پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان کهگیلویه صبح دیروز در فرمانداری برگزار شد.

به گزارش“صبح خرد”،جلسه ی کمیته برنامه ریزی کهگیلویه با حضور شهابی فر معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و نماینده کهگیلویه به ریاست فرماندار و حضور مدیران شهرستان برگزار شد.

تفاوت این جلسه با جلسه سال قبل تغییر فرماندار شهرستان بوده و علی پوزش فرماندار سابق کهگیلویه جای خود را به جعفر نیکبخت داد.نکته جالب این نشست جایی بود که نماینده کهگیلویه دئر مجلس شورای اسلامی در اقدامی خلاف روش معمول و عرف تشریفات جلسات در جایگاه رئیس جلسه که قاعدتا فرماندار شهرستان بود نشسته که اقدامی در نوع خود جالب و عجیب بود از آن جهت که ریاست جلسه کمیته برنامه ریزی فرماندار شهرستان است نه نماینده کهگیلویه….

انتقادات تند عدل هاشمی پور از دو مدیر کلی که قبلا هر دو در شرایط خاصی مورد حمایت وی بودند از نکات دیگر این جلسه بود بدان جهت که بر اساس اخبار دریافتی از منابع موثق هر دو مدیر کل مورد نقد یعنی مدیران کل ورزش و جوانان و راه و شهرسازی به زودی عزل می شوند و حتی گزینه جانشینی راه هم تا حد زیادی مشخص شده است.

یکی از نکات جالب در صحبت های نماینده کهگیلویه این بود که وی گفت ؛ هیچ پروژه ای در کهگیلویه در هفته دولت افتتاح نمی شود و این در حالی است که غالب جملات و کلمات وی در سخنرانی ها در مدتی که نماینده مردم کهگیلویه بوده این بود که کهگیلویه بزرگ در زمان من کارگاه بزرگ عمرانی شده و یا داستان آماده باش های معروف در کنار سایر وعده های دیگر ؛ حالا معلوم نیست آن همه شعار و وعده و کارگاه عمرانی شدن حرف درستی نبوده یا عدم اففتاح حداقل یکی از آنها در هفته دولت !؟

تقدیر معاون سازمان برنامه و بودجه استان از اداره راه و شهرسازی در حالی که مردم شهرستان حداقل رضایتی از عملکرد این اداره ندارند نکته دیگر این جلسه بود که معلوم نیست این حمایت شهابی فر از مدیریت راه وشهرسازی تخصصی بوده یا بر اساس عملکرد !

نکته عجیب تر اما انتقاد معاون سازمان برنامه و بودجه ازمظلوم ترین اداره شهرستان یعنی منابع طبیعی شهرستان بوده در حالی که به گواه مردم و مسئولان کارکنان این اداره در عین نداری و نداشتن امکانات همیشه پای ثابت اطفای حریق جنگل ها بودند که این انتقاد شهابی فر باعث رنجش و ناراحتی برخی مدیرام منصف شهرستان شد.

اما خاص ترین حاشیه این جلسه انتقادات به حق ایرج کاظمی جو مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نسبت به مقدار بودجه و نوع مدیریت جلسه بوده که باعث قهر وی و ترک جلسه شد.

سید ایرج کاظمی‌جو هم با انتقاد از بی‌عدالتی در توزیع اعتبارات و همچنین بی‌احترامی معاون سازمان برنامه و بودجه استان به مدیرانی که قصد صحبت داشتند خطاب به شهابی گفت : بالا نشستید یک ساعت از گچساران و تشان و باغچه‌سادات صحبت می‌کنید بخشی از صحبت‌های شما ربطی به کمیته برنامه‌ریزی شهرستان ما ندارد.وی گفت : مدیران دولت تدبیر و امید هستید و موظف هستید از دولت دفاع کنید.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه افزود: اعتبارات سال ۹۷ فرهنگ و هنر جوابگوی نیاز این حوزه نیست ؛ کاظمی‌جو در حالی که می‌گفت این مبالغ ناچیز از اعتبارات فرهنگ هنر ارزانی خودتان، سالن جلسه را به نشانه اعتراض ترک کرد.انتقادات سید کمال الدین دولتخواه سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سکانس دیگر بی نظمی این جلسه بود ؛ سید کمال‌الدین دولتخواه هم نحوه مدیریت جلسه را توهین به شخصیت مدیران دانست و خطاب به معاون مدیریت و برنامه‌ریزی گفت: جلسه را به درستی مدیریت نکردید.

سرپرست  بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه اعتبارات در نظر گرفته برای ساماندهی گلزارهای شهدا را ناکافی دانست و گفت : توزیع اعتبارات از منظر شما بر اساس معیار شخص حقیقی است نه حقوقی.

شهابی عمق محرومیت و خواسته‌های زیاد مدیران را در اداره کردن جلسه سخت خواند و با اشاره به اعتبارات گچساران گفت: گچساران به برکت نفت اعتبارات خوبی دارد بقیه ندارند.

پاسخ غیر مسئولانه و ابتدایی نماینده کهگیلویه به بخشدار دیشموک اوج بد اقبالی مردمی است که امید به توسعه با این نماینده وبرخی مدیران دارند آنجا که ؛ حسن امیریان بخشدار دیشموک هم در اعتراض به نحوه توزیع اعتبارات گفت : جاده تنگ چویل از جاده تشان لنده چه کم دارد که اعتباری برای آن در نظر گرفته نشد ؟

عدل هاشمی‌پور در پاسخ به بخشدار گفت : آن زمانی که قول اعتباراتی خارج از چهارچوب وزارت نفت برای تنگ چویل گرفتم باید می‌رفتی تهران پیگیری می‌کردی تا جذب شود.

شکل نشتن و ترتیب حضور مدیران ،نبود جایگاه مشخص برای رسانه ها ،عدم برنامه ریزی دقیق و نداشتن برنامه مشخص پیش از برگزاری جلسه و از همه مهمتر نا آگاهی فرماندار شهرستان از روند برگزاری چنین جلساتی موارد است که جای هیچ توجیهی ندارند.

جعفر نیکبخت فرماندار شهرستان کهگیلویه به کرات ثابت کرده علی رغم اینکه دارای شخصیت مناسبی از لحاظ اجتماعی است و به لحاظ علمی در حوزه تخصصی خود هم سطح بالایی دارد اما ؛  هیچگاه گزینه مناسبی برای تصدی پست فرمانداری کهگیلویه نبود و بهتر است مدیران ارشد استان از همین امروز به فکر گزینه دیگری برای شهرستان کهگیلویه باشند.

نقدهای شجاعانه و اصلاح طلبانه ایرج کاظمی جو و کمال دولتخواه دو مدیر جوان و اصلاح طلب شهرستان نقطه امید بخش این جلسه بود.

تجمع ارباب رجوع‌های نامه به دست پشت سالن محل برگزاری جلسه و اصرار برای ورود به سالن باعث بی‌نظمی جلسه شده بود.

دقت در نگاشت کوتاه بالا عمق فاجعه در مدیریت یک جلسه که می توانست با درایت بیشتر بهتر و منظم تر برگزار شود را نشان می دهد و ثابت شده کهگیلویه بیش از منابع مالی به مدیران متخصص و توانمند و نماینده زبده در حد غلام تاجگردون نیازمند است.”

قسمتی از متن برگرفته از خبرگزاری فارس”

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :