پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

پذیرش دانشجو بدون ازمون در تنها دانشگاه دولتی شهرستان کهگیلویه آغاز شد.

به گزارش“صبح خرد”، در روزهای کنکوری سال وبا توجه به شروع زمان تعیین رشته داوطلبان کنکور سراسری،پذیرش دانشجو از طریق کنکور سراسری و همچنین از طریق سوابق تحصیلی(بدون ازمون) در دانشگاه پیام نور دهدشت اغاز شد.

گنجی پور رئیس دانشگاه پیام نور دهدشت در این خصوص عنوان کرد:از مزیت های دانشگاه پیام نور،شهریه پائین،وجود رشته های پرکاربرد مقطع کارشناسی،وام دانشجوئی،سنجش علمی استاندارد،کیفیت علمی بالا،قبولی زیاد فارغ التحصیلان این دانشگاه در ازمون های استخدامی و تحصیلات تکمیلی می باشد به نحوی که در همین ازمون استخدامی اخیر اموزش و پرورش بسیاری از پذیرفته شدگان از فارغ التحصیلان دانشگاه های پیام نور منطقه می باشند.

ایشان در ادامه افزود ؛ همزمان با تعیین رشته داوطلبان،پذیرش بدون ازمون دانشجو در دانشگاه پیام نور دهدشت از ۱۵ تا۲۰ مرداد انجام خواهد شد. ایشان همچنین به وجود رشته های پرطرفدار مقطع کارشناسی از جمله رشته های حقوق مدیریت روانشناسی علوم تربیتی مشاوره علوم سیاسی حسابداری تربیت بدنی زیست شناسی کشاورزی مهندسی کامپیوتر صنایع معماری و … در پیام نور دهدشت را فرصت مناسبی برای ادامه تحصیل داوطلبان و همچنین جمع کثیری از علاقه مندان به ادامه تحصیل برشمردند.

ویبه شهریه ی پایین دانشگاه پیام نور اشاره کرده و عنوان کردند دانشجویان میتوانند نزدیک به پنجاه درصد شهریه را نیز از طریق وام دانشجویی صندوق رفاه تهیه کنند که این وام ها بعد از فارغ التحصیلی به صورت اقساط ناچیز بازپرداخت خواهد شد.

گنجی پور  در ادامه افزود ؛ با توجه اعلام سازمان سنجش مبنی بر عدم پذیرش دانشجو از طریق تکمیل طرفیت در سال جاری، فقط در بازه زمانی۱۵تا۲۰مرداد امسال داوطلبان فرصت تعیین رشته و ورود به دانشگاه پیام نور را دارند.

عدم الزام به حضور در کلاس از مزایای پیام نور برای ادامه تحصیل افراد شاغل و کامندان دولت(از جمله معلمان،نظامیان، کارکنان ادارات و …) و همچنین زنان خانه دار و علاقه مند به ادامه تحصیل می باشد.

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :