پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

دستیار ویژه ارتباطات مردمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:  از برنامه ها، طرح های جامع و معرفت افزا برای ایجاد شور و شعور توامان در پیاده روی اربعین حسینی حمایت می شود.

به گزارش“صبح خرد” وبه نقل ازروابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ سومین جلسه آگاهی بخشی و فرهنگ سازی پیرامون پیاده روی اربعین، پیرو ابلاغ مصوبه ۶۹۴ مورخه ۹۶/۹/۲۱ شورای فرهنگ عمومی کشور و در پی آن تاکید وزیر محترم ارتباطات با هدف “ارتقاء فرهنگی، غنی سازی محتوایی و فرهنگی مراسم راهپیمایی اربعین
با حضور نمایندگانی از صداوسیما، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، بعثه مقام معظم رهبری، خیرین عاشویی، فعالین و تشکل های مردم نهاد اربعینی، اپراتورهای تلفن همراه و سازمان های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار گردید.

سید فرزاد نجات نیا دستیار وزیر ارتباطات فرصت مغتنم و ظرفیت تمدن ساز پیاده روی اربعین را یادآور شد و گفت: تلاشهای زیادی برای مناسبات پوشش ارتباطی در خور شان زوّار از طرف ایران به انجام رسیده و هم اکنون نمایندگانی از شرکت ارتباطات زیرساخت و سازمان تنظیم مقررات رادیویی ایران در بغداد در حال مذاکره با اپراتورهای عراقی برای برای پوشش ارتباطی مسیر پیاده روی نجف به کربلا هستند.

نجات نیا با اشاره به اینکه در کنار کارهای ارزشمند لجستیکی، پشتیبانی و پذیرایی در مواکب، با تاکید وزیر ارتباطات و نگاه فرابخشی به اربعین حسینی با هدف و اولویت برنامه های معرفت افزا برای ایجاد شور و شعور توامان، حمایت از طرح های جامع در حوزه اربعین در دستور کار قرار گرفت. و در این راستا چندین طرح “اربعین پژوهی، نائب الشهید، اپلیکشن های راهنمای زائر و راه حسین، گمشدگان و…” توسط تشکلهای مردم نهاد ارائه و مورد بررسی و تایید قرار گرفت.

دستیار ویژه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی اپراتورها خدماتی را در قالب پیامک به مردم ارائه خواهند داد خاطرنشان کرد: برای آگاهی بخشی پیرامون امنیت، بهداشت و سلامت…بسته های فرهنگی و آشنایی با پیاده روی اربعین و تسهیلگری در امور زائران پیامک های که از سوی اپراتورها ارایه می شود رایگان است.

نجات نیا با بیان اینکه اپراتورهای تلفن همراه برای آگاهی بخشی، اطلاع رسانی و آموزش زائران از مبدا با کمیته های فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین همکاری های لازم را انجام دهد افزود: بستر مناسبی برای دسترسی و ارتباط مشترکان با برنامه های کمیته مذکور فراهم شده است.

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :