پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

به مناسبت هفته گرامی داشت کتاب و کتاب خوانی شورای شهر دهدشت در اقدامی فرهنگی “ایستگاه کتاب”دایر کرد.

به گزارش”صبح خرد”، رئیس شورای  شهر دهدشت گفت : به مناسبت هفته کتاب ونهادینه کردن فرهنگ  کتاب خوانی با همکاری نهضت سواد آموزی ایستگاه کتاب در پارک وسط شهر برگزار شد.

محمدحسین جمشیدی گفت :باور داریم  کتاب نقش مهمی در جامعه ایفا می کند و اگر خواهان جامعه پویا هستیم باید فرهنگ کتاب خوانی را نهادینه کنیم ، به نقش کتاب و کتابخوانی واقف باشیم در غیراین صورت جامعه مصرف گرا خواهیم شد که خروجی آن فقط زیان است.

وی ادامه داد ؛ فضای مجازی  سرانه مطالعه و  کتابخوانی را پایین آورده و اثر نامناسبی روی فرهنگ گذاشت و این فضا مارا به سمت مطالعه پراکنده و نامنسجم سوق داده که  امیدوارم تمام نهادهایی که دغدغه کار فرهنگی دارند و واقف به ارزش کتاب و تاثیر آن بر جامعه هستند پای کار بیایند  و در این زمینه قدم های خوبی بردارند.

جمشیدی افزود ؛ مجموعه شورا و شهرداری تمام قد از این موضوع حمایت خواهد کرد و برگزاری این ایستگاه که با همکاری نهضت سواد آموزی دایر شده و اقدامات مشابه نشان عزم جدی ما برای این کار خواهد بود.

وی در پایان ضمن تقدیر از معاونت سواد آموزی اداره کل آموزش وپرورش استان گفت : این ایستگاه به مدت دو روز دایر خواهد بود و پس از آن تعداد ۱۵۰۰جلد کتاب به مردم اهدا خواهد شد.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir) 

این خبر را به اشتراک بگذارید :