پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

جلسه شورای سلامت کهگیلویه با حضور معاون فرماندار کهگیلویه و دیگر اعضای شورا در فرمانداری دهدشت برگزارشد.

به گزارش“صبح خرد”، این جلسه پیرامون پیگیری ۳ مصوبه جلسات گذشته شورای سلامت از جمله آسفالت کردن و رفع نواقص بهداشتی ترمینال شماره ۲دهدشت،تعیین جایگاه نخاله های ساختمانی به بیرون شهر و مشکلات کشتارگاه دهدشت برگزار شد.

شهردار سوق در این جلسه با اشاره به مشکلات ترمینال شماره ۲ دهدشت اظهار کرد : حقیقتا بعد از اتمام جلسات ازحضورخود در جلسات احساس ندامت و پشیمانی می کنم، تا جایی که اطلاع دارم این هشتمین جلسه ای است که علاوه بر مسئله کشتارگاه پیرامون آسفالت کردن ترمینال شماره ۲ نیز صحبت می شود و در جلسه قبل نیز که دکتر پوزش(فرماندار سابق کهگیلویه) حضورداشت و وضعیت ترمینال شماره ۲ آخرین موردی بود که به آن اشاره شد و من نیز تا حدودی از وضعیت جلسه ناراحت بودم.

غندی با بیان اینکه ۲ سال است شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه فشار می آورد و مشکلات ترمینال شماره ۲ را در شورای سلامت مطرح می کند ولی تا الان هیچ نتیجه ای نداشته است تصریح کرد: هر بار که جلسه ای برگزار می شود مصوبه ای دارد که جلسه ای دیگری برگزار شود تا ببینیم انشاالله در جلسه بعد آن یک برنامه خوبی داشته باشیم!

وی ادامه داد:مسئله ،نارضایتی مردم است گاراژ ۴ شهر (لنده،قلعه رئیسی،سوق،دیشموک) در ترمینال شماره ۲ دهدشت مستقر است ،روزانه جمعیت زیادی از سوق به شهر دهدشت رفت و آمد دارند که مرتب به شهرداری سوق مراجعه و ابراز ناراحتی می کنند،حتی جای ایستادن در گرما و یا شرایط بارانی در ترمینال شماره ۲ دهدشت ندارند،شدت گرما و سرما باعث می شود زن و دختر مردم به سرویس های بهداشتی پناه ببرند، شما خودتان تشریف ببرید و ببینید  که این وضعیت حاکم است یانه؟ این وسط تکلیف مردم چه می شود ؟! شهردار سوق عنوان کرد:بارها صحبت کرده ام که اجازه دهید خود سایه بان ،آبسرد کن و امکانات بیاوریم که موافقت نکردید و اعلام کردید خلاف قانون است،الان تکلیف چیست؟! غندی افزود:این مسئله بر می گردد به شهرداری دهدشت ، امروز باید تکلیف مشخص شود و شهردار دهدشت در این جلسه یا جلسه ای در آینده نزدیک تکلیف را مشخص کند،اینگونه نباشد الان نیز بگویید جلسه ای تشکیل می دهیم تا در آن جلسه برای جلسه بعد آن برنامه خوبی داشته باشیم.

وی بیان کرد : جناب خسروی الان شهردار دهدشت در جلسه حضور دارد تکلیف گاراژ سوق را مشخص کنید،یا اجازه دهید هر جایی داخل شهر که دلمان خواست گاراژمان را ببریم امکانات ،خرج و درآمدش نیز برای خودمان باشد ،من دیگر از جلسات شورای سلامت و شورای اجتماعی ناامید شده ام امروز می خواهم تکلیف مشخص شود!

هیچ کسی نمی تواند مارا مجبور به حضور رسانه ها در جلسات کند.

معاون فرماندار کهگیلویه نیز در این جلسه روابط عمومی فرمانداری را مخاطب قرار داد واظهار کرد : معمولا در جلسات بحث هایی مطرح می شود که گاهی برخی رسانه ها ی ما خوش سلیقه هستند حاشیه نگاری می کنند،حاشیه نگاری یعنی اینکه تیتر می زنند این جلسه برگزار شد و ریز به ریز تمام صحبت هایی که در جلسه مطرح می شود را بیان می کنند که کار قشنگی هم هست.

اسلام خسروی بیان کرد : اما برخی رسانه های ما یک الگو گیری ضعیفی از این موضوع می کنند و مثلا الان شهردار سوق فرمودند که ما نا امید از جلسات بیرون می رویم و الان این تیتر می شود که بدسلیقگی هست. خسروی ضمن تشکر از حضور و فعالیت رسانه ها ادامه داد: تعامل ما با رسانه ها تا جایی است که بدانیم این تعامل در جهت نفع وخدمت به مردم  ودر جهت گره گشایی از مشکلات آنان است اما اگر ببینیم درمسیری می رود  که جز عوارض اجتماعی، نارضایتی و نا امیدی در جامعه چیزی ندارد مجبوریم که جلساتمان را بدون حضور رسانه ها برگزار کنیم و هیچ منعی نداریم و هیچ کس هم نمی تواند ما را مجبور کند که اگر مثلا در مورد ترمینال جلسه ای برگزار می کنیم رسانه ها حضور داشته باشند.

معاون فرماندار کهگیلویه روابط عمومی فرمانداری را مخاطب قرار داد و گفت : شما که با رسانه ها در ارتباط هستید به آن ها بگویید تیتر ها درست انتخاب شود ،اینکه شهرداری ۲۰ دقیقه صحبت کند و در لابه لای صحبت هایش گاهی ممکن است  بگوید من از این جلسات نا امید می روم بیرون این نباید تیر شود که در جامعه نا امیدی به بار بیاورد و گفته شود که  بله شهردار سوق از جلسات شورای سلامت هیچ امیدی ندارد، اگه امید نیست  این مشکلات و بحث کشتارگاه که در شورای سلامت  برطرف می شود چیست؟ خسروی افزود: تمام اتفاقاتی که دوستان(شهرداری دهدشت) فرمودندTاتاق پیش سرد ۶۰ میلیونی،دفع فاضلاب،اتفاقا این ها  همه در دوره ای بود که خود بنده در جلسات حضور داشتم !یک جلسه ای برگزار کردیم و شهردار دهدشت را به ساعت ملزم کردیم یعنی مصوب شد که برای اجرای  بند شماره فلان ،۲۴ ساعت فرصت دارید،بند شماره فلان نیز یک هفته و همه آن ها هم انجام شد، بنا براین انتظار داریم رسانه ها اگر حاشیه نگاری می کنند ایرادی ندارد به تمام صحبت ها اشاره شود و در انتخاب تیتر ها جوری عمل نشود که در جامعه نا امیدی دیده شود.

وی سپس شهردار دهدشت را خطاب قرار داد و گفت :توضیح دهید چه برنامه ای برای آینده ترمینال شماره ۲دارید؟  ۷مصوبه پی در پی در طول دوسال برای یک آسفالت ۱۰ تنی! سعید یگانه دبیر شورای سلامت نیز دراین جلسه با اشاره به اینکه شورای شهر منتخب مردم هستند و شهرداری ها هم منتخب شورا ها لذا باید به مردم توجه ویژه کنید اظهار کرد:از سال ۹۵ تا خرداد ماه ۹۷،هفت مصوبه پی در پی پیرامون آسفالت ترمینال شماره ۲ دهدشت داشتیم، ۷ مصوبه پیرامون یک آسفالت ۱۰ تنی داشته ایم!

یگانه عنوان کرد:اینجا جلسه تصمیم گیری است نه اینکه بگوییم اقای فلانی شما چه اقدامی  می خواهید انجام دهید،اینجا باید مصوب شود که مثلا ظرف ۲ ماه آینده ترمینال آسفالت شود و اعضا موظف هستند انجام دهند،و شما به عنوان معاون فرماندار یا خود فرماندار نیز نظارت داشته باشید. اسفندیار برخه شهردار دهدشت نیز اظهار کرد:برای آینده ترمینال شماره ۲، شهرداری ها همکاری کنند و زمین را تملک کنیم یا جای دیگری برای شهرداری دهدشت زمین تملک کنند! برخه ادامه داد:در خصوص آسفالت ترمینال شماره ۲ شهرداری ها قیر در اختیار شهرداری دهدشت قرار دهند تا با وسایل خود آسفالت را انجام دهیم. در نهایت مصوب شد شهرداری های (سوق،دیشموک،قلعه رئیسی)قیر را تامین و در اختیار شهرداری دهدشت بگذارند تا ظرف ۱۰ روز آسفالت را انجام دهد. جایگاه نخاله های ساختمانی دهدشت هنوز تعیین نشده است عزیزی رئیس محیط زیست کهگیلویه نیز در این جلسه پیرامون تعیین جایگاه نخاله ساختمانی دهدشت اظهار کرد:۵ نقطه را مشخص کردیم که ۲ نقطه مورد تایید راهداری نبود،۲ نقطه نیز مورد تایید امور اراضی قرار نگرفت و منابع طبیعی نیز با نقطه دیگر موافقت نکرد،لذا برای تعیین مکان کارشناسی شده برای نخاله های ساختمانی تا پایان هفته آینده زمان می خواهیم. در صورت شفاف سازی،با شهرداری دهدشت همکاری داریم نوری شهردار چرام نیز در خصوص مشکلات کشتارگاه دهدشت اظهار کرد:شهرداری دهدشت باید در بحث واگذاری کشتارگاه به پیمانکار شفاف سازی کند تا ما هم همکاری کنیم.

وی ادامه داد: آگهی واگذاری کشتارگاه به پیمانکار باید به اطلاع عموم و شهرداری چرام می رسید چرا کسی که ذینفع است و باید در هزینه ها مشارکت داشته باشد نباید از آگهی اطلاع نداشته باشد! نوری افزود:در بحث حمل گوشت نیز باید شفاف سازی شود که آیا پیمانکار بابت حمل گوشت از قصابان چرامی مبلغی دریافت می کند یا نه؟ وی گفت:آسفالت محوطه کشتارگاه را انجام می دهیم و پس از دیوار کشی نیز درب ورودی از درب اصلی جدا می شود. بیش از ۲۰۰میلیون هزینه کرده ایم اسفندیار برخه نیز در خصوص کشتارگاه دهدشت اظهار کرد:ماهانه ۲ میلیون و ۱۳۰ هزار تومان در آمد شهرداری دهدشت از بابت واگذاری کشتارگاه به پیمانکار است که در طول سال می شود۲۲میلیون تومان در حالی که اتاق پیش سردی که تهیه کردیم ۶۰میلیون هزینه داشت. برخه ادامه داد:در این مدت ۸ ماه شهرداری دهدشت بیش از ۲۰۰میلیون هزینه کشتارگاه کرده است. وی خطاب به شهردار چرام گفت:آسفالت محوطه را انجام دهید دیوار کشی کشتارگاه نیز به عهده شهرداری دهدشت است.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :