پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

کارشناس روابط عمومی آموزش وپرورش دهدشت بر لزوم فرهنگ سازی در مدارس و در بین دانش آموزان تاکید کرد.

به گزارش“صبح خرد”،نشست خبری شهردار و اعضای شورای شهر دهدشت با رسانه های شهرستان برگزار شد.

کارشناس روابط عمومی آموزش وپرورش دهدشت در این نشست گفت : تولید زباله در ایران متاسفانه خیلی زیاد است ودر شهر دهدشت به نسبت متوسط کشوری تولید زباله خیلی زیادی داریم که عمده ی آن به دلیل آگاهی کم خانواده ها است.

ادریس کشاورز به شهردارو اعضای شورای شهر  دهدشت پیشنهاد داد برای کم کردن تولید زباله از پتانسیل آموزش وپرورش استفاده کنید و با ایجاد راهکار و هماهنگی با آموزش وپرورش شهرستان از دانش آموزان به عنوان”شهر یاران” افتخاری استفاده کنید.

وی افزود: آموزش وپرورش آئینه تمام نمای جامعه است و به طور کلی در همه ی خانواده های شهر ما حداقل یک دانش آموز وجود دارد که می شود با ایجاد فضای مناسب و آموزش درست از آنها  به عنوان”شهر یار” افتخاری در خانواده ها استفاده کرد که قطعا با این روش تولید زباله کاهش خواهد یافت.

وی در پایان گفت : با توجه به اینکه چهار نفر از اعضای شورای شهر از فرهنگیان شهرستان هستند یقینا انجام این کار را راحت تر می کند.

محمد حسین جمشیدی رئیس شورای شهر دهدشت گفت : قطعا فرهنگ سازی و نهادینه کردن از سنین خردسالی موثرتر و مفیدتر است افزود : این آمادگی را داریم که در این زمینه با آموزش وپرورش همکاری داشته باشیم.

عضور فرهنگی شورای شهر در ادامه گفت : کار فرهنگی مقوله است که برای شهرداری و شورای شهر اهمیت زیادی دارد و در مدت دو سال گذشته در حوزه فرهنگ کارهای خوبی صورت گرفته است.

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :