پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

نشست خبری مدیر اموزش وپرورش دهدشت با اصحاب رسانه و مطبوعات شهرستان برگزار و  مهم ترین برنامه های آموزش وپرورش دهدشت تشریح شد.

 

به گزارش“صبح خرد”، علی پورک پور رسانه ها را چشمان بینا و صدای رسای جامعه دانست و گفت  : اصحاب رسانه و خبرنگار باید عادل و نگاهش به دور از مسایل سیاسی باشد، در واقع رسالت خبرنگاری مصلح بودن، عادل بودن و شفاف بودن است و  خصوصیات بارز رسانه ها  حرفه ای بودن و قابلیت جذب بالای مخاطب است.

مدیریت آموزش و پرورش کهگیلویه در مورد انتقادات سازنده ابراز داشت : آموزش وپرورش با آغوش باز انتقادات را پذیراست به شرط آنکه نقد سازنده و منصف باشد و مصلحت جامعه را نیز در نظر داشته باشد.

پورک پور اصل ضابطه مداری توآم با روابط انسانی را یکی از مهمترین اصول مدیریتی خود عنوان کرد و افزود : هماهنگی بین تخصص و تعهد از دیگر اصول مدیریتی و برنامه های آموزش وپرورش دهدشت  است.

وی افزود : تصمیم گیری قطعی لازمه ی یک مدیر قوی است بدین معنی که یک مدیر باید بتواند تصمیم درست و بهنگام بگیرد، تصمیمی که بر مبنای عقلانیت است و یقین بدانید تصمیم نهایی و قطعی را خودم می گیرم البته از مشورت دیگران نیز استفاده خواهم کرد.

پورک پور تصریح کرد : دومین سیاست آموزش وپرورش کهگیلویه  اصل تمرکز زدایی است بدین معنی که ؛  به مدیران اجازه می دهم که نیروهایشان را خودشان انتخاب کنند و صرفآ بروکراسی اداری نباشد.

مدیر آموزش وپرورش کهگیلویه، افزایش کمی و کیفی آیتم های پرورشی از قبیل حضور در جشنواره های مختلف، بالا بردن شآن و منزلت جایگاه آموزش و پرورش، اخلاق مداری و ایجاد روحیه همدلی و صمیمیت بین همه ارکان، بالا بردن نمرات میانگین کتبی و افزایش رتبه های تک رقمی، دو رقمی و سه رقمی را از دیگر برنامه های مدیریتی خود عنوان کرد.

وی افزود : یکی از دستگاه های متولی  اوقات فراغت  آموزش و پرورش است و ما نیز سعی می کنیم بهترین برنامه ها را چه به لحاظ کمی و مهمتر کیفی در ایجاد اوقات و فراغت ی مفیدی ایجاد نماییم.

پورک پور اصحاب رسانه را بازوی توانمند مدیران قلمداد کرد و افزود : در بحث تعامل با اصحاب رسانه نگاه ما سیاسی نیست و در این مسیر دست یکایک شما عزیزان را به گرمی میفشاریم.

مدیر آموزش وپرورش کهگیلویه ابراز داشت : تصمیمات نهایی را خودم می گیرم، با سایر دوستان مشورت می کنم اما اساس و ملاک من در انتخاب مدیران توانمندی، تعهد و تخصص است.

وی ادامه داد  : مدیری را انتخاب می کنم که توانمند و متعهد باشد و اصلا به جریان های سیاسی دقت نمی کنم.

پورک‌پور بالا بردن جایگاه آموزش و پرورش را یکی دیگر از برنامه‌های مدیریتی خود برشمرد و گفت: ما مأموریت داریم جایگاه این نهاد را از این وضعیت موجود به وضعیت مطلوب برسانیم، برای تحقق این مهم نیاز به راهبردهای اجرایی و همکاری دستگاه‌ها داریم.

وی، با اشاره به آیتم‌های آموزش و پرورش در بحث آموزشی و اعمال میانگین نمرات کتبی در کنکور سراسری بیان کرد: در جهت کسب رتبه‌های تک رقمی، دو و سه رقمی داوطلبان همه گروه‌های آموزشی تلاش خواهیم داشت.

پورک‌پور در خصوص کمبود فضاهای آموزشی و فرسودگی برخی از فضاها گفت: طی بازدیدی که از مدارس صورت خواهد گرفت نیازهای شهرستان در این زمینه احصا و به دستگاه بالا دست ارسال می‌شود تا سازمان نوسازی مدارس نسبت به رفع آن اقدام کند.

پورک پور خاطر نشان کرد : تنبیه در هر شکل وشیوه غیر قانونی است  و چنان چه موردی رخ دهد  به صورت قانونی وجدی برخورد می کنیم.

وی افزود: در سال تحصیلی ۹۶-۹۷، تعداد ۴۱۴ واحد آموزشی، ۱۱۶۷ کلاس درس، ۲۱۵۹۲ دانش آموز و تعداد ۲۰۰۰ معلم در سطح شهر دهدشت داریم.

پورک پور در پایان صحبت های خود گفت: در روز جمعه آینده بیش از ۲۰۰۰ داوطلب در ۸ حوزه اجرایی در سطح شهرستان های ۴ گانه در آزمون استخدامی آموزش و پرورش به رقابت می پردازند.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :