پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

اولین جلسه ی طرح”ایران مهارت” در آموزش وپرورش دهدشت برگزار شد.

به گزارش”صبح خرد و به نقل از روابط عمومی آموزش وپرورش دهدشت”، با حضور مدیر و معاوان ،کارشناسان آموزش وپرورش، مدیر و کارشناسان آموزش فنی وحرفه ای و نماینده کانون انجمن های صنفی کشور نخستین جلسه ی طرح”ایران مهارت” در محل آموزش وپرورش دهدشت برگزار شد.

مدیر آموزش وپرورش دهدشت گفت : در راستای سیاست های “اقتصاد مقاومتی” و اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری بر لزوم تحول در نظام آموزش رسمی دوره ی متوسطه اول جلسه ی هماهنگی -توجیهی طرح”ایران مهارت” با هدف ارتقا مهارت های دانش آموزان متوسطه اول و کشف و شناسایی استعداد های و شناساندن حرفه ها و مشاغل در راستای هدایت دانش آموزان به سمت رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش برگزار شد.

علی پورک پور ادامه داد ؛ در این طرح دانش آموز متوسطه ی اول حداقل ۶۰ساعت با توجه به علایق خود با حضور کارشناسان و مربیان آموزش می بینند.

در ادامه علی عسکر اسلام پناه نماینده کانون انجمن صنفی آموزشگاه های کشور به تبین و چگونگی اجرای این طرح در آموزش و پرورش پرداختند و گفت : این طرح با مشارکت آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای در محل مدارس متوسطه ی اول برگزار و ضمن شناسایی استعدادهای دانش آموزان ، یک حرفه مهارتی را با توجه به علایق خود آموزش می بینند.

وی افزود :در این طرح نزدیک به ۱۰۵ استاندارد مهارتی در ۱۲ رشته به دانش آموزان معرفی شده که با حداقل ۱۲ دانش آموز کلاس ها برگزار می شود.

در پایان مقرر شد که ؛ در بازه زمانی یک هفته مدارس مجری طرح مشخص و ۱۰۵ رشته هدف در اختیار مدارس قرار بگیرد تا دانش آموزان نسبت به انتخاب مهارت مورد نظر اقدام نمایند.

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :