پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

یک گروه همیار طبیعت در بهمئی در اقدامی جالب و خودجوش سطل زباله های بتنی در منطقه تفریحی دوقلعه شهرستان احداث کرد.

به گزارش“صبح خرد”، یک گروه همیار طبیعت در بهمئی در اقدامی جالب و خودجوش سطل زباله های بتنی در منطقه تفریحی دوقلعه شهرستان احداث کرد.

این گروه همیار طبیعت با صدور بیانیه ای با اشاره به اینکه طبیعت جزئی از تاریخ، هویت و خاطرات آنان می باشد، هدف از این کار را  نهادینه کردن فرهنگ محافظت از طبیعت و جلوگیری از تخریب و ریختن زباله که موجب برهم زدن چشم انداز و نمای زیبای طبیعت می شود، اعلام نمود.

این گروه به صورت خود جوش و جمع آوری کمک های مردمی اقدام به ساخت شش سطل زباله بتنی در منطقه گردشگری دوقله در قلعه نادر کرد ؛ این جعبه های بتنی از ابتدای مسیر سه راهی دوقلعه شروع شده و تا کمپ های دوقله در قلعه نادر را پوشش می دهند.

گروه همیاران طبیعت بهمئی در اطلاعیه خود آورده است:

از همه عزیزان طبیعت دوست که جهت ورزش روحی و جسمی و اوقات فراغت خود به این منطقه تشریف می برند خواهشمندیم که محبت فرمائید:

۱. از ریختن زباله در طبیعت خودداری و زباله های خود را داخل کیسه و در یکی از جعبه های بلوکی کنار جاده بیندازید.

۲. لطفا از شکستن جعبه یا استفاده دیگر از این جعبه ها، خودداری فرمائید.

۳. هدف از این کار، صرفا جمع آوری زباله تنها نیست، بلکه فرهنگ سازی و نهادینه کردن فرهنگ زیست محیطی در بین فرزندانمان و در نهایت برداشتن گامی به جلو می باشد.

از مهندس تقوی شهردار محترم شهر لیکک، مهندس کوکبی از کارکنان زحمت کش و مردم مدار شهرداری، وحید جاوریان، صاحب کارخانه شن و ماسه که هر کدام در تامین بخشی از مصالح کمک کردند، ازطرف گروه همیاران طبیعت  تشکر و قدردانی بعمل می آید.

این گروه همیار طبیعت اعلام آمادگی کرد در صورتی که شرایط(به خصوص مسئله تامین آب مورد نیاز) فراهم شود، چند حلقه سرویس بهداشتی برای  رفاه حال شهرندان در منطقه احداث می شود.

 

محمد (بدرخون) جاوریان

سید حسین اسعدی خوب

محمود جعفری

هوشنگ معین فر

افشین جاوریان

سیدمهدی اسعدی خوب

منبع : آوای ماغر

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :