پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

جلسه ای با حضور فرماندار کهگیلویه و بخشداران در فرمانداری دهدشت برگزار شد.

فرماندار کهگیلویه در این جلسه به آیتم های بخشدار مورد نظرش اشاره و مهمترین آن را هم سویی با دولت دانست و اظهار کرد:بخشداری که هم سو با دولت نباشد باید استعفا نمایند و اگر استعفا نکند حتما ابلاغش را لغو می کنیم.
جعفر نیکبخت با بیان اینکه:بخشداران باید عملکرد مدیران را رصد و مطالبات مردم را به آن ها گوشزد کنند تصریح کرد:به مدیران کم کاری که پاسخگوی مردم نیستند تذکر دهید و نسبت به تخریب عملکرد دولت حتما واکنش نشان دهید.
نیکبخت با اشاره به اینکه  مدیرانی که هم سو با دولت نیستند خود نیز استعفا دهند،در غیر این صورت ابلاغشان را لغو می کنیم. ،خطاب به بخشداران عنوان کرد:مدیرانی که پاسخگوی مردم و هم سوی با دولت  نیستند را به ما معرفی کنید.
وی با اشاره به اینکه شکایت های مبنی بر اینکه برخی  از بخشداران،برای رسیدن به اهداف شخصی خود،برخوردهای تند و زننده ای دارند به دست ما رسیده است بیان کرد: برای رسیدن به اهداف شخصی با مردم و مسولین برخورد نامناسب نداشته باشید ،در هیچ جای دنیای کسی زیر بار حرف زور نمی رود،مردم آگاه و تیز بین هستند ،درکشان زیاد است و اهداف شخصی را با اهداف مسئولیتی که در خدمت مردم باشد به وضوح تشخیص می دهند!
فرماندار کهگیلویه ادامه داد:بخشداران باید از نزدیک با مردم در ارتباط باشند و درد مردم را لمس کنید، صعه صدر داشته باشید با رفتار و گفتارتان مردم را نرنجاند.
نیکبخت با بیان اینکه:گمان نکنید اگر اینجا نشسته ایم رفتارتان را کنترل نمی کنیم ،بلکه به طور نامحسوس، رفتار و عملکرد شما رصد می شود و قطعا در ارزیابی  شما این رفتارها لحاظ خواهد شد تصریح کرد: شما باید تعاملی سازنده با مردم و مدیران، با ائمه جمعه،نیروی امنیتی و قضایی برقرار کنید.
وی گفت: در صورتی که بخشدار با مجموعه مدیران و مردم تعامل سازنده داشته باشد و همسو با دولت و مجری سیاست های دولت باشد از سوی بنده به طور جدی حمایت خواهد شد.
فرماندار کهگیلویه رعایت  سلسله مراتب اداری را از وظایف بخشداران برشمرد و گفت:امور اجرایی و اداری را از طریق فرماندار پیگیری کنید شما نمی توانید مستقیما با استان مکاتبه داشته باشد.
نیکبخت شناسایی و معرفی استعدادها،قابلیت ها ،راه برون رفت از محرومیت، راه های توسعه و پیشرفت شهرستان را از دیگر وظایف بخشداران دانست و اظهار کرد:این ظرفیت ها راشناسایی و به ما گزارش دهید ،برنامه ریزی خواهد شد تا در آینده این مناطق توسعه و پیشرفت داشته باشند.
وی همچنین عنوان کرد:عملکرد مدیران،حوادث،وقایع و همچنین تهدیداتی که در منطقه وجود دارد را به صورت هفتگی و حضوری به ما گزارش دهید.
فرماندار کهگیلویه با بیان اینکه:شخصا جلسه شورای اداری در بخش ها را تشکیل می دهم و به مدیران تذکر خواهم داد تصریح کرد: شما باید جایگاه فرمانداری را به آن برگردانید، جایگاه فرمانداری در شهرستان کهگیلویه جایگاه مناسبی نیست اقتداری که مجموعه فرمانداری باید داشته باشد را ندارد.
نیکبخت در پایان مطرح کرد:اقتدار لازم را باید با تعامل و رفتاری مناسب و گوشزد کردن وظایفمان ،با آگاهی بخشیدن به مردم نشان دهید ،ولی با جنگ و دعوا کاری پیش نخواهید برد.
 
بخشداران در ملا اتهام هستند
بخشدار مرکزی نیز در این جلسه اظهار کرد:وقتی فرماندار اقتدار و قدرت مانور را به بخشدار دهد ،بخشدار می تواند حرکت کند و قدرت و توانایی ما در سطح بخش ها توسط جناب عالی است.
حسینی پروردر رابطه با همسویی بخشداران با دولت عنوان کرد:مجموعه بخشداران در این دوره با رعایت قانون برای موفقیت دولت تدبیر وامید فعالیت کردند
وی با اشاره به اینکه در حوزه سیاسی کار می کنیم و در ملا اتهام هستیم خطاب به فرماندار گفت: انتظار داریم اگر گزارشی در مورد بخشداران ارائه می شود اگر صلاح بدانید به صورت محرمانه از ما بخواهید که فلان اشتباه را دارید و اصلاح بفرمایید.
 
کسانی که بخشداران را تخریب می کنند فرا دولتی هستند
 بخشدار دیشموک نیز در این جلسه اظهار کرد:در اقتدار فرمانداربیشتر از همه بخشداران ذی نفع هستند که به این نفع دولت نیز هست.
حسن امیریان عنوان کرد:بخشداران برای استقرار دولت زحمت کشیدند و وظیفه خود می دانیم از دولت،رئیس جمهور و سیاست های او دفاع کنیم.
وی گفت کسانی که بخشداران را تخریب می کنند نهاد های فرادولتی هستند که انتظار داریم در برابر نهادهای فرا دولتی از ما حمایت کنید.
امیریان وجود معارضات بر سر راه اجرای پروژه ها را از جمله مشکلات دانست و بیان کرد: در برنامه ریزی برای بخش ها ،ملاک را شرایط عمرانی،اقتصادی، وضعیت فرهنگی بخش ها و گستردگی بخش قرار دهید.

مدیران تنبل هستند
بخشدار سوق نیز در این جلسه در خصوص حمایت از دولت بیان کرد:اگر آرای بخش سوق نبود ،آقای روحانی در این استان اول نمی شد.
رزمجو گفت:محرومیت ها در روستاها زیاد است ۱۶ روستا را با تانکر آبرسانی می کنیم ،راه های ارتباطی روستاها مناسب نیست .
وی در پایان مطرح کرد:مسولان ادارت تنبل هستند و رسیدگی نمی کنند.
مدیران نسبت  به بخش ها بی توجه هستند
بخشدار چاروسا نیز اظهار کرد:تمام تلاش خود را می کنم تعامل میان مردم و مسولین حفظ شود.
محمودی عنوان کرد:مدیران شهرستان توجهی به بخش ها ندارند هر روز تماس می گیرم مدیرا ن توجهی نمی کنند،انگار مدیری که در دهدشت نشسته  است فقط مدیر شهر دهدشت است نه مدیر شهرستان،در حالی که باید بداند مدیریتش بیشتر باید متوجه بخش ها باشد.
وی گفت:در جهت شناسایی توانمندی ها و پتانسیل ها ونقاط ضعف تلاش می کنم ودر این مدت که روی کار آمدم تلاش کردم جایگاه واقعی و اقتدار دولت را با پشتوانه قانون حفظ کنم.
پاسخ فرمانداربه برخی سوالات بخشداران
فرماندار کهگیلویه در جواب بخشدار مرکزی که بخشداران را در در ملا اتهام میدانست اظهار کرد:ما چشم و گوش بسته هیچ چیز را نمی پذیریم و در مورد هر مسئولی جواب مستند و مکتوب می خواهیم ،شفاهی چیزی نمی پذیرم.
نیکبخت در پاسخ رزمجو که مدیران را تنبل خطاب کرد گفت: اینکه مسولان تنبل هستند درست است نه تنها در بخش ها بلکه در مرکز هم تنبل هستند ولی آن ها را در روستاها می چرخانم.
وی همچنین در پاسخ بخشدار چاروسا در رابطه با جایگاه بخشداران عنوان کرد:جلسه شورای اداری را در بخش ها بر گزار می کنم، به مدیران گوشزد می کنم، ولی بخشداران می توانید جایگاه شان را قدرت دهند با مدیران خیلی صمیمی نشوید و وظایفتان را به نحو احسن انجام دهید و.اگر مدیری تعامل نداشت گزارش دهید.
نیکبخت هم چنین در پاسخ بخشدار دیشموک در مورد معارضات سر راه اجرای پروژه ها گفت:معارضات را می توان با تعامل حل کرد.

کبنا

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :