پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

در پی مرگ پرابهام شادمهر کودک ۵ساله دهدشتی و جوابیه مدیر بیمارستان امام سجاد یاسوج خانواده شادمهر به اظهارات وی پاسخ دادند.

به گزارش“صبح خرد”، متن جوابیه خانواده این کودک دهدشتی بدین شرح است ؛ 

جناب آقای دکتر حسن زاده ریاست محترم بیمارستان امام سجاد یاسوج خداوند باریتعالی در آیه ۱۳۵ سوره نساء می فرماید ای کسانیکه ایمان آورده اید کاملا قیام به عدالت کنید و برای خدا گواهی دهید اگر چه به زیان خود شما و یا پدر و مادر و نزدیکانتان باشد و همچنین از نظر امام علی (ع) سلامت دین و دنیای انسان در پرتو صداقت تامین می گردد .
جناب دکتر پس از اتمام تحصیلاتتان به مقدسات سوگند یاد کردید که قبل از اینکه پزشکی ماهر و مشهور باشید یک پزشک با اخلاق باشید و از تضییع حقوق بیماران پرهیز کنید و سلامت و بهبود آنها را بر منافع مادی و مالی و امیال نفسانی خود مقدم بدارید . جناب دکتر جوابیه شما را در سایت کبنانیوز خواندم ولازم دانستم جهت تنویر افکار عمومی مطالبی را خدمت شما و خوانندگان محترم معروض بدارم .
۱- در تاریخ ۲۵/۸/۹۷ به منظور مداوای سرماخوردگی فرزندم به کلینیک مهر شهر یاسوج مراجعه کردم جناب دکتر ارجمند ضمن معاینه فرزندم و تجویز دارو اظهار داشتند به منظور اطمینان از نداشتن عفونت به بیمارستان امام سجاد مراجعه و نسبت به انجام آزمایش اقدام نمایید که متاسفانه آزمایشگاه بیمارستان از پذیرفتن بیمار و انجام آزمایش امتناع ورزید
۲- -بر خلاف اظهارات حضرتعالی که فرموده اید که بیمار فوراً به اتاق آی سی یو منتقل شده است کودک یاد شده از ساعت ۵/۳ تا ۵/۸ روز ۲۷/۸/۹۷ در بخش اطفال بیمارستان بستری بوده است که مستندات صحت گفتار بنده در پرونده پزشکی ایشان موجود است پس از ۵ ساعت بستری بودن در بخش اطفال به اتاق ایزوله آی سی یو منتقل گردید و پس از گذشت ۲۰ ساعت در بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان تحت مدیریت شما به کما رفت در لحظه حساس و سرنوشت ساز به کما رفتن بیمار و در حالی که در چنین مواقعی ثانیه ها ، مرز میان مرگ و حیات است ، علی رغم تماسهای تلفنی مکرر و پیج شدن دکتر معالج و با وجود آنکه دکتر در طبقه سوم ساختمان بیمارستان حضور داشت بعد از ۱۵ دقیقه عمل احیای بیمار انجام می گیرد که تاخیر پزشک در این زمان حساس با اعتراض شدید یکی از پرستاران بخش همراه می شود . جناب آقای حسن زاده در بخشی از جوابیه تان اظهار داشتید که از بیمار سی تی اسکن گرفته شد و مشخص گردید که آپاندیس بیمار سوراخ شده و عفونت به سراسر بدن بیمار تسری یافته است جناب دکتر از شما به عنوان ریاست بیمارستان می پرسم چه موقع از بیمار سی تی اسکن گرفته شده است ؟ اگر مطلع نیستید و یا اطلاعات غلط به شما داده شده است به استحضارتان می رسانم حدود ۷ ساعت بعد از به کما رفتن بیمار ، همکاران شما متوجه سوراخ بودن آپاندیس می شوند . و حدود ۵ ساعت بعد از تشخیص و در مجموع بعد از ۳۲ ساعت بستری بودن در اتاق آی سی یو و در حالت کما وبا ضریب هوشی ۳ ، بیمار جهت برداشتن آپاندیس و شستشوی عفونت ناشی از آن به اتاق عمل اعزام می شود تاسف بار تر آنکه پس از برداشتن آپاندیس و در زمان آماده کردن بیمار جهت انتقال به آی سی یو متوجه می شوند که کپسول اکسیژن همراه بیمار فاقد اکسیژن بوده وبر روی کپسول اکسیژن جایگزین برچسب این کپسول خراب است قید شده بود. جناب دکتر مجدداً شما را به رعایت انصاف و صداقت در گفتار توصیه می کنم چرا که از دایره ی صداقت خارج شده اید و مرگ مغزی بیمار را از لحاظ زمانی به بعد از عمل و علت آن را متورم شدن مغز بدلیل عفونت شدید دانسته اید در حالیکه طبق نظر اساتید محترم دانشگاه علوم پزشکی شیراز و بر اساس ام آرآی گرفته شده مرگ مغزی کودک بدلیل نارسایی اکسیژن بوده است . جناب دکتر در کمال تاسف باید گفت بر بیمارستانی مدیریت میکنید که در اتاق مراقبتهای ویژه آن دستگاه نوار مغز وجود ندارد جناب دکتر در سخت ترین و جانسوزترین لحظه ی زندگی ام با رضا و رغبت اعلام نمودم هرکدام از اعضای بدن فرزندم می تواند جان بیمار نیازمندی را از مرگ نجات دهد برداشت کنید تا اگر شادمهرم از دست رفت کارکردن اعضای بدنش در کالبد شادمهرهای نیازمند دیگری باعث تسلی خاطر آزرده ام شود و به همین خاطر در بدترین شرایط جوی تشییع و خاکسپاری اش را به تعویق انداختم ولی در سایه ضعف مدیریت شما و سهل انگاری همکارانتان دردی بر دردهایم افزوده شد . در خاتمه یادآوری می کنم در جهت احقاق حق و روشن شدن تمام زوایای موضوع و تا حصول نتیجه قضیه را از طریق مقامات و مراجع ذیصلاح پیگیری می نمایم و از دادستان استان به عنوان مدعی العموم خواهان پیگیری موضوع هستم تا حادثه ی تلخ و ناگوار شادمهر برای کودکان معصوم این خطه ی محروم تکرار نگردد همچنین از اصحاب رسانه که چشم بینا و گوش شنوای آحاد مردم و افراد جامعه هستند صمیمانه تشکر و قدردانی می کنم .

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :