پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

معاون سیاسی استاندار کهگیلویه وبویر احمد  همچنان و بعد از طی یک روز پر حاشیه در مسیر تناقض گام بر می دارد.

به گزارش“صبح خرد”، بعد از اعتراض فعالان سیاسی  و واکنش تند رسانه های کهگیلویه نسبت به شکل و شیوه تغییر فرماندار کهگیلویه کاظم نظری که کارگردان این نماش تحقیر آمیز بود بلافاصله و در اقدامی غیر حرفه ای در گفتگو با برخی رسانه ها مدعی شد علی پوزش دو ماه پیش از زمان تودیع خود مطلع بود.

در اینکه وی ابتدایی ترین قواعد مدیریتی یعنی ایجاد آرامش بعد از یک حاشیه زیاد را رعایت نکرده که البته از وی با توجه به سوابقی که دارد چندان بعید نیست ،اصل قضیه را وارانه جلوه دادن و مخاطبان و معترضان را کم هوش فرض کردن نکته ای است که جای تامل بسیار دارد بدان دلیل که معاون سیاسی استانداری یک استان چرا و به چه دلیلی به خود اجازه می دهد آنچه را در ذهن خود پرورانده به گمان خود و با ادبیاتی خاص به خورد مردمی دهد که فقط از وی و تیم مدیریتی استانداری انتظار رفتاری در شان مردم کهگیبلویه داشتند.کاظم نظری مدعی بود پوزش دو ماه پیش از زمان تودیع خود آگاه بود اما فرماندار سابق کهگیلویه در گفتگوی کوتاهی به این ادعا واکنش نشان داد و به نظر می رسد با توجه به صحبت های علی پوزش نقاب از چهره واقعی معاون سیاسی استاندار برداشته خواهد شد و”خود واقعی” وی مشخص می شود.

پوزش گفت : حدود دو ماه پیش استاندار با دعوت از بنده به اتاق خود درخواست کرده که با توجه به شرایط به حوزه استانداری بروم و به عنوان مدیر کل مشغول به خدمت شوم که بنده به ایشان گفتم اگر قصد دارید که بنده با شما همکاری کنم ترجیح می دهم در کنار مردم کهگیلویه باشم و به خدمت رسانی به شهرستان کهگیلویه ادامه دهم .بعد از این اتفاق معاون عمرانی استانداری با دعوت از بنده به اتاق خود مدعی شد که بهترین شخص برای اداره فرمانداری کهگیلویه شما هستید و بنده این موضوع را به اطلاع استاندار می رسانم.

پوزش ادامه داد ؛چند روز بعد معاون عمرانی در دهدشت صراحتا گفت : با توجه به در نظر گرفتن همه ی شرایط تصمیم استاندار بر ابقا شما و ادامه فعالیت شما است.

فرماندار سابق کهگیلویه در مورد زمان و شیوه مطلع شدن خود از زمان تودیع و معارفه گفت : شب قبل از زمان تودیع معاون سیاسی زنگ زد که آمادگی داشته باشید فردا زمان تودیع و معارفه فرماندار کهگیلویه است و بنده به وی گفتم اجازه دهید برای روزهای آینده و به شکلی شایسته مردم و کارکنان فرمانداری مراسم برگزار شود که وی اصرار داشت که زمان فردا خواهد بود و از ذکر نام جانشین نیز امتناع کرد.

علی پوزش در پایان گفت : بنده خواستار حضور اعضای شورای اداری در جلسه بودم که معاون سیاسی قبول نکرده و معتقد بود لزومی ندارد.

واما ؛ دقت در صحبت های معاون سیاسی استاندار و فرماندار سابق کهگیلویه چندین سوال را موجب می شود که امیدواریم معان سیاسی استاندار به مردم شفاف پاسخ دهد.

یک ؛ جناب آقای نظری چه دلیلی دارد فرماندار عزل شده جانشین خود را نشناسد و آیا این عدم اعتماد به فرمانداری نبود که بیش از سه سال در شهرستان محروم کهگیلویه مشغول خدمت بود ؟

دوم ؛ معاون سیاسی استاندار کهگیلویه وبویر احمد؛ چرا به مردم کهگیلویه شفاف توضیح نمی دهید ،چرا همه ی کارکنان فرمانداری از حضور در جلسه معارفه فرماندار جدید سرباز زدند و دلیل اعتراض آنها چه بود؟

سوم ؛ شما که صراحتا بیان کردید انتخاب فرمانداران قطعا از بدنه وزارت کشور خواهد بود و فراموش کردید که خود شما وزارت کشوری نیستید چرا به آن چه خود و استاندار بارها گفتید عمل نکردید ؟

چهارم ؛ صریح و شفاف برای مردم نجیب کهگیلویه توضیح دهید علت اصلی انتخاب فرماندار جدید چی بوده وکدام یک  معیارهای مورد نظر شما را داشته و آیا جغرافیای مشترک محل تولد شما و آقای نیکبخت در این انتخاب موثر نبود ؟

پنجم ؛ جناب آقای نطری ؛ مردم کهگیلویه بی اطلاع نیستند که شما یار غار و دوست نماینده بویراحمد و دنا و از عوامل اصلی پیروزی میلیمتری  وی در راه رسیدن به مجلس شورای اسلامی بودید ،آیا نگرانی جعفر نیکبخت و عدم تمایل وی به غلام محمد زارعی و احیانا عدم همراهی احتمالی با زارعی در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی و اهدا صندلی فرمانداری کهگیلویه نگون بخت به نیکبخت درصدد ترمیم ارتباط و کمک به نماینده بویراحمد ودنا نبودید؟

ششم ؛ فرماندار سابق بویراحمد و استاندار استان ؛  صراحتا به مردم بگوییند  پوزش چه مشکلی داشت که ناگهانی و مخفیانه و بدور از چشم رسانه ها کنار گذاشته شد؟ تفکر مردم چنان با اختلاس های کلان و …آشنا شده اند که الان گمان میکنند جناب پوزش واقعا دارای چنین مسائلی بوده که این شکلی کنار رفت ، اگر چنین است مردم حق دارند بدانند که مسئولان آنها چگونه اند و چرا تاکنون چنین تودیع و معارفه ای سابقه نداشت ؟

جنای آقای نظری؛ یادمان نمی رود عملکرد شما در زمان تصدی فرمانداری بویراحمد و برگزاری تنش زای انتخابات هفت اسفند به نحوی که همه ی کاندیدها از همه جریان های سیاسی خود گویای خیلی از مسائلی است که قطعا در فرصتی مناسب بدان پرداخته خواهد شد.

یقینا در روزهای آینده بررسی کارنامه استاندار کهگیلویه وبویر احمد و احتمال کاندیدا شدن وی در استان ایلام ، شیوه و مشی خاص مدیر کل حوزه استانداری و نوع آمدن ایشان به استانداری کهگیلویه وبویر احمد ، بررسی عملکرد معاون برنامه ریزی و خاصا نقد جدی عملکرد و گذشته سیاسی ،مدیریتی کاظم نظری را بر اساس رسالت خطیر خبری تحلیلی خود و احترام و دفاع از مردم استان به اطلاع مردم خواهیم رساند……

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir) 

این خبر را به اشتراک بگذارید :