پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

ایمان محمد پور فتح جوان مطالبه گر و صاحب قلم گچسارانی که چندی قبل توسط افرادی ناشناس و به شکلی کاملا مشکوک مورد ضرب وشتم قرار گرفت و مدت چند روز در بستری بوده بعد از گذشت چند ماه هنوز عوامل این اقدام شناسایی نشدند.به دلیل تاخیر فراوان در شناسایی این عوامل جوانان گچسارانی با نگاشت نامه ای به رئیس دستگاه قضا استان تسریع در شناسایی و برخورد با عوامل این کار را خواستار شدند.

به گزارش“صبح خرد”، متن نامه برخی ۵۲۶جوان گچسارانی بدین شرح است ؛ 

ریاست محترم دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد
جناب آقای حجت‌الاسلام و المسلمین حاج غلامرضا مزارعی

با سلام و احترام

جامعه مدنی امروز نیازمند شفافیت گسترده ای است تا هر عاملی که اجزای اصلی ارتباطات اجتماعی را با چالش جدی روبرو نماید، شناسایی گشته و با رفع موانع موجود، شفافیت لازم حفظ و یا ایجاد گردد.
پر واضع است که دو عنصر ضروری امنیت و قانون ستون های محکمی هستند که جهت نیل به جامعه ای آرام، پویا و منطبق با آرمان های عقیدتی-انقلابی کشورمان، توجه عمیق به آنها ضروری می باشد.
مفتخریم که به برکت نظام جمهوری اسلامی و به پاس خون شهدا، ارکان هایی در کشور عزیزمان ایران شکل گرفته است که دستاورد آن امنیت، آرامش، اجرای قانون و همراه با رشد و بالندگی جامعه اجتماعی می باشد.
با این همه، در کمال تاسف، شامگاه ۲۹ اردیبهشت ماه در شهرستان گچساران مقارن گشت با اتفاقی نامیمون و یکی از جوانان فرهنگ دوست، صاحب قلم و مصلح شهرستان، آقای ایمان محمدپورفتح توسط عده ای ناشناس مورد حمله و ضرب و شتم قرار گرفت .
اتفاقی که موجب آزاردگی خاطر، التهاب جامعه و خشم عمومی گشته و گواه آن را در موضع گیری های مجازی و پیگیری های بی سابقه مردم در بیمارستان می توان مشاهده نمود.
حال که شش ماه از این حادثه ناگوار گذشته، بر تکدر خاطرها افزوده و ضمن این که سکوت جامعه عمومی شهرستان گچساران تا کنون را به پای فراموشی نگذاشته، پیگیری مشخص شدن عاملین و آمرین حادثه مذکور به یک خواست عمومی مبدل گشته است .
لذا این جانبان، امضا کنندگان این درخواست نامه عمومی به نمایندگی از قاطبه جامعه ضمن تشکر از پیگیری های شما و دادستان محترم شهرستان گچساران، خواهشمندیم با جدیت مضاعف، تلاش خود را به کار بسته، تا ضمن شناسایی ضاربین و آمرین و همچنین معرفی آنها به جامعه، مشخص گردد که چرا جوانی که با پیگیری های گسترده، قلم زدن و همچنین اجرای برنامه های اجتماعی و فرهنگی، به دنبال حفظ و ایجاد آرامش و امنیت در جامعه شهرستان بود، خود طعمه ناامنی می شود.
با توجه به ادامه دادن تهدیدات، حق قانونی خود می دانیم که در صورت رخوت در پیگیری پرونده، اعتراض و مطالبه عمومی و به حق خود را با نامه نگاری به مراجع بالاتر و تجمعات مسالمت آمیز ادامه بدهیم .

با تشکر

رونوشت ( جهت پیگیری این مطالبه عمومی )؛
آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی ( نماینده مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری)
حجه الاسلام و المسلمین حجازی ( امام جمعه محترم گچساران)
دکتر غلامرضا تاجگردون ( نماینده محترم مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی )
دکتر علی محمد احمدی ( استاندار و رئیس شورای تامین استان کهگیلویه و بویراحمد )
دکتر امیر حمزه بازیار ( دادستان محترم شهرستان گچساران )
حاج عبدالرحیم رحیمی ( فرماندار شهرستان گچساران و ریاست شورای تامین شهرستان مذکور )

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :