارش“صبح خرد”، صبح امروز اعضای شورا وشهردار دهدشت با حضور در آموزش وپرورش دهدشت با مدیر جدید آموزش وپرورش دهدشت دیدار کردند.در این دیدار ابتدا اعضای شورا وشهردار دهدشت نقطه نظرات خود را پیرامون آموزش وپرورش،شهرداری وشیوه همکاری خصوصا در بحث آموزش شهروندی بیان کردند.

محمد آرانپور عضو فرهنگی شورای شهر دهدشت در ابتدای این جلسه گفت : از زحمات مدیر سابق آموزش وپرورش دهدشت تشکر و به مدیر جدید خوش آمد و انتصاب وی را تبریک عرض می نمایم.وی با مهم شمردن تعلیم وتربیت و بحث آموزش وپرورش گفت : آموزش و پرورش ما مانند اقتصاد ما بیمار است و شیوه فعلی آموزش وپرورش ما که متکی به ارائه معلومات است شیوه اشتباهی است و لازم است این شیوه اصلاح و درجهت آموزش مهارت ها وشهروند سالم قدم برداریم.وی عمده مشکلات آموزش وپرورش را در مقاطع متوسطه و در سطح بالاتر دانشگاه دانست و افزود : مجموعه شهرداری و شورای شهر دهدشت آماده ی هر گونه همکاری و تعامل با آموزش وپرورش شهرستان در جهت حل مشکلات خصوصا در بحث فرهنگی است.آران پور در پایان گفت : هر کار فرهنگی و اقدامی که در جهت آموزش شهروندی باشد باید قطعا با همکاری و تعامل با آموزش وپرورش باشد.

اسفندیار برخه شهردار دهدشت در صحبت های کوتاهی ضمن تقدیر از زحمات مدیر سابق برای مدیر جدید آرزوی توفیق داشت و گفت : همکاری بین بخشی ادارات کلید واژه ی مهمی است که در صورت تحقق خیلی از مشکلات اداری شهرستان حل می شود و انتظار داریم آموزش وپرورش و شهرداری بتوانند در این زمینه همکاری خوبی داشته باشند.برخه در پایان گفت : شهرداری دهدشت آمادگی دارد در همه برنامه ها و برای حل مشکلات خصوصصا در بحث مسائل فرهنگی همیار آموزش وپرورش باشد.

تقوی عضو دیگر شورای شهر گفت : احترام ویژه ای برای فرهنگیان قائل هستم خصوصا اعضای فرهنگی شورای شهر دهدشت و خود را همواره دانش آموز می دانم.تقوی نسبت به سیستم نمره دهی و آموزش برخی مدارس و دبیران انتقاداتی داشت و از مدیر جدید آموزش وپرورش خواست نسبت به حل آنها اقدام کند.

جمشیدی عضو وسخنگوی شورای شهر دهدشت در ادامه این جلسه گفت : لازم است هم مجموعه شهرداری و هم آموزش وپرورش و سایر نهاد در بحث آموزش شهروندی جدی باشیم و همه ی برنامه های فرهنگی در جهت آموزش شهروندی باشد.جمشیدی افزود؛ آگاه هستیم که بهترین زمان آموزش ،آموزش در سنین پایین و مقاطع ابتدایی است و لازم است آموزش وپرورش و شهرداری در جهت آموزش های شهروندی و سایر مسائل فرهنگی تعامل دو سویه داشته باشند.

بالوایه رئیس شورای شهر دهدشت نیز در صحبت های کوتاهی آموزش وپرورش را به دلیل آن که بخش عمده از زندگی انسان در آن سپری می شود را خانه دوم انسان باید نامید و افزود : انتظار داریم آموزش وپرورش شهرستان در جهت توسعه علمی ، سیاسی و اجتماعی شهرستان قدم بردارد و شورای شهر و شهرداری آماده هرگونه همکاری با مجموعه آموزش وپرورش است.

بالوایه با بیان این نکته که اعضای شورای شهر دهدشت نماینده مردم در پارلمان شهری هستند گفت : با توجه به اینکه اعضای شورای شهر نماینده مردم هستند انتظار داریم در برخی مسائل نقطه نظرات آن شنیده و با آنها مشورت شود.

فرزاد آذریان دیگر عضو فرهنگی شورای شهر گفت : خوشحالم که مدیریت آموزش وپرورش دهدشت به اهل آن سپرده شد و باید به این انتخاب مدیر کل آموزش وپرورش احسن گفت .

آذریان ادامه داد ؛ انتظار داریم مدیریت آموزش وپرورش چه در حوزه ی ستادی و چه مدیران مدارس فارغ از هیاهو های سیاسی مدیریت شایستگان باشد و تصمیات آموزش وپرورش از منظر نگاه به حق باشد نه نگاه به بنگاه ها و طایفه های سیاسی و از مدیر آموزش وپرورش انتظار داریم مسائل سیاسی وارد آموزش و پرورش نشود.

آذریان در پایان گفت : مشکلات فرهنگی جامعه و شهر فقط از طریق کار فرهنگی و تعامل آموزش وپرورش با شهرداری و شورای شهر ممکن است.

سخن سنج فرهنگی عضو شورای شهر دهدشت در صحبت های کوتاهی گفت : آموزش شهروندان حاصل تعامل شورای و شهرداری با آموزش وپرورش است .

سخن سنج افزود : ایجاد ساختار مناسب و فضا کار شهرداری و شورای شهر و کار فرهنگی کار آموزش وپرورش است.وی توجه به تیم های ورزشی آموزش وپرورش شهرستان را باتوجه به افتخار آفرینی آنها در سطح منطقه واستان مهم دانست و گفت : انشالله با سازو کاری مشخص بتوانیم از نظر مالی به حوزه ی ورزش آموزش وپرورش کمک کنیم.

دیدار عضو شورای شهر دهدشت آخرین نفری بود که به ایراد سخن پرداخت و گفت : وضعیت آموزش در مدارس ما اصلا مناسب نیست و متاسفانه کلاس های خصوصی با توجه به اینکه اکثرا خانواده ها محروم هستند امکان رقابت را از دانش آموزان سلب کرده و انتظار داریم آموزش وپرورش به شکل جدی به این موضوع ورود پیدا کند.

دیدار ادامه داد ؛ شهرستان ما استعداد های فراوانی در همه ی مقاطع  و در همه رشته ها دارد که متاسفانه در سال های اخیر به دلایل زیادی از جمله گسترش بی رویه کلاس های خصوصی است خوب کشف و آموزش داده نشدند.

دیدار گفت : به نظر می رسد معلمانی که مایل به داشتن کلاس خصوصی هستند همه تلاش خود را در کلاس عادی انجام نمی دهند و این موضوع بیشتر دانش آموزان را به سمت وسوی کلاس خصوصی سوق می دهد.

وی در پایان گفت : انتظار می رود با توجه به اینکه اکثر مردم ما از اقشار ضعیف و کم در آمد هستند بر این کلاس ها و هزینه های دریافت شده نظارت بیشتری صورت گیرد.

به گزارش“صبح خرد”، پورک پور مدیر آموزش وپرورش دهدشت بعد از شنیدن صحبت های شهردار و اعضای شورای شهر ضمن تقدیر از حضور آنان گفت : ترکیب فعلی شورای شهر دهدشت با توجه به اینکه چهر عضو آن از جامعه فرهنگیان می باشد ترکیب مناسبی است و قطعا نگاه فرهنگی بر شورای شهر دهدشت نگاه غالبی است.مدیر آموزش وپرورش دهدشت همکاری و تعامل آموزش وپرورش و شورای شهر را اصل مهمی دانست و گفت : انتظار داریم و تلاش می کنیم این تعامل بیشتر هم شود تا بتوانیم بخشی از مشکلات فرهنگی را حل کنیم.وی در ادامه افزود : مردم به شما اعتماد کردند و در واقع اعضای شورای شهر عصاره ی مردم هستند و باید بدانیم اکثر مردم به نحوی با آموزش وپرورش در ارتباط هستندو باید از نقطه نظرات شورای شهر استفاده کنیم.

پورک پور در ادامه گریزی هم به کنکور امسال زد و گفت : همه میدانیم آموزش وپرورش متولی برگزاری کنکور نیست اما به جهت داشتن نیروی انسانی غنی و امکانات مناسب آموزش وپرورش کنکور را برگزار می کند و لازم است همه ی ادارات در برگزاری سالم ودرست کنکور یاری گر آموزش وپرورش باشند و از شهردار دهدشت انتظار داریم در روز های پنج شنبه وجمعه شرایط شهر به گونه ای باشد که از ایجاد هر گونه سر وصدا توسط ماشین آلات شهرداری و سایر موارد جلوگیری شود.

مدیر آموزش وپرورش ادامه داد ؛ جلسات باید کاربردی و خروجی آنها عملیاتی باشد و از برگزاری جلسات بدون خروجی مشخص و غیر عملیاتی جلوگیری کنیم و انتظار داریم خروجی این جلسه و سایر جلسات مشخص و عملیاتی شوند.

وی افزود : شورای شهر دهدشت با توجه به جنس آن باید با هماهنگی با آموزش وپرورش در جهت امنیت اخلاقی ،اجتماعی و معظلات اجتماعی قدم بردارد و بدانیم که این کارها باعث امنیت شهر می شود و راندمان کار بالا می رود و در واقع کار شهرداری و شورای شهر هم راحت تر می شود.

پورک پور به بحث مهاجرت به عنوان یک معضل جدی در کهگیلویه پرداخت و گفت : امروز در شهرستان های مهاجر پذیر سردسیری اکثر دبیران و شاگردان ممتاز گرمسیری هستند که نشان می دهد چه پتانسیل خوبی در این زمینه داریم که متاسفانه مهاجرت باعث کوچ آنها از این منطقه می شود.

مدیر آموزش وپرورش کهگیلویه ادامه داد ؛ظرفیت و نیروی انسانی خوبی داریم باید نارسایی ها را شناسایی کنیم و همه پای کار بیایند تا مشکلات به حداقل برسد و در این میان انجمن های فرهنگی می توانند به کمک شهرداری بیایند.

وی ادامه داد ؛ توجه شما به بحث تعلیم وتربیت کار شورای شهر و شهردار را راحت تر می کند و مدیریت شهر را آسان تر و معتقدم که شورای شهر حلقه ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند.پورک پور گفت : از مدیرانی هستم که از جنس آموزش هستم و با توجه به اینکه سالها سرگروه مدیران استان بودم مشکلات آموزش وپرورش دهدشت را به خوبی میدانم و باید گفت در حوزه ی آموزش متوسطه دوم مشکلاتی داریم که قطعا با برنامه ریزی مناسب به دنبال حل آنها هستیم.

این مقام مسئول ادامه داد ؛ تخصص و تعهد دو بال قوی مدیریت هستند که هر دو لازم و ملزوم همدیگر هستند و لازم است در برنامه ریزی ها و سپردن مدیریت ها به هر دو به یک اندازه توجه شود تا اداره ی امور راحت تر و علمی تر باشد.

وی در پایان گفت ؛ دغدغه های مردم و شورای شهر را میدانم و یقین دانید اصل و اساس شایسته سالاری و نگاه فرا سیاسی و فرا جناحی است و با اینکه کاملا سیاسی هستم و همیشه در فعل و انفعالات سیاسی حضور پررنگی داشتم اما نگاه سیاسی نخواهم داشت و بنای کار من بر استفاده از شایستگان با هر نگاهی است اما بدون تخریب و مطمئن باشید تصمیات اصلی و قطعی را خودم می گیرم البته با دوستان سیاسی قطعا مشورت خواهم کرد.

گزارش و عکس : ادریس کشاورز

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :