پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

صبح امروز جمعه، ۲۱ دی ماه پس از ۹ماه تعطیلی اولین پرواز” تهران _یاسوج” در این فرودگاه بر زمین نشست.
به گزارش“صبح خرد”، غلام محمد زارعی، نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی که از مسافران پرواز امروز “تهران – یاسوج” بود گفت: شرایط ایمنی برای انجام پروازهای فرودگاه یاسوج با شرکت هواپیمایی ماهان مطلوب است.
وی افزود: با توجه به فراهم شدن شرایط موجود در فرودگاه یاسوج و ایمنی پروازها و همچنین استقبال مردم، مسئولان و مدیران اجرایی امیدوارم پروازهای فرودگاه یاسوج با قوت و جدیت استمرار یابد.
زارعی با بیان اینکه تعداد پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان در فاز نخست دو روز در هفته است، اظهارکرد: با تلاش مجموعه مسئولان اجرایی استان و استقبال مردم پروازها به صورت هفتگی برقرار خواهد شد.
نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین در حال رایزنی با شرکت هواپیمایی قشم ایر هستیم که نسبت به برقراری پرواز در فرودگاه یاسوج هم اقدام کند.
همچنین علی محسنیان، مدیر فرودگاه یاسوج نیز شرایط پروازی و تجهیزات و امکانات موجود در این فرودگاه را مناسب برای انجام پروازهای ایمن دانست و گفت: نخستین پرواز امروز با ۴۲مسافر از تهران و بالعکس انجام شد.
وی بیان کرد: ساعت پرواز روز جمعه شرکت هواپیمایی ماهان از تهران به یاسوج ۷:۴۰ دقیقه و ساعت برگشت نیز ساعت ۹:۴۰ دقیقه از یاسوج به تهران خواهد بود.
محسنیان تصریح کرد: ساعت پرواز روز دوشنبه از” تهران به یاسوج” و بالعکس نیز به ترتیب ۱۲:۱۰ و ۱۴:۱۰ دقیقه خواهد بود.
مدیر فرودگاه یاسوج ادامه داد: شرکت هواپیمایی ماهان از شرکت های معتبر با برند جهانی است و ظرفیت مسافر هواپیمای اختصاص یافته به پرواز یاسوج نیز ۹۰ نفر است.
بر اساس وعده‌ای که مسئولان داده بودند پس از وقفه‌ای حدود ۹ماهه، امروز نخستین پرواز  در ساعت ۸:۵۰ در فرودگاه یاسوج به زمین نشست. پرواز‌های این فرودگاه دو روز در هفته و در روز‌های دوشنبه و جمعه به صورت رفت و برگشت از تهران به یاسوج انجام می شود.
۲۹ بهمن سال ۹۶ بود که هواپیمای atr۷۲ شرکت هواپیمایی آسمان با ۶۶ مسافر در ارتفاعات دنا سقوط کرد و پروازهای این فرودگاه تعطیل شد.
این پرواز با ناوگان BAE شرکت هواپیمایی ماهان که حدود ۸۰ نفر ظرفیت دارد.
این پرواز امروز با ۴۱ مسافر از تهران به یاسوج آمد و با چهل و یک مسافر به مقصد تهران پرواز می کند./ایسنا

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :