پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

بخش دیالیز در درمانگاه شهید رضایی شهرستان لنده افتتاح شد. 

بخش دیالیز درمانگاه عمومی شهید رضایی شهرستان لنده با حضور معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و جمعی از مسئولان شهرستانی برای رفع نیاز بیماران کلیوی  افتتاح و بهره‌برداری شد. 

به گزارش“صبح خرد” و به نقل از  روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان لنده، مدیر شبکه بهداشت و درمان این شهرستان اظهار داشت: مرکز دیالیز با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان از محل اعتبارات داخلی دانشگاه علوم پزشکی و کمک مجمع خیرین سلامت لنده و موسسه خیرین امام حسن مجتبی (ع) تهران با برخورداری از امکانات درمانی و تجهیزات برای رفاه حال بیماران کلیوی  و درمان به موقع آنها افتتاح شد.

امراله خانی افزود: هم‌اکنون ۱۲ بیمار کلیوی در شهرستان لنده وجود دارد که با راه اندازی بخش دیالیزی بخشی اعظمی از مشکلات آنان حل خواهد شد.

وی ابراز داشت: بخش دیالیز با خرید ۲ ماشین دیالیز، دستگاه Ro (دستگاه تصفیه آب) و سایر تجهیزات به مبلغ  ۲۵۰ میلیون تومان و ۲ تخت راه اندازی و در طول هفته به بیماران خدمت رسانی خواهد کرد.

خانی ادامه داد:در صدد هستیم با پیگیری های لازم و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تعداد تخت ها را افزایش دهیم.

 مدیر شبکه بهداشت و درمان لنده در پایان از پیگیری ها و همکاری رییس دانشگاه علوم پزشکی استان، معاون درمان دانشگاه، اعضای مجمع خیرین سلامت لنده و موسسه خیریه امام حسن مجتبی (ع) تهران قدردانی نمود.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :