پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

در اقدامی ماندگار و ارزشمند خانواده مرحوم علی ضامن پیمان فرهنگی دهدشتی اهل روستای کلایه مبلغ دیه را به امر مهم مدرسه سازی اختصاص دادند.

به گزارش“صبح خرد” وبه نقل از روابط عمومی آموزش وپرورش دهدشت”، عصر روز شنبه با حضور نماینده مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی ،فرماندار کهگیلویه، معاون پشتیبانی و سواد آموزی اداره کل آموزش وپرورش استان،مدیر کل سازمان نوسازی مدارس استان ،مدیر،معاونان و کارشناسان  آموزش وپرورش دهدشت  و مردم روستای کلایه  مدرسه سه کلاسه متوسطه اول دخترانه کلنگ زنی شد.

مساحت این مدرسه سه کلاسه ۴۵۰ متر مربع می باشد که به شکل مشارکتی توسط سازمان نوسازی و خانواده مرحوم علی ضامن پیمان احداث می شود.

کل مبلغ اختصاص یافته جهت احداث این مدرسه ۶۵۰ میلیون تومان می باشد که ۳۰۰ میلیون آن توسط خانواده پیمان و ۳۵۰ میلیون تومان توسط سازمان نوسازی مدارس اختصاص یافت که در مدت یک سال به بهره برداری می رسد.

معاون توسعه مدیریت وپشتیبانی آموزش وپرورش استان هم گفت: این اقدام زیباترین جلوه ایثار از خانواده یک معلم در مسیر تعلیم وتربیت فرزندان است وهمه باید قدردان خانواده آنها باشیم.

اردشیر یاری گفت: تاکنون خیرین مدرسه ساز بیش از هزار و۴۰۰کلاس درس در استان ساخته اند وبرگزاری جشنواره های خیرین مدرسه ساز بطور مستمر ادامه دارد.

مدیرکل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان هم گفت: این فضای آموزشی در زمینی به مساحت ۴۰۰مترمربع ودر۳کلاس درس ساخته می شود.

جهان مهرابی گفت: برای تکمیل این فضا ۶میلیارد و۵۰۰میلیون ریال اعتبار نیاز است که ۳میلیارد آن از سوی خانواده فرهنگی مرحوم علی ضامن پیمان اهدا شد.

آقای پیمان پدر مرحوم هم گفت: فرزندم از معلمان آموزش وپرورش بود که در حادثه ای به دیار بافی شتافت ودیه مرحوم صرف ساخت مدرسه وخدمت به تعلیم وتربیت می شود.

گفتنی است مرحوم پیمان از فرهنگیان شهرستان کهگیلویه  در حادثه تصادف دعوت حق را لبیک  گفت.

 

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :