پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir) 

شادمهر جعفرپورکودک پنج ساله دهدشتی به دلیل تشخیص اشتباه دچار مرگ مغزی شده و به خاطر عدم مراقبت درست و اصولی حتی اعضای بدنش قادر به اهدا نبود.

به گزارش“صبح خرد”، آنچه در ادامه می خوانید روایت گری یکی از همراهان بیمار فوت شده دهدشتی در بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج است.

  در تاریخ ۲۷ …ساعت ۳ ونیم شب به بیمارستان امام سجاد مراجعه کرد کرد تجویز پزشک سرماخوردگی و تب بالا بود بعد از انجام آزمایشات پزشک گفت  که خون کودک به صورت وسیع و گسترده ویروسی شده است و در بیمار  از ساعت ۹صبح به “ای سی یو ” انتقال داده شد.
پزشکان فوق تخصص از جمله دکتر کشتکاری و دو نفر همراه دیگر ایشان بالای سر بیمار بودند و دستورات لازم را ارائه دادندو  از لحظه ورود بیمار به اتاق ایزوله دچار بیقراری شد  و از شکم درد به خود می پیچید که پزشکان با انجام سونوگرافی از بیمار و انجام بقیه آزمایشات فرآیند مداوا ادامه دادند و به صورت مکرر بنا بر آن چه همراهان بیمار می گفتند کادر پزشکی مسئولیت خود را به خوبی انجام نمی دادند  و بیمار را مورد بی توجهی قرار میدادند که در ادامه این روند در ساعت ۴و ۱۵صبح روز بعد  شرایط جسمی بیمار رو به وخامت رفته و نهایتا به کمارفت.

ظاهرا قبل از اینکه  به کما برود در مدت طولانی پرستار مربوطه محل کار خود را به دلیل ترک کرده  و هرچقدر پدر ومادر بیمار  وی  را صدا زدند توجهی نکرد.

مشکل دیگری که خانواده بیمار فوت شده گفتند این بود اقرار کردند ؛در طول فرآیند درمان متوجه شدیم دستگاه تنفس بیمارستان خراب بود و در ضمن پزشک کشیک هم ترک پست کرده  و با تماس گرفتن و حتی پیج بیمارستان به محل کار بازنگشت ….

بعد از اینکه بیمار به کما رفتند سی تی اسکن نشان داد تجویز اولیه پزشک اشتباه بوده و بیمار از ناحیه آپاندیس دچار جراحت بوده و  بعد از  “مرگ مغزی” خانواده بیمار برای اهدا عضو خانواده بیمار پیش قدم شدند ولی متاسفانه با بی توجهی همه اعضای بدن بیمار متشکل از کبد، کلیه، قلب و قرنیه ها از دست رفتند.

پدر کودک فوت شده در این باره گفت  : فرزند من از دست رفت و دستگاه بیمار و ناکارآمد علوم پزشکی یاسوج فنا شد و صدای من به جای نمی رسد ولی خواهشمندم صدای من را به گوش مسولین برسانید تا بفهمند در بیمارستان ها و درمانگاه های این استان چه خبر است.

وی گفت : در موارد متعدد شاهد بی توجهی و بی مسولیتی پرستاران و پزشکان بودیم و باور کنید جان کودک ۵ساله من برایشان اصلا اهمیتی نداشت.

آنچه در در مورد مرگ کودک دهدشتی بدان اشاره شده است توضیحات خانواده وی می باشد و تمام یا بخشی از آن مورد تایید ما نیست لذا پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد” حق پاسخگویی و ارسال جوابیه را برای بیمارستان امام سجاد یاسوج محفوظ می دارد.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir) 

این خبر را به اشتراک بگذارید :