پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

با محوریت برنامه ریزی جهت بازگشایی مدارس و مشکلات مدارس غیر دولتی ؛ جلسه ی شورای آموزش وپرورش دهدشت برگزار شد.

به گزارش“صبح خرد و به نقل از روابط عمومی آموزش وپرورش دهدشت”، درابتدا مدیر آموزش و پرورش دهدشت با تقدیر و تشکر از حضور مدعوین و بررسی مجموعه مصوبات جلسه قبل شورای آموزش و پرورش شهرستان ، برنامه ریزی و تنظیم فعالیت ها و تمهید مقدمات بازگشایی مدارس با هدف تبیین وظایف و اقدامات کمیته های مرتبط درسطح مدیریت ، بررسی رأی دادگاه در مورد مدرسه غیر انتفاعی اقبال لاهوری شهر دهدشت و چگونگی نظارت و خرج کرد مبلغ اهدایی که از طرف خیری به همت نماینده محترم شهرستان به آموزش و پرورش اهداء شده است را از جمله مهمترین اهداف جلسه عنوان کرد و گفت: انتظار می رود که تمام ادارات  در اجرای هرچه بهتر پروژه مهر همکاری و مشارکت لازم را با آموزش و پرورش داشته باشند .

علی پورک پور گفت: مجموعه ای از اقدامات هر ساله در آموزش و پرورش به منظور آماده سازی مدارس و بازگشایی تحت عنوان پروژه مهر اجراء می شود که انتظار می رود با تمهیدات و مقدماتی که در پروژه مهر امسال صورت پذیرفته است ، درآغازسال تحصیلی جدید نشاط و شادابی خاصی به مدارس اهدا، گردد.

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان کهگیلویه، جلب توجه افکار عمومی جهت مشارکت فعال و تعامل با آموزش و پرورش ،بهسازی و آماده سازی محیط های درون و بیرون (اطراف ) مدارس،تهیه بسته های حمایتی ( نوشت افزار و البسه ) برای دانش آموزان محروم،ارائه خدمات ایمنی درون و بیرون مدرسه ،برنامه ریزی و سازماندهی به منظور ارتقا سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان و همکاری دیگر ادارات خدمات رسان را در جهت هر چه بهتر برگزار شدن پروژه مهر امسال ضروری دانست.  

در ادامه شهردار دهدشت خدمات ارائه شده در سطح شهر و مدارس را وظیفه ای مهم و اساسی دانست و گفت: هر چند برای انجام تمامی مشکلات و رفع نواقصات مبلمان شهری کمبود اعتبار داریم ولی در جهت رفع اینگونه مشکلات و خدمت به همشهریان مجموعه شهرداری و شورای شهر از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.

اسفندیار برخه با توجه به مصوبات قبلی شورای آموزش و پرورش و پیگیریهای انجام گرفته اظهار امیدواری کرد که تمامی مصوبات از جمله محوطه جلوی آموزش و پرورش ، خیابان جلوی مدرسه ابتدایی پسرانه شاهد و اطراف آموزشگاه مدرس تا اوایل مهر ماه مورد بهره برداری قرار گیرند.

سپس نماینده انجمن اولیاء و مربیان در شورای آموزش و پرورش با تقدیر و تشکر از کلیه کسانی که دغدغه خدمت به همنوعان خویش را دارند مجموعه اقدامات انجام گرفته مدیر آموزش و پرورش شهرستان در مورد سازماندهی و ساماندهی معلمان و بازنشستگان را خوب و ارزشمند توصیف نمود و اظهار امیدواری کرد که با تفکر و اندیشه مثبتی که هم اکنون بر آموزش و پرورش شهرستان حاکم گشته است شاهد برطرف شدن نواقصات و مشکلات به نحو مطلوب و اساسی باشیم .

عبدالمحمد رایگانی شاداب سازی فضاهای آموزشی را مورد مهمی در ادامه پروژه مهردانست و گفت: انتظار می رود مسئولین و اعضای کارگروه ها با نظارت و بازدید مستمر از مدارس و بررسی مشکلات و کمبود های آنان نسبت به رفع فوری اقدام کنند تا در فصل بازگشایی مدارس میزبان خوبی برای نوگلان و دانش آموزان شهرستان باشیم.

در ادامه نماینده مدیران متوسطه دوم کمبود سرانه را از مهمترین مشکلات مدارس دانست و خواهان همکاری در جهت رفع مشکلات شد.

سپس نماینده مدیران مدارس ابتدایی مجموعه اقدامات شهرداری و شورای شهر دهدشت  را مهم و ارزشمند تلقی نمود و از آنها به خاطر انجام مصوبات شورای آموزش و پرورش تقدیر و تشکر نمود.

سید روح الله زکی نژاد با برشمردن مجموعه ای از سیاستهای دولت در جهت حمایت از مدارس غیر دولتی رسیدگی و همکاری مسئولین بالاخص فرماندار و ریاست محترم دادگستری و شهرداری و دیگر اعضای شورای آموزش و پرورش در مورد حکم اعلام شده علیه آموزشگاه غیر دولتی اقبال لاهوری را خواهان شد.

زکی نژاد توجه به هوشمند سازی مدارس و نبود کیت های آموزشی و کمک آموزشی ، کمبود توسعه و تجهیزات مدارس ، و ترویج فرهنگ اساسی کتاب و کتابخوانی در مدارس را از دیگر موارد مهم در آموزش و پرورش برشمرد.

 در ادامه مهندس دهگانی نماینده مدارس فنی در شورای آموزش و پرورش نیز توجه ویژه شهرداری و شورای شهر را نسبت به مدارس و شهر قابل تقدیر دانست و تجهیز و تأمین نیازهای مدارس را خواهان شد.

در ادامه رئیس شورای شهر دهدشت هدف ازایجاد پروژه مهر را تعامل و همکاری درون بخشی و برون سازمانی عنوان کرد و سعی در جهت برطرف شدن مشکلات آموزش و پرورش را موردی مهم و اساسی برای شهرداری و شورای شهر دانست.

جمشیدی بحث سنگ فرش و عریض سازی خیابانها و پیاده روهای جلوی مدارس را نوعی نگاه ویژه به مصوبات فرهنگی شورای آموزش و پرورش دانست و گفت: با مجموعه اقداماتی که تا کنون انجام گرفته و در دست اقدام می باشد تا پایان شهریور ماه امسال بقیه مصوبات را انجام خواهیم داد.

سپس آقای مسعودی موسس آموزشگاه اقبال لاهوری با بیان روند اجرای مجموعه اقدامات انجام گرفته در جهت صدور حکم دادگاه علیه این آموزشگاه از مسئولین و ریاست دادگستری خواهان رسیدگی به پرونده شدند.

در ادامه حسین صمدیان کارشناس امور قضایی آموزش و پرورش دهدشت نیز با بیان و قرائت بندهایی از اصل ۴۴ قانون اساسی و بحث خصوصی سازی و آیین نامه استقرار و نظارت بر مدارس غیر دولتی  و ماده ۴  آن خواهان رسیدگی مجدد به حکم صادره علیه آموزشگاه غیر انتفاعی اقبال لاهوری شد.

 در ادامه رئیس دادگستری کهگیلویه با بیان اینکه حرمت و جایگاه علم و معلم باید در جامعه حفظ شود گفت: من در مکتب معلمین بزرگ شده ام و همواره به وجود معلمین و جامعه علمی افتخار می کنم.

 مجید کرمی با درخواست اعضای شورای آموزش و پرورش به بیان مفاد کمیسیون ماده ۱۰۰ در مورد حکم دادگاه علیه آموزشگاه غیر دولتی اقبال لاهوری پرداخت و گفت : این حکم قابل اعتراض می باشد و در کمیسیون مورد بررسی قرار خواهد گرفت و چنانچه معارضات حل شود قابل تجدید نظر خواهد بود.

 در ادامه سرپرست فرمانداری کهگیلویه، آموزش و پرورش را رکن اساسی تعلیم و تربیت دانست و لزوم همکاری و همیاری دیگر ادارات و نهادها با آموزش و پرورش رامورد تاکید قرار داد و گفت: وظیفه تمامی مسئولین حل مشکلات و معضلات  این دستگاه انسان ساز است.

جعفر نیک بخت، تشریح اجرای سیاست گذاری ها در راستای پروژه مهر، تنظیم دستور جلسات کمیته ها ، پیگیری مصوبات جلسات شورای آموزش و پرورش وکمیته ها ، نظارت بر اجرای بهینه فعالیت های پروژه مهردرمدیریت و مدارس تحت پوشش را ازاهم وظایف ستاد پروژه مهر برشمرد.

 

وی با اشاره به اهمیت پروژه مهر از مسئولین آموزش و پرورش خواست که با دقت بیشتری نسبت به تقویت نقاط ضعف سال گذشته اهتمام به خرج دهند.

 

سرپرست فرمانداری کهگیلویه، مهمترین مشکل مدارس غیر انتفاعی شهرستان را استیجاری بودن و عدم تغییر کاربری  آنها عنوان کرد و گفت: تبدیل به احسن کردن املاک در آموزش وپرورش یک ضرورت مهم و اساسی است که در این بین پی گیری و همراهی شهرداری و آموزش و پرورش را می طلبد .

 

نیک بخت تعمیر و تجهیز مدارس در روزهای باقیمانده تا آغاز سال تحصیلی ۹۸-۹۷ را در اولویت همه کار ها دانست و اشاره نمود : تمهید مقدمات برای سال تحصیلی جدید در ابعاد مختلف مانند ثبت نام به موقع دانش آموزان و آماده سازی مدارس و هدایت تحصیلی دانش آموزان از نیازهای ضروری است.

 

 

 

 

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :